Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 16

Wątek: Dziwny problem z klimatyzacja

  1. #1
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2014
    Posty
    90
    BMW
    e38
    Skąd
    polska

    Post Dziwny problem z klimatyzacja

    Witam ostatnio uruchomiłem auto chodziło na postoju z klimą. Po pewnym czasie coś zaczęło dymić z pod maski. Okazało się że wyciekł olej z klimy na wydech. Podejrzewam że nie włączył się wentylator klimatyzacji i ciśnienie rozszczelniło układ gdzieś w okolicy dołu prawej głowicy. Teraz pojawia się pytanie czy klimatyzacja nie powinna sie wyłączyć jeśli ciśnienie jest zbyt duże, kolejne pytanie to gdzie jest bezpiecznik wentylatora klimatyzacji juz chyba wszystko przetrzepałem ale chciałbym mieć pewność. Dodam jeszcze że rurki klimatyzacji są w stanie się rozgrzać do temperatur że można się poparzyć to chyba nie jest normalne.
    Ostatnio edytowane przez zamor89 ; 24-03-2015 o 18:29

  2. #2
    Vip Vip Awatar kruger32
    Dołączył
    Jan 2012
    Posty
    1,827
    BMW
    BMW e38 750 il audi a8 d3 4.2tdi exlusive
    Skąd
    Bielsko
    Cytat Zamieszczone przez zamor89 Zobacz posta
    Witam ostatnio uruchomiłem auto chodziło na postoju z klimą. Po pewnym czasie coś zaczęło dymić z pod maski. Okazało się że wyciekł olej z klimy na wydech. Podejrzewam że nie włączył się wentylator klimatyzacji i ciśnienie rozszczelniło układ gdzieś w okolicy dołu prawej głowicy. Teraz pojawia się pytanie czy klimatyzacja nie powinna sie wyłączyć jeśli ciśnienie jest zbyt duże, kolejne pytanie to gdzie jest bezpiecznik wentylatora klimatyzacji juz chyba wszystko przetrzepałem ale chciałbym mieć pewność.
    A jaki rok auta

  3. #3
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2014
    Posty
    90
    BMW
    e38
    Skąd
    polska
    Rok auta to 1998, wentylator jest prawdopodobnie 3 pinowy jeszcze tego nie rozpracowałem, w skrzynce bezpieczników tam gdzie jest ECU nie ma żadnego przekaźnika ani od sprzęgła klimy ani od biegów wiatraka.

  4. #4
    Vip Vip Awatar kruger32
    Dołączył
    Jan 2012
    Posty
    1,827
    BMW
    BMW e38 750 il audi a8 d3 4.2tdi exlusive
    Skąd
    Bielsko
    Cytat Zamieszczone przez zamor89 Zobacz posta
    Rok auta to 1998, wentylator jest prawdopodobnie 3 pinowy jeszcze tego nie rozpracowałem, w skrzynce bezpieczników tam gdzie jest ECU nie ma żadnego przekaźnika ani od sprzęgła klimy ani od biegów wiatraka.
    jak po lifcie jest 3 pinowy z cienkim kablem jest sterowany z dme silnika i na 99% padła w nim elektronika jak przedliftowy to rezystory montowane na wentylatorze bezpiecznik ciśnieniowy zawsze jest w układzie

  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik Awatar YBSA
    Dołączył
    Jul 2010
    Posty
    433
    BMW
    730d 2001r.
    Skąd
    WPZ
    Klima powinna się wyłączyć w przypadku zbyt wysokiego ciśnienia czynnika. Ba, w niektórych autach jeżeli komp robi test wiatraka i nie daje on odpowiedzi to klima się nawet nie włączy!

    - mamo, mamo, dlaczego ci ludzie klękają?
    - bo to jedzie BMW e38 synku...
    -------------------------------------------------
    ///M-Sport Individual

  6. #6
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2014
    Posty
    90
    BMW
    e38
    Skąd
    polska
    Cytat Zamieszczone przez kruger32 Zobacz posta
    jak po lifcie jest 3 pinowy z cienkim kablem jest sterowany z dme silnika i na 99% padła w nim elektronika jak przedliftowy to rezystory montowane na wentylatorze bezpiecznik ciśnieniowy zawsze jest w układzie
    Czyli jeśli ciśnienie jest za wysokiego a sprężarka dalej dobija to nie koniecznie układ jest rozszczelniony tylko nadmiar poszedł tym bezpiecznikiem, dobrze myślę?? Za wentylatorem widać taki jakby radiator to jest sterownik??

    Cytat Zamieszczone przez YBSA Zobacz posta
    Klima powinna się wyłączyć w przypadku zbyt wysokiego ciśnienia czynnika. Ba, w niektórych autach jeżeli komp robi test wiatraka i nie daje on odpowiedzi to klima się nawet nie włączy!
    U mnie klima nawet teraz się załącza prawdopodobnie z dużym ubytkiem oleju no i z niesprawnym wentylatorem klimy. Można go jakoś sprawdzić poza impa bo narazie nie mam do tego dostępu. Może jest jakiś bimetal od układu chłodzenia który da sie zmostkować i tym samym wysterować wentylator.


    Edytuj posty!
    Ostatnio edytowane przez Anatol ; 02-04-2015 o 14:45

  7. #7
    Vip Vip Awatar kruger32
    Dołączył
    Jan 2012
    Posty
    1,827
    BMW
    BMW e38 750 il audi a8 d3 4.2tdi exlusive
    Skąd
    Bielsko
    Cytat Zamieszczone przez zamor89 Zobacz posta
    U mnie klima nawet teraz się załącza prawdopodobnie z dużym ubytkiem oleju no i z niesprawnym wentylatorem klimy. Można go jakoś sprawdzić poza impa bo narazie nie mam do tego dostępu. Może jest jakiś bimetal od układu chłodzenia który da sie zmostkować i tym samym wysterować wentylator.
    to masz rezystory wentylator da sie włączyć z komputera jak nie ruszy to rezystory do wymiany są na aledrogo ps oleju w układzie nie ma sporo parował czynnik chłodzący
    Ostatnio edytowane przez kruger32 ; 24-03-2015 o 19:32

  8. #8
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2014
    Posty
    90
    BMW
    e38
    Skąd
    polska
    Cytat Zamieszczone przez kruger32 Zobacz posta
    to masz rezystory wentylator da sie włączyć z komputera jak nie ruszy to rezystory do wymiany są na aledrogo ps oleju w układzie nie ma sporo parował czynnik chłodzący
    Właśnie chyba niestety sporo się wylało nie dość że lało sie gdzieś po wydechu z prawej głowicy to jeszcze pod autem był zielony gęsty płyn(jak krew predatora). Na oko jakby 150ml Podejrzewam rozszczelnią sprężarkę;/ chyba że zadziałał wcześniej wspomniany zawór bezpieczeństwa/ciśnieniowy.

  9. #9
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2014
    Posty
    2,120
    BMW
    E65 3.0D
    Skąd
    Barlinek
    Ten zielony plyn to barwnik do wykrywania nieszczelnosci ukladu. Wpuszczaja go razem z olejem jak nabijaja klime...
    Czujnik cisnienia masz w okolicach osuszacza. W silnikach v8 jest miedzy lampa przednia a puszka filtra powietrza. Dochodzi do niego dwu pinowa wtyczka jesli sie nie myle.

    Wentylator 3pin przedlift sprawdzisz rozpinajac wtyczke wentylatora i podajac prad na odpowiednie piny. Jest to wentylator ktory ma dwa biegi.

    Wrazie bedzie potrzeba mam wentylator 3pinowy sprawny (jeden jest zarezerwowany dla jednego z Kolegow ale mam 2szt) oraz kilka czujnikow cisnienia.
    Pozdrawiam i powodzenia.

  10. #10
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2014
    Posty
    90
    BMW
    e38
    Skąd
    polska
    A żeby dostać się do wtyczki tu muszę demotować wentylator?? Czy da sie to jakoś wyciągnąć ??

Podobne wątki

  1. [elektryka] e65 730d problem z klimatyzacja
    Przez Elbich w dziale Seria e65 / e66 / e67
    Odpowiedzi: 31
    Ostatni post / autor: 05-11-2020, 21:13
  2. [klima] klimatyzacja problem.
    Przez rafalmiller w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 13-01-2015, 16:42
  3. e32 750i problem klimatyzacja
    Przez go_go w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 21
    Ostatni post / autor: 09-06-2014, 16:02
  4. [elektryka] Problem z klimatyzacja
    Przez uzi w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 01-05-2012, 01:04
  5. [klimatyzacja] Wyjatkowy problem
    Przez staszek w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 21-07-2010, 08:12

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •