Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 31

Wątek: Przejscie z polsyntetyku na syntetyk

  1. #11
    7er Freak Awatar Greg38
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    4,298
    BMW
    F02 750LxD E65 745i Prins VSI E38 740i Prins VSI
    Skąd
    DE/PL
    Blog
    18
    normalnie leje sie na Aso w niemczech juz tylko polsyntetyk. W sumie jest to sprawa portfela i samopoczucia. Syntetyk nie jest tani.

    Ja z kazdym samochodem na syntetyk przechodzilem a kupuje tylko uzywane. i nie mialem zadnych problemow.


    Pozdr
    Pozdr.

    Greg38

    UWAGA! Pomagam poprzez forum a nie PW lub GG! Masz pytanie - załóż temat i prześlij link a postaram się odpowiedzieć!




    http://7er.pl
    http://bmw.n-sacz.pl
    http://bmw-diag.pl
    http://obd-can.pl
    http://auto-diag.de

  2. #12
    Cenowo nie jest duza roznica nie przesadzajmy ...

    Roznica miedzy wymiana na pol-syntetyk to koszt dajmy na to 200zl
    A syntetyk to moze bedzie jakies 80zl drozsze

  3. #13
    Super Moderator Awatar EVAN
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    6,066
    BMW
    E38 '99 740iA, X3 M40i '20, I3s '20
    Skąd
    Kętaki
    Cytat Zamieszczone przez trolu
    Cytat Zamieszczone przez EVAN CORTEZ
    Kup dobry półsyntetyk i po sprawie. Nie przechodź na syntetk bo będziesz miał więcej problemów.
    to CASTROL MAGNATEC nie jest dobrym pol-syntetykiem ?
    Moje EX - E38 730i '95, E38 735iA '98

  4. #14
    No evan nie pomogles mi w odpowiedzi ...

    Chodzi o to ze kolega juz ma zalany tym olejem silnik ..

    Tak samo ja zalewalem juz swoj motor tym olejem ze 2 razy i nie wiem teraz czmeu mu kaza zmienic na syntetyk :D

  5. #15
    Super Moderator Awatar EVAN
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    6,066
    BMW
    E38 '99 740iA, X3 M40i '20, I3s '20
    Skąd
    Kętaki
    Cytat Zamieszczone przez trolu
    No evan nie pomogles mi w odpowiedzi ...

    Chodzi o to ze kolega juz ma zalany tym olejem silnik ..

    Tak samo ja zalewalem juz swoj motor tym olejem ze 2 razy i nie wiem teraz czmeu mu kaza zmienic na syntetyk :D
    Zgadzam się z Tobą w 100%
    Moje EX - E38 730i '95, E38 735iA '98

  6. #16
    użytkownik
    Dołączył
    Jul 2007
    Posty
    5,673
    BMW
    e38 czerwone
    Skąd
    Białytok
    szybko i na temat :)
    1. jakiś tam koncern wlewa taki olej ( mobil czy tam castrol) z jaką firmą podpisze umowę - wtedy ten olej jest najlepszy i najwspanialszy , miesiąc pozniej umowa się zmienia i kolejny olej jest już cudowny i wspaniały

    2.mój silnik nastukał już 330 tyś km i nadal jezdzi na pół syntetyku zalewam shella 10w40 i tyle nie przechodzę na żadne 15w40 bo niechcę aby zaczął na parkingu jakimis uszczelniaczami wypływać czy inne takie historie bo już nie jeden taki samochod widziałem - skoro dobrze mu się działa na 10w40 to po co go zmieniać skoro niewycieka ani go niepodpija podczas jazdy ?? nie ma co silnika na siłę uszczęśliwiać...

    3. każdy mechanik ma swoje teorie i poglądy - kilka silników w zyciu już rozebrałem i wiem o co chodzi jak silnik często pracuje niedogrzany to ma pełno osadu (np. pod korkiem jest biały smalec ) zmieniając olej czy jeszcze lepiej płucząc silnik można osiągnąć troszkę inny efekt .. ten osad formuje się w silniku w jakiś krztałt - można oczyścic silnik i będzie cacy ale jest jeszcze 2 strona medalu - można wypłukać osad i np. silnik zacznie brać olej , mogą pojawić się wycieki i wtedy kaplica ...

    każdy ma swój rozum i swoje doświadczenia sporo widziałem i na siłę silnika nieuszczęśliwiam ani dla pana władka z jakiegoś garażu o fenomenalnej renomie swojego silnika nieoddam a o zdanie zawsze pytam przynajmniej 5 mechaników z dobrym starzem , którzy się naprawdę na rzeczy znają ...

  7. #17
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jul 2007
    Posty
    187
    BMW
    E32
    Skąd
    Kwidzyn
    E32 730i 270 tyś km -> Mobil 5w50 syntetyk i nie bierze oleju !!
    (wcześniej mineralny i półsyntetyk)

    E36 325iA 162 tyś km -> Shell 5w40 syntetyk i nie bierze oleju !!

    Wniosek jest taki wszystko zależy w jaki sposób samochód był wcześniej eksploatowany.

    [shadow=darkred:5c38cdde48]BMW olejem mineralnym nie powinny być zalewane (przynajmniej po 88r) [/shadow:5c38cdde48]
    pozdro
    zielony
    ale jazda !!! Skype-> zielony730

  8. #18
    Vip Vip
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    292
    BMW
    X5
    Skąd
    ZS
    Zgadzam się z Neuf-em w 100% Jedyne co mogę dodać to - silniki nie lubią eksperymentów. 8/

  9. #19
    użytkownik
    Dołączył
    Jul 2007
    Posty
    5,673
    BMW
    e38 czerwone
    Skąd
    Białytok
    jeszcze jedna rzecz - czy to czy bierze silnik olej zalezy od tego co było wcześniej lane ??
    jak kupiłem swojego misia zmieniałem u dobrego kumpla ( bardzo dobry mechanik) olej ....
    poprzedni właścieciel był taką ku... ,ze wypadła jakaś sieczka z miski - roztwór - chyba olej roślinny i to z moto doktorem ... zalanie 10w40 i to słyszę wszystkie zawory i inne herezje ...
    szybka akcja co 2 tyś wymiana oleju cały czas 10w40 po 3 wymianach wszystko się uspokoiło a już namierzyłem 2 silnik ale dzięki bogu wszystko teraz jest bardzo ok ... bierze tylko jak pracuje pod 5000 obrotów i to też tylko zaczepia stan mam nadzieję ,że jeszcze będzie dzielnie mi służył bo sporo czasu i energii włozyłem w reanimowanie go ... i żadnego magicznego reanimatora silnika czy płukania niezastosowałem oprucz zmian oleju wrecz co 2 tyg ....

  10. #20
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jul 2007
    Posty
    187
    BMW
    E32
    Skąd
    Kwidzyn
    Na mineralnym bierze i to zbadałem na własnej skórze.
    Dlatego teraz leje syntetyk dobrej klasy.
    Co do porównania eksploatacji na mineralnym i syntetyku to chyba nie muszę sie rozpisywać :)
    pozdro
    zielony
    ale jazda !!! Skype-> zielony730

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •