Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3

Wątek: 4,4 m62b44 odpala i po chwili się dusi - strzela w wydech

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2014
    Posty
    214
    BMW
    e38 M62B44 98r.
    Skąd
    Wołów

    Post 4,4 m62b44 odpala i po chwili się dusi - strzela w wydech

    Witam.

    Mam taki problem. E38 1998r. 4,4 m62b44 automat. Odpalam auto po nocy stania i odpala od strzała, żadnych problemów. Pochodzi tak 2-3min i zaczyna coraz bardziej falowac. w pewnym momencie obroty coraz bardziej spadają i praktycznie naciśnięcie na gaz tylko go bardziej dusi i czasem strzeli w wydech a czasem nie i zgaśnie. Potem to już kręci kilkanaście sekund i albo odpali albo nie. Jak odpali po kilku próbach kręcenia to niema siły się na obroty wkręcac, bardzo telepie i strzela w wydech już obowiązkowo i gaśnie. Potem już coraz trudniej auto odpalic.

    Wczoraj trochę je pomęczyłem tak i jak wysiadłem z auta poczułem smród jakby się coś paliło i zajrzałem pod maskę i do bagażnika a potem pod auto i katalizatory były czerwone. Myślałem że są zapchane więc poczekałem aż wystygną i rozebrałem wydech i wygrzebałem środki tak żeby był swobodny przelot. Nic to nie pomogło oprócz tego że teraz jak pomęcze silnik to nie są czerwone.

    Stało się to z dnia na dzień. Bez żadnych stopniowych objawów. Dwa tygodnie wcześniej mialem podobną sytuację ale miałem trochę poniże 20l paliwa w zbiorniku i pomyślałem że może pływak się zawiesił i żle pokazuje więc dolałem z 10l paliwa (zanim dotarłem do stacji z bańkami i wróciłem mineła jakas godzina) i po dolaniu objawy ustapiły. Teraz dzien wcześniej zatankowałem 30l i w zbiorniku mam ponad 40 także obstawiam że to nie problem benzyny i wtedy poprostu coś "załapało" i auto przez dwa tygodnie jeździło bez problemów.

    Aktualne błedy w kompie to:

    139 endstufe kennfeldkuehlung - ten bład jest ponieważ mam przerobiony termostat na mechaniczny
    75 katschaedigende aussetzer summenfehler
    63 katschaedigende aussetzer zylinder 1
    64 katschaedigende aussetzer zylinder 2

    te dwa ostatnie błedy po skasowaniu powracaja na różnych cylindrach. żadnych innych błędów nie mam. W inpie zdążyłem podpatrzyc że na obu sondach skacze napięnie także chyba pracują ok.

    Auto jest z gazem jednak na gazie niema totalnie żadnej opcji odpalic jak silnik jest zimny, a nie jestem w stanie go nawet zagrzac więc nie wiem jak auto pracuje na gazie.

    Dodatkowo co mnie trochę dziwi to nie ważne czy czujnik położenia wałka rozrządu mam odłączony czy nie to auto odpala tak samo ciężko. Dzisiaj rano odłączyłem czujnik zanim pierwszy raz odpaliłem auto to nie chciał za bardzo załapac. Jak podłączyłem go z powrotem to auto auto odpaliło odrazu bez problemu. Dopiero po 2-3 minutach zaczęło coraz gorzej chodzic.

    Czuc z wydechu niespalone paliwo.

    Aktualnie jestem w niemczech i dzisiaj miałem jechac do Polski i nie bardzo mam części na podmiankę. Mogę kupowac tylko nowe i to muszę czekac jeden dzień aż przyjdą do sklepu.

    Pytanie teraz czy ktoś ma jakieś rady? Co i jak pomierzyc aby wykluczyc konkretne elementy? Wczoraj wyczyściłem wszystkie możliwe kostki od czujników aby wykluczyc brak łączności.

    Kasowałem również adaptacje i odłaczałem aku na 2h i nic to nie dało.

    Pomóżcie bo ręce opadają.
    Ostatnio edytowane przez Mateusz1109 ; 01-04-2015 o 10:05

  2. #2
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2011
    Posty
    317
    BMW
    E36 323i, E38 735i
    Skąd
    Bielsko-Biała
    A nie padł Ci czujnik wałka rozrządu albo ostatecznie wału (chodź tu ponoć auto w ogóle by nie odpaliło).
    Odepnij czujnik wałka i zobacz czy będą jakieś zmiany, możesz też odpiąć przepływomierz.

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2014
    Posty
    214
    BMW
    e38 M62B44 98r.
    Skąd
    Wołów
    Chwilowo temat nie aktualny. Teraz odpaliłem auto i chodzi ok. Będę w polsce to przejrze instalacje elektryczną czy niema gdzieś zwarcia i może na innym kompie wyrzuci nowe błędy.

Podobne wątki

  1. [silnik] gaśnie strzela wariuje dławi się
    Przez johny90 w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 27-08-2014, 20:19
  2. [silnik] Bendix się wiesza? Auto czasem nie odpala.
    Przez Inur w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 17-04-2013, 21:01
  3. M60 ciężko odpala po chwili postoju
    Przez sebobass w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 44
    Ostatni post / autor: 16-07-2012, 08:39
  4. dusi się po dodaniu gazu
    Przez jarek88 w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 10-06-2012, 07:56
  5. m60b30 nie odpala gdy się rozgrzeje
    Przez Dawid7er w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 15-11-2010, 19:17

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •