Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 12

Wątek: 6HP26 - prawdopodobnie pęknięty kosz

Mieszany widok

Poprzedni post Poprzedni post   Następny post Następny post
  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2011
    Posty
    174
    BMW
    E66 750LI
    Skąd
    Warszawa

    Post 6HP26 - prawdopodobnie pęknięty kosz

    Witam,

    Potrzebuje porady.
    Do czasu skasowania adaptacji skrzyni, coś mnie podkusiło po poczytaniu forum i wrażeniu że skrzynia nie zmienia biegów płynnie z 2-3 i 3-4 wszystko było ok.
    Po stasowaniu adaptacji do czasu rozgrzania, czasami jest to 5km, czasami 10km przyspieszając delikatnie, albo umiarkowanie przy zmianie z 2-3 i 3-4 obroty ida gwałtownie do góry o ok 2tys, czuć szarpniecie i skrzynia wchodzi w tryb awaryjny, aby do tego nie doszło odpuszczam gaz i wtedy nie wchodzi w tryb awaryjny. Przyspieszajac dynamicznie zmienia biegi prawiłowo bez szarpnięć. Przy redukcji zrzuca biegi powiedziłabym idealnie, bez najmniejszych szarpnięc, wiec to chyba nie tłoczki. Na zminym silniku przyspieszając też zmienia biegi bez szarpnieć. Poziom oleju jest dobry, olej podobno wymieniany przy 130tys, , nie zmieniałem oleju po kupnie auta, 170tys przejechane.

    Wczoraj zauważyłem że przy wyprzedzaniu przy redukcji z 6'ki lub z 5ki pojawiają sie bardzo delikatne szarpnięcia, ale tez nie zawsze.

    Po wejściu w tryb awaryjny pojawiają się błędy:
    4F89 speed transmition ratio 3-4
    P17E8 Ratio Monitoring Shift 3-4
    4F86 transmission ratio symptom speed monitoring

    Byłem w warsztacie od automatów, diagnoza, pęknięty kosz, skrzynia nie trzyma jakichś ciśnień, miało być 8 jest 6, chyba atmosfer, chociaż nie jestem pewy o jakie wartości chodzi.

    I teraz mam zagadkę, naprawiać skrzynię, czy kupować drugą, ceny do 4.8 zaczynają sie od 1500, zakładam że nie musi być z E65, oby była 6HP26Z i od silnika 4.8.

    Może ktoś byłby w stanie ocenić zakres na jaki mam sie nastawić w przypadku remontu, sam kosz to rozumiem 1100zł, ciekawe czego jeszcze można sie spodziewać.

    --
    Pozdr.
    Hubert

  2. #2
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2008
    Posty
    760
    BMW
    750Li E66
    Skąd
    G-dz

    Post

    Koniecznie do zestawu dołóż także nowe sprzęgło hydriokinetyczne lub regenerację swojego.
    Z używaną skrzynią loteria straszna.

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik Awatar YBSA
    Dołączył
    Jul 2010
    Posty
    433
    BMW
    730d 2001r.
    Skąd
    WPZ
    Ja bym nie kupował używanej skrzyni. Używaną to masz i Ty. Zrób to raz a porządnie. Pytanie tylko gdzie. Bo w warsztatach to sama łobuzeria i oszuści.

    - mamo, mamo, dlaczego ci ludzie klękają?
    - bo to jedzie BMW e38 synku...
    -------------------------------------------------
    ///M-Sport Individual

  4. #4
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2012
    Posty
    8
    BMW
    735i
    Skąd
    Katowice
    Cześć miałem podobny problem ,okazało sie ze jest uszkodzony element który łączy mechatronike ze skrzynia (okular) po wymianie tego elementu skrzynia zaczęła działać prawidłowo .Dodatkowo jak mechatronika była na stole cała została rozebrana i wszystkie tloczki porządnie wyczyszczone .Diagnoza wartasztatu sprzęgło hydrokinetyczne do regeneracji koszt 1800zl :).Czesc kosztowowala mnie 60zl wiec jak jest możliwość warto samemu to rozebrać

  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2011
    Posty
    174
    BMW
    E66 750LI
    Skąd
    Warszawa
    Rozmawiałem z mechanikiem który sprawdzał skrzynie, z mierzenia jakichś ciśnień, cokolwiek to jest, twierdzi że to na pewno mechaniczne uszkodzenie, pęknięty kosz, nie adapter.
    Nie wiem co robić, może przed remontem skrzyni wymienić sam adapter, koszt nie duży.

    --
    Regards,
    Hubert

  6. #6
    Doświadczony Użytkownik Awatar Aldik
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    6,420
    BMW
    740xd f01
    Skąd
    Katowice
    Ja bym remontował nawet jakby to kosztowało 2 lub 3 razy tyle - a pewnie będzie. Chyba że z kasa problem to wtedy inna kwestia. Ale jeżeli jesteś z stanie przecierpieć to tak zrób

  7. #7
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2011
    Posty
    174
    BMW
    E66 750LI
    Skąd
    Warszawa
    Witam,

    Słaniam się ku wymianie na używaną i tu mam mały problem z dostępnością skrzyń do 750i.
    Mogę kupić z 550i, domyślam się, że trzeba będzie przełożyć mechatronik, ale czy to wystarczy.
    550i ma wybieranie biegów przez linkę. 750i elektronicznie, tutaj nie wiem czy się uda.
    Może ktoś coś podobnego przerabiał.

    --
    Pozdr.
    Hubert

  8. #8
    (pre) Neo Katechu Men Vip Awatar hatecraft
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    1,088
    BMW
    735i - E38 FL Aut.
    Skąd
    Warszawa
    Blog
    7
    Nie wchodząc w szczegóły - wg moich informacji środek jest ten sam, a w mechatroniku z E-shiftem masz tylko więcej elektrozaworów, więc z dwóch da się złożyć jedną.
    Skrzynie automatyczne się zużywają! Przy przebiegu 200 kkm nie oczekujcie bezawaryjnej pracy...

    Kiedy ludzie przestają wierzyć w Boga, to nie jest tak, że w nic nie wierzą, ale wierzą w cokolwiek.
    G. K. Chesterton

  9. #9
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2011
    Posty
    174
    BMW
    E66 750LI
    Skąd
    Warszawa
    Chodzi o to czy obyło by się bez przekładania środka z nowej skrzyni do mojej, czy wystarczyło by przełożenie mechatronika z mojej skrzyni do tej z 550i, żeby nie okazało się, że mechatroniki mają np. inny rozstaw śrób mocujących.

  10. #10
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2011
    Posty
    174
    BMW
    E66 750LI
    Skąd
    Warszawa
    Witam,

    Skrzynia została wymieniona, kupiłem razem z konwerterem, został moj mechatronik.
    Trochę było dodatkowej roboty z przekładaniem mechanizmu sterowania 'park'iem.
    Nowa skrzynia chodzi idealnie.

    --
    Pozdr.
    Hubert

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 25-09-2014, 14:54
  2. Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 12-07-2014, 21:31
  3. kosz biegu wstecznego
    Przez tobiasz w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 22-10-2011, 07:24
  4. Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 22-09-2011, 10:12
  5. e38 gwizd prawdopodobnie z przepustnicy
    Przez Danek25 w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 19-09-2009, 18:27

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •