Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4

Wątek: Zakup 730iA - E32 3.0 R6

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2008
    Posty
    760
    BMW
    750Li E66
    Skąd
    G-dz

    Zakup 730iA - E32 3.0 R6

    Cześć.
    W sobote jade obejrzeć BMW jak w tytule - 1992, 3.0 R6.
    Mam kilka 'głupich' pytań:
    Jak sprawdzić czy działa klimatyzacja jeśli mamy na dworzu temp. 0*C ?
    Jak sprawdzić czy skrzynia działa prawidłowa (oprócz tego że nie szarpie przy zmianie biegów).
    Jaki to interfejs i gdzie jest gniazdo ? (OBD2 ?)
    Czemu bliżej się przyjrzeć, jakie są bolączki tego silnika ?
    Z góry dzięki za wszelką pomoc.
    Pozdrawiam

  2. #2
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2008
    Posty
    605
    BMW
    E32 750 iA '91 M70B50
    Skąd
    z fabryki
    R6 3.0/3.5 są takie same, więc coś mogę dorzucić od siebie, jako że do niedawna posiadałem E32 735. Bolączki najczęściej chyba występujące na forach i w codziennej eksploatacji: lubią pękać głowice (zazwyczaj w katowanych egzemplarzach), wydmuc***e uszczelkę pod głowicą, wystarczy go przegrzać, padające Visco, zapowietrzanie się układu chłodzenia (często powiązane z głowicą i/lub z visco). Jeśli pojazd był katowany i do tego zagazowany, to zapewne zawory szybko będą do wymiany. Lubią padać pompy wody.

    Pozytywy R6 - dźwięk a raczej bulkotanie R6.tki :D ogólnie mocne i trwałe silniki.

    Przyglądaj się zawieszeniu, czy nie siedzi, układ wydechowy, czy nie jest dziurawy i czy nie ma wyciętego katalizatora - zastąpionego zwykłą rurą (lepiej się zbiera, ale wali gazem... jeśli ma LPG i benzyną). Przy silniku zwróć uwagę na VISCO, postaraj się je zatrzymać (w innym wątku chyba Tobie lub komuś innemu opisałem jak), szukaj wycieków płynów. Przygotuj się na to że gruszka sprzęgła będzie wilgotna od oleju. Poduszki pod silnikiem, szarpnięcia na tylnym moście podczas zmiany biegów a zwłaszcza przy ruszaniu.

    I sprawdź bezpieczniki pod maską, wyjmuj losowo, lub pierwszych 6 od lewej i sprawdź czy nie są upalone gniazda pod nimi - jeden z nich odpowiada za rozruch silnika i takie tam.

    Napisałbym więcej i konkretniej, ale jestem wykończony po robocie.... ehhhhh....
    usługi i bezpieczeństwo IT
    BMW E32 750iA '91 (magia V12 ) | Ex: BMW E32 735i '87
    Honda VT 1100 chopper
    Schematy E32 (czytelna lista plików)

  3. #3
    Doświadczony Użytkownik Awatar sz4l0ny
    Dołączył
    Sep 2007
    Posty
    2,755
    BMW
    e32
    Skąd
    Kraków
    - wlaczyc klimatyzacje na ustawieniu najmniejszej temperatury i zobaczyc co sie dzieje
    - przejechac sie w mozliwie calym zakresie predkosci, zobaczyc jak zmienia biegi na wysokim zakresie obrotow i jak w niskim, w trybie E i S
    - wtyczka powinna byc w okolicach prawego nadkola
    - zobaczyc jak pracuje zimny silnik jak reaguje na obciazenie, czy faluja obroty, czy trzyma temp. i czy dymi oraz czy jest glosny

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2007
    Posty
    184
    BMW
    BMW E32 730i
    Skąd
    Jelenia Góra
    Witaj kolego

    -ja bym zobaczył czy silnik nie posiada wycieków
    -zobacz jakie obroty trzyma silnik powinien mieć gdzieś około 750-800rpm na LPG i BP
    -i czy schodzi normalnie z obrotów (dodaj gazu i zobacz czy płynnie schodzi)
    -sprawdź czy przyspiesza bez żadnej zmuły
    -zobacz na węże od wody czy nie są zastosowane przeróbki(jakieś wstawki bo gdzieś już pękł)
    -sprawdź czy wszystkie węże od wspomagania są suche.
    -zobacz czy na kolektorze ssącym lub obudowie filtra powietrza nie ma zrobionej takiej klapki anty wybuchowej (bo jak ma taką klapkę to ma problem z gazem strzela)
    -jak pojedziesz na jazdę próbną to sprawdź czy temperatura jest w pionie i czy nie szarpie
    -zobacz jeszcze czy ma luzy na przekładni (jak będziesz stał w miejscu to poruszaj kierownicą w lewo i w prawo tak szybko ale tylko troszkę tak 1/10 obrotu)
    -sprawdź czy cała elektronika działa i czy nie wyświetlają się jakieś komunikaty o błędach.
    -zobacz na elementy karoserii czy są dobrze spasowane,sprawdź czy nie ma gdzieś szpachli (bo wiadomo bita była)
    -jak włączysz klimę to silnik powinien dostać chwilowego obciążenia (wyczujesz to)

    -jeszcze dobrze by było pojechać na jakąś stację diagnostyczną żeby oni jeszcze sprawdzili czy wszystko OK
    -jak mają taki magnesik to niech sprawdzą blachy czy nie była robiona.

    -spytaj się kolesia jaki lał wcześniej olej
    -co było robione


    Jak kupisz to wstaw fotki
    Będziesz Miał Wszystko
    BMW i reszta samochodów

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •