Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 11

Wątek: [ elektryka] telefon, lusterka, wycieraczki

  1. #1

    [ elektryka] telefon, lusterka, wycieraczki

    Witam!
    Kolejne pytania i problemy:

    1. Lewe lusterko nie podgrzewa w ogóle (prawe działa, odmraża w moment) Bezpieczniki? Który?
    2. Mam zwykłe wkłady lusterek a chciałbym fotochrom. Co muszę zrobić???
    3. Jak sprawdzić czy mam sensor deszczu??? Polewanie nie działa a na szybie przy uchwycie lusterka niby coś tam jest.
    4. Potencjometr wycieraczek na 1 biegu mi nie działa. Nie zmienia szybkości ruchu ramion wycieraczek.
    5. Telefon NOKIA HSE-X6A. Gdzie kartę wsadzić? Telefon ogólnie działa, świeci ale nie da rady dzwonić.

  2. #2

    Re: telefon, lusterka, wycieraczki

    Ad.1. Nie koniecznie bezpiecznik. U mnie np kabelek od ogrzewania lusterka był odłaczony od szkła. Trzeba wyjąć wkład i sprawdzić. A bezpieczniki to mozesz profilaktycznie wszystkie sprawdzić. Nie ma ich az tak dużo a walnięty będzie widać ;)

    Ad.2. Potrzebujesz wkłady z fotochromem (dość droooogie ;) ) i poza tym chyba jest potrzebna też instalacja do lusterek.
    [URL]http://7er.pl/showthread.php/9030-Damias[/URL]

  3. #3

    Re: telefon, lusterka, wycieraczki

    Cytat Zamieszczone przez adam.waszczyszyn
    Witam!
    Kolejne pytania i problemy:

    1. Lewe lusterko nie podgrzewa w ogóle (prawe działa, odmraża w moment) Bezpieczniki? Który?
    2. Mam zwykłe wkłady lusterek a chciałbym fotochrom. Co muszę zrobić???
    3. Jak sprawdzić czy mam sensor deszczu??? Polewanie nie działa a na szybie przy uchwycie lusterka niby coś tam jest.
    4. Potencjometr wycieraczek na 1 biegu mi nie działa. Nie zmienia szybkości ruchu ramion wycieraczek.
    5. Telefon NOKIA HSE-X6A. Gdzie kartę wsadzić? Telefon ogólnie działa, świeci ale nie da rady dzwonić.
    ad 2. Musisz wymienić wszystkie lusterka (z wewnętrznym włącznie - ono steruje zewnętrznymi). Lusterka fotochromatyczne mają inne mocowanie szkła.
    ad 3. Sensor deszczu jest pod lusterkiem i działa na załamanie promieni świetlnych (podczerwień) zatem przełączasz wycieraczki w poz. 1 i teoretycznie powinno działać (polewaj na ten czujnik). Jak nie działa - komputer i odczyty błędów - może coś wykaże.
    ad 4. Sprawdzałeś na postoju czy w czasie jazdy? Jeśli masz czujnik deszczu, to ten potencjometr chyba reguluje czułość a nie częstość włączania wycieraczek.

    Co do pierwszego pytania - trzeba sprawdzić, czy dochodzi napięcie na matę.
    Na piąte nie odpowiem, nie mam telefonu.... ;)

  4. #4

    Re: telefon, lusterka, wycieraczki

    Cytat Zamieszczone przez adam.waszczyszyn

    ad 2. Musisz wymienić wszystkie lusterka (z wewnętrznym włącznie - ono steruje zewnętrznymi). Lusterka fotochromatyczne mają inne mocowanie szkła.
    Znaczy się muszę wymieniać całe lusterka zewnętrzne?
    Moje wewnętrzne środkowe lusterko ma fotochrom (same się ściemnia)
    Może ja mam instalacje na fotochrom zewnętrzny skoro w środku jest fotochrom?

  5. #5
    A jakiego koloru masz szkła lusterek zewnętrznych? Może masz to co ja. U mnie zewnętrzne lusterka fotochromowe się "zużyły". Tzn mam je tak jakby ściemnione na stałe (mają taki brązowawy kolor) i już się nie rozjaśniajią i nie ściemniają, a środkowe fotochromowe działa bez zarzutu. Generalnie jakbyś wyciągnął wkład z luterka zewnętrznego to byś zobaczył jakie masz po tym czy masz instalację fotochromową :)
    [URL]http://7er.pl/showthread.php/9030-Damias[/URL]

  6. #6
    Poczytałem ks. serwisową i tam jest na 4 stronie naklejka z modelem, numerem vin i listą wyposażenia
    Niestety posiadam tylko wewnętrzne lusterko ściemniające się.
    z listy wyposażenia BMW:
    431 Interior Mirror (phot o-sensitive)WEW.LUST.WSTECZNE Z AUTOMATYKĄ PRZYCIEMN.
    Sensor deszczu także u mnie nie występuje :(
    Czyli jaka może być przyczyna nie działającego potencjometru szybkości wycieraczek?

  7. #7
    WITAM!!!
    1. Lusterko nadal nie podgrzewa. Szukałem - bezpieczniki całe, wyciągałem wkład i jest podłączony pod zasilanie. Gdzie przyczyna?? Co zrobić? Zamienić wkłady na próbę? Sprawdzić napięcie na kabelkach od podgrzewania?
    2. Potencjometr od wycieraczek nadal nie działa
    3. Telefon także. Telefon ma zainstalowany przy schowku na konsoli środkowej. Chciałem dodać fotki ale nie mogę, pisze zgłoś się do administratora.

    Panowie poczytajcie może wam coś przyjdzie do głowy. Pozdrawiam

  8. #8
    Cytat Zamieszczone przez adam.waszczyszyn
    WITAM!!!
    1. Lusterko nadal nie podgrzewa. Szukałem - bezpieczniki całe, wyciągałem wkład i jest podłączony pod zasilanie. Gdzie przyczyna?? Co zrobić? Zamienić wkłady na próbę? Sprawdzić napięcie na kabelkach od podgrzewania?
    2. Potencjometr od wycieraczek nadal nie działa
    3. Telefon także. Telefon ma zainstalowany przy schowku na konsoli środkowej. Chciałem dodać fotki ale nie mogę, pisze zgłoś się do administratora.

    Panowie poczytajcie może wam coś przyjdzie do głowy. Pozdrawiam
    Wygląda na to, ze na pierwsze sobie już odpowiedziałeś. W kwestii potencjometru polecam popatrzeć trochę w schemat (WDS). Jeśli nie posiadasz wersji off-line, można próbować pod adresem LINK
    Sprawdź, czy słuchawka nie posiada miejsca na kartę. Istnieje też szansa, że kartę da się włożyć do modułu w bagażniku.

  9. #9
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2008
    Posty
    332
    BMW
    e38
    Skąd
    warszawa
    Co do karty to trzeba ją zakupic w sklepie i nie wyłamywać z tekturki :)
    -wsadzic gdzies tam w to miejsce przy zmieniarce (bagażnik, nie widoczne dla oka, tylko wymacalnie) wkladając rękę w schowek za tylnią lampą (w miare łatwo znalezc) cała filozofia
    ja tak zrobilem - pod sluchawką nie czytalo mi karciry.. na dzień dzisiejszy uznałem że mi ten telefon nie jest zabardzo potrzeby, może tobie bardziej się przyda :)

    ps: czytaj wiecej temacików na forum to szybko znajdziesz

    Pozdrowionka

  10. #10
    Jeżeli chodzi o podgrzewanie lusterka to mata mi w ogóle nie podgrzewa. Napięcie dochodzi i przechodzi przez wkład. Uszkodzona mata!!! Gdzie kupić mate???

    Jeżeli chodzi o ten WDS to nie potrafię go uruchomić. Jak zrobić żeby program ten działał??? I w ogóle do czego służy???

    Szukałem miejsca na kartę sim w bagażniku ale niestety ciężko szło. Muszę ściągać boczki w bagażniku żeby sie do tego dostać???

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •