Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 34

Wątek: BMW 730i 92 - 3.0 R6

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2008
    Posty
    760
    BMW
    750Li E66
    Skąd
    G-dz

    BMW 730i 92 - 3.0 R6

    Cześć.
    Przymierzam się do zakupu E32 - 1992 , Motor 3.0 R6
    Chciałbym prosić o poradę, jaką założyć instalacje, może linki do poszczególnych części (np. na allegro), zależy mi aby nie było spadku mocy.

  2. #2
    Jesli interesuje Cie silnik M30 to tylko sekwencja i oby prosta. Skomplikowane instalacje nie beda poprawnie chodzic, a poza tym sa drogie. Ja do M30 (jak pracowalem w gazie ;)) zakladalem Bigas, ale i Stag200 Stag300 i spokojnie bedzie to chodzic.
    Absolutnie wykluczam zwykle podcisnieniowe instalacje I i II generacji bo rozwalisz sobie przeplywke, weze i filtr a niesmak pozostanie.
    Co do tzw. blos to zupelnie nie mam zdania, bo nie znam. Nie zachwalam i nie neguje - zwyczajnie nie znam

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2008
    Posty
    760
    BMW
    750Li E66
    Skąd
    G-dz
    OK, mógłbyś przybliżyć minimalne koszta całkowitej instalacji LPG ?

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2007
    Posty
    511
    BMW
    e38 735
    Skąd
    boleslawiec
    3tys zl sekwencja stag 300

  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2008
    Posty
    760
    BMW
    750Li E66
    Skąd
    G-dz
    I to na prawde minimum za porządną instalację ?

  6. #6
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2007
    Posty
    511
    BMW
    e38 735
    Skąd
    boleslawiec
    taka instalacja chodzi gdzie indziej po 3600zl zreszta sam pewnie juz sie odwiadywales o ceny.mialem tez e32 i mialem w niej rowniez staga 300 teraz mam e38 i tez mam w niej staga, jestem mega zadowolony,grunt to dobra ekipa montujaca a taka wlasnie ci oferuje

  7. #7
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2008
    Posty
    605
    BMW
    E32 750 iA '91 M70B50
    Skąd
    z fabryki
    1600-2000 za niepolecaną instalację II gen. z BLOSem. Osobiście zalecam LPG na wtrysku. Miałem M30/R6 z inst. II gen. (ale bez blos) i chociaż udało mi się ją wyregulować idealnie, to nie polecam, do takiego silnika kompletnie się nie nadaje, zawsze będziesz miał uczucie że coś działa nie tak a oczekiwanie wystrzału będzie depresjonujące :D
    usługi i bezpieczeństwo IT
    BMW E32 750iA '91 (magia V12 ) | Ex: BMW E32 735i '87
    Honda VT 1100 chopper
    Schematy E32 (czytelna lista plików)

  8. #8
    Doświadczony Użytkownik Awatar sz4l0ny
    Dołączył
    Sep 2007
    Posty
    2,755
    BMW
    e32
    Skąd
    Kraków
    proponuje pozostac przy instalcji... benzynowej! i dajcie spokoj tej biednej 3 litrowce

    padla wypowiedz odnosnie LPG nie obrazcie sie ale kilka rzeczy sprowadzono do smiesznych uproszczen:

    Cytat Zamieszczone przez sylwek7
    Jesli interesuje Cie silnik M30 to tylko sekwencja i oby prosta. Skomplikowane instalacje nie beda poprawnie chodzic
    jest to ciekawa opinia i chetnie sie dowiem dlaczego - zachecam do pisania konkretami, najlepiej od poczatku, - jakie instalcje sekwencyjne sa twoim zdaniem skomplikowane a jakie nie? od razu uprzedzam ze wypisywanie o krotszych i dluzszych czasach wtrysku dla tanszych i drozszych wtryskiwaczy oraz roznych wersjach kompow do sekwencji nie uwazam za "poziom skomplikowania"

    Cytat Zamieszczone przez sylwek7
    Absolutnie wykluczam zwykle podcisnieniowe instalacje I i II generacji bo rozwalisz sobie przeplywke, weze i filtr
    czy w twojej opinii to sa jedyne elementy ktore cierpia przy podaniu gazu w ten sposob?

    Cytat Zamieszczone przez sylwek7
    pracowalem w gazie ;)) blos to zupelnie nie mam zdania, bo nie znam. Nie zachwalam i nie neguje - zwyczajnie nie znam
    w sensie ze zakladajac instalacje LPG nie spotkales sie z blosem? kazdy kto cokowiek rozumie w temacie gazu wie mniej wiecej jak dziala Blos - jaka jest twoim zdaniem roznica miedzy instalacja na zwyklym mikserze a taka sama instalacje na gazniku gazowym ktorym jest blos (pozatym ze nie ma wystrzalow w kolektorze dolotowym)?

  9. #9
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2007
    Posty
    511
    BMW
    e38 735
    Skąd
    boleslawiec
    ;))

  10. #10
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    259
    skoro już jesteśmy przy blosach - orientuje sie ktoś może ile by kosztowało dołożenie blosa do zwykłej instalacji?

    mam taki problem ze na benzynie ciezko odpala, obroty falują i nie ma mocy, zalewa sie, czy nie chodzi na wszystkich garach. na gazie perfekt wiec wydaje mi sie ze to przez instalacje gazowa, ze silnik wyregulowany jest na gaz, i na benzynie sobie nie radzi. blos pomoże?

    mam e32 735i po swapie silnika z angielika automatu ale na taka sama pojemnosc.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •