Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 34

Wątek: BMW 730i 92 - 3.0 R6

  1. #11
    Doświadczony Użytkownik Awatar sz4l0ny
    Dołączył
    Sep 2007
    Posty
    2,755
    BMW
    e32
    Skąd
    Kraków
    Cytat Zamieszczone przez wolowy
    skoro już jesteśmy przy blosach - orientuje sie ktoś może ile by kosztowało dołożenie blosa do zwykłej instalacji?
    dokladnie tyle co zakup blosa + montaz i regulacja (ok 100 pln)

    Cytat Zamieszczone przez wolowy
    mam taki problem ze na benzynie ciezko odpala, obroty falują i nie ma mocy, zalewa sie, czy nie chodzi na wszystkich garach. na gazie perfekt wiec wydaje mi sie ze to przez instalacje gazowa, ze silnik wyregulowany jest na gaz, i na benzynie sobie nie radzi. blos pomoże?
    co to jest regulacja silnika na gaz?

    blos nie pomoze w kulawej pracy na benzynie - czeka cie wymiana elementow ukladu dolotowego i paliwowego ktore sa uszkodzone

  2. #12
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    259
    Cytat Zamieszczone przez sz4l0ny
    co to jest regulacja silnika na gaz?

    blos nie pomoze w kulawej pracy na benzynie - czeka cie wymiana elementow ukladu dolotowego i paliwowego ktore sa uszkodzone
    miałem na myśli jakieś czasy wtrysków itp, gaz jest gorszym jakościowo paliwem od benzyny i myślałem ze jakiś prawie mądry gazownik ustawił wszytsko tak by na gazie było ok kosztem benzyny.

    jak założe blosa, i naprawie ten układ dolotowy i paliwowy to dalej się bedzie psuł od gazu? bo od gazu sie zepsuł, prawda?

    pozdrawiam i dzięki za rzeczowe odpowiedzi!

  3. #13
    Doświadczony Użytkownik Awatar sz4l0ny
    Dołączył
    Sep 2007
    Posty
    2,755
    BMW
    e32
    Skąd
    Kraków
    Cytat Zamieszczone przez wolowy
    miałem na myśli jakieś czasy wtrysków itp, gaz jest gorszym jakościowo paliwem od benzyny i myślałem ze jakiś prawie mądry gazownik ustawił wszytsko tak by na gazie było ok kosztem benzyny.
    niestety jestes w bledzie

    ECU zarzadzajace ukladem paliwowym w M30 na cale szczescie nie da sie w zaden sposob ingerowac bez dodania jakiegos domoroslego patentu (typu chip czy jakikolwiek inny syfek)

    komputer sam sie diagnozuje i zapisuje bledy dlatego dzieki zlaczu diagnostycznemu (oraz kodom blyskowym) masz szanse sprawdzic ewentualna usterke - uszkodzenie przeplywomierza badz wtryskow bedzie dalo sie wykryc, jednak po objawach ktore opisujesz jest calkowicie pewne ze przynajmniej jeden element ukladu paliwowego/przygotowujacego mieszanke paliwowa masz padniety i ich wymiane mozna juz teraz uznac za konieczna jeszcze zanim zrobisz diagnostyke

    wymiana uszkodzonych elementow i doprowadzenie do poprawnego dzialania na benzynie to rzecz od ktorej musisz zaczac, dalej idzie sprawdzenie szczelnosci ukladu dolotowego i upewnienie sie ze problemy ktore opisujesz ustapily calkowcie

    uzyskujac poprawna prace na benzynie robisz kolejne sprawdzenie na komputerze diagnostycznym celem wykrycia jakichkolwiek bledow po czym raz na zawsze rezygnujesz z zasilania auta gazem!

    Cytat Zamieszczone przez wolowy
    jak założe blosa, i naprawie ten układ dolotowy i paliwowy to dalej się bedzie psuł od gazu? bo od gazu sie zepsuł, prawda?
    jesli jestes na tyle uparty zeby bawic sie w gazowanie auta ponownie, zrob to uzywajac blosa, miej jednak w pamieci ze znikna problemy uszkodzen mechanicznych (skutki wybuchow gazu z powodu ktorych cierpisz teraz) ale zostana problemy zwiazane z zasilaniem auta gazem nadal wprowadzonym bardzo prymitywna metoda jakim jest upchanie blosa w dolot powietrza

    gaz tankuj do zapalniczki, gotuj na nim w kuchni, ew. eksploatuj na nim jakis inny pojazd, natomiast do BMW 7 tankuj wache a kiszone zostaw starym babom

  4. #14
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2008
    Posty
    760
    BMW
    750Li E66
    Skąd
    G-dz
    Cytat Zamieszczone przez sz4l0ny
    gaz tankuj do zapalniczki, gotuj na nim w kuchni, ew. eksploatuj na nim jakis inny pojazd, natomiast do BMW 7 tankuj wache a kiszone zostaw starym babom
    Darujcie sobie takie wypowiedzi...
    Po przeliczeniu jednak, zanim zwróci mi się 3000PLN za sekwencję, to wolę jeździć na PB.

  5. #15
    Doświadczony Użytkownik Awatar sz4l0ny
    Dołączył
    Sep 2007
    Posty
    2,755
    BMW
    e32
    Skąd
    Kraków
    Cytat Zamieszczone przez KRapicki
    Cytat Zamieszczone przez sz4l0ny
    gaz tankuj do zapalniczki, gotuj na nim w kuchni, ew. eksploatuj na nim jakis inny pojazd, natomiast do BMW 7 tankuj wache a kiszone zostaw starym babom
    Darujcie sobie takie wypowiedzi...
    Po przeliczeniu jednak, zanim zwróci mi się 3000PLN za sekwencję, to wolę jeździć na PB.
    troche sarkazmu jeszcze nikomu nie zaszkodzilo?
    zajmiesz glos w dyskusji, przedstawisz konkretne argumenty za i przeciw, wymienisz swoje doswiadczenia i wtedy napiszesz co mozna sobie darowac - puki co forum jest miejscem do wypowiadania sie w okreslonych tematach, a to czy kogos stac na cynizm, sarkazm czy ironie to juz osobista kwestia

  6. #16
    Kolego sza4lony - i tu toche przeginasz. Nie pisz rzeczy w stylu: " gaz tankuj do zapalniczki, gotuj w kuchni ... a kiszonke zostaw starym babom". Skoro jest taki dzial na forum 7er i jest zainteresowanie gazem w 7+kach a Ty jako bohater takie rady dajesz to idz sobie stad i nie doradzaj, bo taka rade to kazdy ma zawsze.

    Wczesniej napisalem ze: "...skomplikowane instalacje nie beda chodzic... " tylko dlatego ze zakladanie inst. z najwyzszej polki do M30 jest bledem i wyrzuceniem pieniedzy w bloto, a jest to niepotrzebne. Znam lepsze ujscie dla nadmiaru gotowki.

    Napisalem rowniez : "... filtr, przeplywke i weze uszkodzisz sobie..." a Ty to negujesz. Dlaczego? Sam nie wiem. Namawiam do instalacji wtryskowej zamiast mikserowej i czytam, zarzut - czy to wszystko? A co to malo - ja sie pytam?? Sadze ze wystarczajcy argument. Po co sobie uszkadzac samochod?

    Najbardziej jednak poddenerwowales mnie tym o pracy w gazie. Nie mam zdania na temat blosa i nie kryje tego. To zaden wstyd czegos nie wiedziec i sie przyznac.
    Napisalem prace inzynierska i obronilem ja o instalacjach wtysku fazy cieklej i lotnej z najwyzszej polki i mialem szczescie pracowac w takiej firmie, ze przez lata nie zalozylismy ani jednej instalacji zwyklej. Po prostu marka...
    Dlatego nie mam zdania co do blosa.
    A czy wiesz jak jest zbudowana pompa Vialle i jakim pradem jest wysterowana? A skad prad 3-fazowy w aucie?? Nie wiesz? Jak to mozliwe? Taki wielki sz4lony nie wie - a moze jednak?

    Dajmy spokoj glupim zaczepkom.

    Nastepnym razem takie posty beda usuwane i ostrzezonka podrzucane.

  7. #17
    wstrząśnięty nie zmieszany Awatar WojtekD
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    8,616
    BMW
    e38 728 iA
    Skąd
    Warszawa
    Blog
    11
    Gra muzyka

  8. #18
    Doświadczony Użytkownik Awatar sz4l0ny
    Dołączył
    Sep 2007
    Posty
    2,755
    BMW
    e32
    Skąd
    Kraków
    weźcie oddech chłopaki, chyba nikt nie wziął sobie do serca wzmianki o zapalniczce, kuchence czy starej babie? dajcie spokój - czy naprawde nikt z was nie łapie cynizmu?

    sylwek7 - cenię sobię twoją wiedzę odnośnie BMW, piszesz ciekawe posty i generalnie sprawiasz wrażenie kolegi "z jajem" więc poczucia chumoru raczej nie powinno ci brakować?


    w całej tej przydługawej wypowiedzi chodziło tylko o to żebyś podał UZASADNIENIE i napisał DLACZEGO uważasz tak jak tutaj czytamy:
    Cytat Zamieszczone przez sylwek7
    Wczesniej napisalem ze: "...skomplikowane instalacje nie beda chodzic... " tylko dlatego ze zakladanie inst. z najwyzszej polki do M30 jest bledem i wyrzuceniem pieniedzy w bloto, a jest to niepotrzebne.

    co do reszty wypowiedzi źle mnie zrozumiałeś, może nie odczytałeś ukrytej ironii, nie negowałem twojego zdania odnośnie bolączek związanych z instalacją podciśnieniową, mam za sobą sporo złych doświadczeń i tak samo jak ty uważam że to psucie auta - czemu zrozumiałeś na odwrót - nie wiem

    co do twojej pracy inżynierskiej gratuluję, moje zainteresowanie sprawami nie sięga dalej niż temat LPG w e32 i tylko w tym zakresie się wypowiadam i generalnie nie czuję potrzeby sie doktoryzować nad niczym co e32 nie dotyczy, przykro mi


    teraz drobna prośba do moderatorów i osób czujących się w obowiązku usuwać i ostrzegać:

    zostawmy na forum chociaż jedno miejsce do wymiany zdań i dyskusji na drażliwy i kontrowersyjny temat którym jest LPG w starym BMW (serie od e32 wzwyż raczej to nie dotyczy bo technologie są już zupełnie inne)
    realia są takie że wiekszość auto o których mowa jeździ na gazie, posty o problemach z tym związanych mnożą się w szybkim tempie, tymczasem nadal zdażają się wypowiedzi w których użytkownicy wykazują zupełną nie wiedze nie odróżniając miksera od reduktora - niech będzie chociaż jedno miejsce w którym znajdzie się wszystko to co ludziom leży na wątrobie w tym temacie

    także:

    WSZYSTKO CO CHCIELIBYŚCIE WIEDZIEĆ O LPG I-II GENERACJI W BMW 7 A WSTYDZICIE SIĘ ZAPYTAĆ :)

  9. #19
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    259
    kupiłem samochod z gazem założonym, chętnie bym zmienił instalacje na sekwencję, albo zdjął gaz całkiem, ale niestety jestem biednym studentem i na razie musi wystarczyć gaz.

    nie wiem czy dobrze zrozumiałem cały temat.
    1. gaz zwykły zepsuł układy: dolotowy i paliwowy.
    2. naprawiam te układy, i zakładam blosa.
    3. gaz zblosowany nie psuje już układów: dolotowego i paliwowego

    czy za dobrze będzie z punktem trzecim? :)

    a i tekstem o zapalniczkach i starych babach sie nie przejąłem, sam nie mam z byt pochlebnego zdania o gazie :) ale jak sie nie ma co sie lubi..

    pozdrawiam!

  10. #20
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2007
    Posty
    511
    BMW
    e38 735
    Skąd
    boleslawiec
    Cytat Zamieszczone przez sz4l0ny
    Cytat Zamieszczone przez KRapicki
    Cytat Zamieszczone przez sz4l0ny
    gaz tankuj do zapalniczki, gotuj na nim w kuchni, ew. eksploatuj na nim jakis inny pojazd, natomiast do BMW 7 tankuj wache a kiszone zostaw starym babom
    Darujcie sobie takie wypowiedzi...
    Po przeliczeniu jednak, zanim zwróci mi się 3000PLN za sekwencję, to wolę jeździć na PB.
    troche sarkazmu jeszcze nikomu nie zaszkodzilo?
    zajmiesz glos w dyskusji, przedstawisz konkretne argumenty za i przeciw, wymienisz swoje doswiadczenia i wtedy napiszesz co mozna sobie darowac - puki co forum jest miejscem do wypowiadania sie w okreslonych tematach, a to czy kogos stac na cynizm, sarkazm czy ironie to juz osobista kwestia
    nie masz kolego pojecia o instalacjach gazowych albo nigdy w zyciu nie jechales autem z dobrze zamontowana instalacja gazowa. chcesz jezdzic na benzynie to prosze bardzo ale nie opowiadaj glupot o lpg. jak ktos umie liczyc to potrafi sobie wyliczyc czy mu sie oplaca zalozyc gaz.. ale sorry wiem ze sa ludzie ktorzy jada na stacje paliw i tankuja benzynki za cale 20 albo 50zl i wielkie hurra bo jezdze na PB :)) hehe
    P.S blos to shit tez to probowalem kiedys w swojej e32, zniszczyl mi tylko przeplywomierz,nie jest to wcale rewelacja jak to opisuja sprzedawcy osobiscie wolalem juz zwykly mikser, przeszedlem na sekwencje i miodzio,tylko jezdzic

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •