Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 16

Wątek: Posiadacze e38 5.4L pytanko

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2008
    Posty
    111
    BMW
    750il
    Skąd
    wałbrzych

    Posiadacze e38 5.4L pytanko

    panowie smigam tym autem juz ponad 2 miechy i spalanie mam cały czas na poziomie 30`litrów wymieniałem ostatnio przepływomierz był walnięty i myslałem że auto bedzie palić mniej ale raporty na kompie cały czas pokazują spalanie na poziomie 28-30 litrów mam tez problemy ze skrzynia opisywałem je wczesniej czy takie spalanie przy naprawde spokojniej jezdzie jest normalne !!! z tego co czytałem na forum nie jest normalne tylko kosmiczne co może byc przyczyną takiego spalania ???
    może to ta skrzynia biegów jest przyczyną ???
    np: jade od 0-80 auto pokazuje spalanie na ekonomizerze do konca czyli 30 litrów skrzynia coś tam przełacza bo czuje zmiany biegów dopiero jak pośmigam troche i muskam gaz spada w okolice 20 litrów

  2. #2
    Vip Vip Awatar Johnny_Bravo
    Dołączył
    Nov 2008
    Posty
    753
    BMW
    750i
    Skąd
    Poznań
    mi w mieście pali 18l jak muskam (jadę jak inni) jak jadę normalnie zawsze w czołówce za światłami to mam 20l co do ekonomizera jak przyspieszasz zawsze pokazuje 30l/... nawet jak mega delikatnie.... Jak sobie odblokujesz zegary t wejdziesz w test nr.4 tam ci pokazuje chwilowe spalanie cyfrowo u mnie dodanie gazy wychodzi 89l czasem kreski na trybie sportowym 90l


    poza tym ekonomicznie jeździć 750 trzeba sie nauczyć:) ja dopiero po 5 miesiącach sie nauczyłem...


    ps: czy wskazanie z OBD pokrywają sie ze stanem w zbiorniku ile masz zupy tzn czy czasem ci nie zawyża średniej ... na OBD

  3. #3
    Co prawda nie jestem posiadaczem 750 ale sie wypowiem ;)

    Powinienes sprawdzic stan sond lambda i przeplywki. Moze jeszcze druga jest padnieta. Dobra diagnoza pokaze.

    Najgorsze jest to, ze piszesz ze po rozgrzaniu spalanie wraca do "normy". W/g mnie wskazuje to na straszne opory w skrzyni biegow. Padnieta skrzynia potrafi tak zawyzyc spalanie o 50%.

    Nic oprocz diagnozy Ci nie pomoze...

  4. #4
    Doświadczony Użytkownik Awatar Aldik
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    6,420
    BMW
    740xd f01
    Skąd
    Katowice
    Dużymi silnikami trzeba sie nauczyć jeździć ekonomicznie, zawsze zajmuje to jakiś czas naaawet przy zmianie auta z podobnie dużymi pojemnościami... można jeździć powoli i spalić wiecej niż jak jedziesz szybko ale umiejętnie obsługując pedał gazu...

    ... ja mysle ze przydałaby sie diagnoza komputera, może coś ze sterowaniem lub jakieś elementy co powyżej koledzy wymienili, może niekoniecznie skrzynia jest padnieta tylko coś innego powoduje jej dziwne zachowanie a zarazem wysokie spalanie/..... Chociaż ja i tak sceptycznie podchodze do 20l w 750, baa w E32 bym nie uwierzył ale E38 podobno juz rzeczywiście pali w tych granicach :)

  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2008
    Posty
    111
    BMW
    750il
    Skąd
    wałbrzych
    A TYCH SOND ILE TAM JEST SORRY ZA PYTANIE ALE NIE WIEM ???

  6. #6
    użytkownik
    Dołączył
    Jul 2007
    Posty
    5,673
    BMW
    e38 czerwone
    Skąd
    Białytok
    Zależy od rocznika ... albo tylko 2 przed katalizatorami albo jeszcze 2 za katami .... W gorszym wypadku mogą być i 4 sztuki zepsute ...

  7. #7
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2008
    Posty
    111
    BMW
    750il
    Skąd
    wałbrzych
    1995 ROK

  8. #8
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2008
    Posty
    111
    BMW
    750il
    Skąd
    wałbrzych
    byłem dziś na analizie spalin jest kiepsko diagnosta powiedział że na 90% sonda padnięta wynik z badania negatywny jutro jestem umówiony z mechanikiem zobaczym co i jak

  9. #9
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    106
    BMW
    e38 750 iL
    Skąd
    Otwock
    I jak się wizyta u mechanika skończyła kolego..?
    Orientacyjnie podam Ci moje wyniki:
    trasa 13l.
    miasto 18l.

    Pozdrawiam
    P.
    e38 750 iL cosmosschwarz metalic / M73 / 1995

  10. #10
    Vip Vip
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    950
    BMW
    e38 750iL, e66 750iL :)
    Skąd
    Tychy, Śląsk
    w każdej 750 są 4 lambdy. moje wyniki to miasto 20-22 trasa rzadko poniżej 14.. ale ja generalnie nie "oszczędzam".

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •