Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8

Wątek: wymiana amortyzatorów bmw e32 - przód wysoko

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik Awatar jagdtiger
    Dołączył
    Jul 2013
    Posty
    211
    BMW
    brak
    Skąd
    Łódź

    Post wymiana amortyzatorów bmw e32 - przód wysoko

    Witam! Zakupiłem kompletne zawieszenie na przód do mojego e32, drążki, łączniki, łożyska gumy wahacze, amortyzatory + sprężyny. Po odebraniu od mechaników, przód stoi wysoko jak w terenówce. Zbieżność była robiona. Powiedzieli że usiądzie. Ale sprawa mnie męczyła więc zajrzałem w nadkole z latarką i ukazał mi się taki oto widok.. (Zdjęcia poniżej).
    Zbaraniałem. Tak ma być czy ktoś tu nie zna się na robocie? Czy moze sprezyny nie pasują do tego modelu? Kupiłem lejsoforsa, miało byc do e32. Wygląda to jakby początkowy zwój "nie leżał" w zamku w amortyzatorze.. Czy to możliwe że założyli sprężyny do góry nogami? Dodam, że po wymianie zawieszenia przejechałem może z 50km, i auto stoi w garażu na razie. Czy jesli montaz rzeczywiscie jest do bani to sprezyna moze sie jakos odkształcić i powinienem teraz kupic nowe?
    Między opone a nadkole wchodzi cała dłoń i jeszcze jest luzu ze 3 cm. Nie mierzyłem dokładnie odległości od ziemi. Stojąc pod górkę wygląda to jeszcze gorzej.




    Załączone miniatury Załączone miniatury DSC07547.jpg  

  2. #2
    Damian Vip Awatar vramzes
    Dołączył
    Jul 2012
    Posty
    2,946
    BMW
    BMW E36 320 , EX : e32 730 iA , e38 730i manual, e32 730 Shadow Line
    Skąd
    BRALIN
    Manual podaje odleglosc od dolu felgi ( rantu ) do poczatku nadkola , na telefonie nie widze za dobrze ale chyba srprezyna nie siedzi jak powinna , co do wysokosci to jest masakrycznie wysoko :-)

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2011
    Posty
    109
    BMW
    740i e32 v8
    Skąd
    opolskie
    W e32 jest tak że po pierwszym zwoju -np patrząc od dołu sprężyna jest szersza aż do przedostatniego zwoju u góry-czyli nie można obciąć bo się w kielich nie zmieści-to tylko tak pisze bo są tacy co tną bo im wysoko. auto siądzie ale nie tyle żeby to wyglądało. Narazie to faktycznie wysoko. Jak może zastosowali by sprężyny do r6 a nie v8 to może było by niżej. Również nad tym pracuje. Ale czasami cieszę się wygodą.

  4. #4
    Doświadczony Użytkownik Awatar sz4l0ny
    Dołączył
    Sep 2007
    Posty
    2,755
    BMW
    e32
    Skąd
    Kraków
    Zawieszenie standard takie jest. Przód siada jakieś 2 cm po kilkuset km, jeśli dobrane sprezyny są pod ta wersje.
    Czarne e32 w benzynie!


  5. #5
    Doświadczony Użytkownik Awatar ManiacDrifting
    Dołączył
    Dec 2010
    Posty
    3,325
    BMW
    E32 735iAL...
    Skąd
    Bikini Dolne
    Wygląda to tak że sprężyna nie siedzi jak powinna byc może nie pasuje.

  6. #6
    Początkujący Użytkownik Awatar baker53
    Dołączył
    Dec 2014
    Posty
    80
    BMW
    e32 m30b30
    Skąd
    Bolesławiec

    Post

    Na tym ostatnim zdjęciu od razu widać ze nie siedzi tak jak powinna. Podnieś auto na lewarku i spróbuj przekręcić sprężynę. Może wskoczy na swoje miejsce, a jak nie to źle dobrane masz te sprężyny.
    A nalepiej, skoro i tak auto stoi w garażu to zdejmij całą kolumnę i porób zdjęcia.
    Wiem, że to co innego ale kiedyś zleciłem założenie gwintu do e30 mechanikom i mi na odwrot założyli, ze zamiast pójść w dół 6cm to do góry poszło jeszcze wyżej niż seria :D
    Ostatnio edytowane przez baker53 ; 07-04-2015 o 06:53

  7. #7
    Zaawansowany Użytkownik Awatar jagdtiger
    Dołączył
    Jul 2013
    Posty
    211
    BMW
    brak
    Skąd
    Łódź
    Okazalo sie ze wszystko zlozyli dobrze, sprezyny sa do e32 i amortyzatory tez, przejechalem z 500-600km i nadal tak pieje.. Czy mozliwe ze tak wysoko stoi bo dokrecali wahacze na podnosniku a nie na ziemi?

  8. #8
    Vip Vip Awatar ttrol
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    4,086
    BMW
    e32 750 II 88/W124 250D V 93
    Skąd
    Zgorzała/Warszawa
    Nie ma nic wspólnego z dokręcaniem wahaczy. Jeżeli jest dobrze, to są złe sprężyny.

    EDIT: Powiem Ci, że dziś grzebałem przy aucie i cały dzień było na kobyłkach i po opuszczeniu też jest tak wysoko, a sprzężyny mam od nowości. Czyli jest to dobra wysokość standardowa, pewnie za 10 lat trochę się ułoży :)
    Ostatnio edytowane przez ttrol ; 27-04-2015 o 19:15
    pozdrawiam Bartek

Podobne wątki

  1. [zawieszenie] Wymiana sprężyn amortyzatorów tył bmw e65 ? Pomocy
    Przez SLU w dziale Seria e65 / e66 / e67
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 09-05-2013, 15:42
  2. Problem z dopasowaniem amortyzatorów bmw E32
    Przez Vegetta w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 27-04-2013, 19:10
  3. [zawieszenie] Wymiana amortyzatorów przód
    Przez piotrek85 w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 09-09-2011, 08:10
  4. Nowe sprężyny z przodu - wysoko przód ;)
    Przez Michael7 w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 28
    Ostatni post / autor: 26-02-2011, 12:23
  5. [pozostale] Zawieszenie E38 728, przód za wysoko
    Przez adamowizna w dziale Felgi, opony, itp.
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 24-11-2010, 22:43

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •