Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10

Wątek: Zakupy z Aliexpress.com - Ktoś praktykował ?

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2008
    Posty
    760
    BMW
    750Li E66
    Skąd
    G-dz

    Post Zakupy z Aliexpress.com - Ktoś praktykował ?

    Witam,
    Czy ktoś kupował może na aliexpress.com ? Chciałbym zamówić dekielki do felg - wychodzą prawie 2 razy taniej niż u nas.
    Jak to jest z opłatami, czy jeśli kupię np. 4 takie zestawy w jednej paczce (każdy po 45 dolców) mogą narzucić jakieś dodatkowe opłaty - cło/vat?
    VAT stały 23% - zawsze narzucany? Jaka stawka cła dla takich elementów jak dekielki felg i czy też mogą je narzucić?
    I inna kwestia - mam konto w mbanku i tamtejszą kartę - można nią płacić?

  2. #2
    Vip Vip Awatar ttrol
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    4,086
    BMW
    e32 750 II 88/W124 250D V 93
    Skąd
    Zgorzała/Warszawa
    Teraz otwierają wszystko, są pazerni strasznie celnicy. Do faktury jaką masz na sprzęt do rzucasz koszty transportu i od całości najpierw VAT, a potem cło, części moto to chyba 7%, ale nie pamiętam dokładnie.

    Generalnie z grubsza wychodzi zawsze cena zakupu plus 40%.
    pozdrawiam Bartek

  3. #3
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2012
    Posty
    70
    BMW
    e38
    Skąd
    Białystok
    Ostatnio kolega dostał 2 paczki i nie były otwierane.

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2009
    Posty
    653
    BMW
    E65 735
    Skąd
    Poznań
    Zrobiłem zakupy za 1000zł z wysyłka .Celnicy dowalili mi 300zł

  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik Awatar PaweliGosia
    Dołączył
    Feb 2013
    Posty
    454
    BMW
    S8 D2, W221 S500
    Skąd
    Bydgoszcz
    to i tak dobrze :) z tym przecież się trzeba liczyć i to żadna nowość. Cło to pół biedy ale Vat gasi całkiem entuzjazm

  6. #6
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2014
    Posty
    457
    BMW
    e65
    Skąd
    Legnica
    Moja zona kupuje duzo na ali.. nigdy cla nie naliczyli i nigdy nikt nie otworzyl paczki. Zasada jest taka: zamawiasz wiekszy towar - napisz do chinola aby rozbil to na dwie lub trzy paczki i niech napisze ze to prezent. I tyle. Clo jest baliczane powyzej jakiejs kwoty, chodzi o wartosc, nie pamietam dokladnie ale chinczyki nie sa glupie i wiedza jak to zapakowac, jak zatytulowac itd. Podstawa to pozadny sprzedawca, czytac opinie, pisac maile. My naprawde duzo tego dostajemy od nich i nigdy nie bylo wtopy.

  7. #7
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2014
    Posty
    96
    BMW
    e38 728iL
    Skąd
    Słupca
    Też dużo zamawiam z ali i nie zgodzę się w 100% z @FAZI. Pisanie na paczkach GIFT nie daje zupełnie nic. Tak samo wszelakie tytułowanie. Gdzieś doczytałem że na kontroli wejściowej w Warszawie mają już skaner i z grubsza wiedzą co jest w paczce. Potwierdzałoby to to że gdy na wyprzedażach na aliexpress 11 listopada zamówiłem niemalże 20 paczek, to jedynie 2 z nich, które przekraczały progi VATu (piszę z pamięci ale coś koło 60$) od razu poleciały na celny, reszta miała tylko pieczątkę "dopuszczone do obrotu" bez otwierania czy nawet naruszania chińskiego opakowania.
    Niemniej jednak prawdą jest że dobrym nawykiem jest rozbijanie dużego zamówienia na kilka mniejszych, ale i tu jest pewien niuans o którym warto pamiętać, mianowicie jedna paczka - jeden przelew; żadnych przelewów zbiorczych, gdyż jak potem paczka poleci na celny trzeba się okazać wydrukiem z aukcji aliexpress oraz potwierdzeniem przelewu więc lepiej aby się te kwoty pokrywały ;)

  8. #8
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2008
    Posty
    760
    BMW
    750Li E66
    Skąd
    G-dz
    http://www.aliexpress.com/store/prod...221122523.html

    Czyli takie dekielki ile wyjdą na gotowo - da się to jednoznacznie wyliczyć ?
    Jak najtaniej przelewać pieniądze - z mBanku wyczytałem że pobierają prowizje 5,9% od przelewanej kwoty...

  9. #9
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2014
    Posty
    96
    BMW
    e38 728iL
    Skąd
    Słupca
    http://mdiy.pl/zakupy-w-chinach-bezpieczne-i-latwe/ lektura tego powinna rozwiać Twoje wątpliwości ;) a przy cenie 50$ nawet jeśli wezmą na celny to nie powinieneś nic zapłacić (jeśli będziesz zamawiał 1zestaw/paczkę)

  10. #10
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2014
    Posty
    457
    BMW
    e65
    Skąd
    Legnica
    Cytat Zamieszczone przez bloodyopel Zobacz posta
    Też dużo zamawiam z ali i nie zgodzę się w 100% z @FAZI. Pisanie na paczkach GIFT nie daje zupełnie nic. Tak samo wszelakie tytułowanie. Gdzieś doczytałem że na kontroli wejściowej w Warszawie mają już skaner i z grubsza wiedzą co jest w paczce. Potwierdzałoby to to że gdy na wyprzedażach na aliexpress 11 listopada zamówiłem niemalże 20 paczek, to jedynie 2 z nich, które przekraczały progi VATu (piszę z pamięci ale coś koło 60$) od razu poleciały na celny, reszta miała tylko pieczątkę "dopuszczone do obrotu" bez otwierania czy nawet naruszania chińskiego opakowania.
    Niemniej jednak prawdą jest że dobrym nawykiem jest rozbijanie dużego zamówienia na kilka mniejszych, ale i tu jest pewien niuans o którym warto pamiętać, mianowicie jedna paczka - jeden przelew; żadnych przelewów zbiorczych, gdyż jak potem paczka poleci na celny trzeba się okazać wydrukiem z aukcji aliexpress oraz potwierdzeniem przelewu więc lepiej aby się te kwoty pokrywały ;)
    Nie wiem czy Gift cos daje czy nie ale jak pisalem po zamowionych ponad 100 paczkach nikt nie naliczyl cla i nikt nie otworzyl. Clo naliczane jest powyzej ilus dolarow. Faktem jest to ze wszystko jest przeswietlane a najwieksza uwage przykluwaja do elektroniki.

Podobne wątki

  1. Zakupy Ebay
    Przez vramzes w dziale Allegro, Ebay i inne ...
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 23-05-2015, 06:07
  2. To są dopiero zakupy :D
    Przez dealer25 w dziale NA KAŻDY TEMAT / Humor / Off Topic
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 23-02-2013, 19:49
  3. Zakupy w Chinach poprzez internet
    Przez Greg38 w dziale NA KAŻDY TEMAT / Humor / Off Topic
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 24-09-2010, 18:17
  4. Szybkie zakupy :)
    Przez sylwek7 w dziale NA KAŻDY TEMAT / Humor / Off Topic
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 28-08-2009, 15:25
  5. Spontaniczne zakupy 630km od domu:)
    Przez tiron w dziale Archiwum spotkań 7er
    Odpowiedzi: 41
    Ostatni post / autor: 02-06-2009, 14:37

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •