Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 17 z 17

Wątek: e38 740i M62B44 gaśnie na Pb

  1. #11
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2012
    Posty
    1,085
    BMW
    e38 2001r M62TUB44 + LPG
    Skąd
    Warszawa
    Jak nie zrobisz tego co ci powiedziałem to wizyta w serwisie może niewiele dać lub mniej... Zależy jaki mechanik/problem ... Jak chcesz do mechanika jechać to raczej nie od bmw a raczej do dobrego "gaziarza" - niech on najpierw wykluczy swoje zabawki lub zdiagnozuje problem.. Dlatego do dobrego :-P

  2. #12
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Husarz
    Dołączył
    Dec 2014
    Posty
    248
    BMW
    e38 740i M62B44
    Skąd
    Brzeg
    Rozkreciłem obudowe tam gdzie sa cewki i zobaczylem ze tam znajduja sie sladowe ilosci oleju czyli obie uszelki pokrywy + te gumki srub do wymiany

  3. #13
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2012
    Posty
    1,085
    BMW
    e38 2001r M62TUB44 + LPG
    Skąd
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez Husarz Zobacz posta
    Rozkreciłem obudowe tam gdzie sa cewki i zobaczylem ze tam znajduja sie sladowe ilosci oleju czyli obie uszelki pokrywy + te gumki srub do wymiany
    klasyka, ale IMO śladowe ilości nie powinny mieć na to wpływu

  4. #14
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Husarz
    Dołączył
    Dec 2014
    Posty
    248
    BMW
    e38 740i M62B44
    Skąd
    Brzeg
    Zrobilem tak jak mówiłes i bylo wszystko ok dopoki nie załączyłem LPG po załączeniu znowu zaczął trząść i gasnąc na Pb...

    Podjechałem na serwis gdzie wykryli na kompie brak błędów oprócz tego że nie pali dobrze na 5 i 8 gar więc świece do wymiany

  5. #15
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2012
    Posty
    1,085
    BMW
    e38 2001r M62TUB44 + LPG
    Skąd
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez Husarz Zobacz posta
    Zrobilem tak jak mówiłes i bylo wszystko ok dopoki nie załączyłem LPG po załączeniu znowu zaczął trząść i gasnąc na Pb...

    Podjechałem na serwis gdzie wykryli na kompie brak błędów oprócz tego że nie pali dobrze na 5 i 8 gar więc świece do wymiany
    No bo tak właśnie powinno być jak masz źle ustawiony gaz.
    Pytanie tylko czemu się rozjechal?
    Albo np masz nieszczelny dolot i lewe powietrze, lub inny problem z silnikiem, albo instalacja gazowa niedomaga (reduktor, wtryski) ... A często jedno i drugie :-P
    Wg mnie dobry gaziarz (a może tez instalacja) ci potrzebna a nie świece.

  6. #16
    Vip Vip Awatar Dzuda
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    10,286
    BMW
    E32 735i ; MB 560 SEC 88'
    Skąd
    Sandomierz

    Post

    Jak wtryski będą lekko podjechane to na lpg mogą się rozjeżdżać korekty? Biorąc pod uwagę to, że jak auto chodzi na samej benzynie to jest ok...

    Właśnie mam taki problem. Jak jeżdzę na benzynie jest ok. Jak włączę lpg to się rozjadą i po jakimś czasie na lpg szarpie.

    Wczoraj zatankowałem do pełna benzyny i póki co na niej śmigam to problemu z szarpaniem czy coś nie ma.

    Ostatnio Kolega mi LPG ustawiał i mówił że coś się dzieje na dwóch cylindrach z lpg. Na benzynie jest ok i silnik jak to powiedział "pracuje nie spotykanie równo" a z m60 czy m62 ma wiele do czynienia.

    W sumie nie wiem ile mają przebiegu te wtryskiwacze,może czas ich wymienić? Co radzicie ?
    Ostatnio edytowane przez Dzuda ; 03-04-2015 o 21:44

  7. #17
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Husarz
    Dołączył
    Dec 2014
    Posty
    248
    BMW
    e38 740i M62B44
    Skąd
    Brzeg
    Cytat Zamieszczone przez shebi Zobacz posta
    No bo tak właśnie powinno być jak masz źle ustawiony gaz.
    Pytanie tylko czemu się rozjechal?
    Albo np masz nieszczelny dolot i lewe powietrze......
    poluzowany był wąż od reduktora (ale dalej sie rozkracza) miedzy innymi bo jeszcze jest duzo luznich wezy ktore mozna spokojnie palcami obrecac mimo tego ze maja opaski zaciskowe.... ale wymienie swiece i uszczelke to podjade do gaziarza zeby wyregulował i zobaczył o co chodzi tam ;)

    przed chwilą znalazłem jeszcze latwo schodzący przewodzik ktory idzie do jakiegoś moduliku


    powiedzcie mi dlaczego ten oto kabel B+ został odkrecony od silnika ( uziemienia ) i zabezpieczony taśmą?
    Ostatnio edytowane przez Husarz ; 04-04-2015 o 13:22

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 111
    Ostatni post / autor: 28-07-2021, 07:44
  2. [silnik] e38 odpala gaśnie
    Przez siiwy23 w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 07-01-2013, 11:14
  3. Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 15-03-2012, 21:38

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •