Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 17

Wątek: Szybka pamoc do BMW 750i 1992r

  1. #1
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2008
    Posty
    1,806
    BMW
    E38 740i
    Skąd
    Skoczów

    Szybka pamoc do BMW 750i 1992r

    ...............
    Ostatnio edytowane przez Mirosław ; 20-06-2011 o 18:47

  2. #2
    Super Moderator Awatar Anatol
    Dołączył
    Jun 2007
    Posty
    6,149
    BMW
    e38 735 iA
    Skąd
    Warszawa
    Na początek chyba tylko komp zostaje .....

  3. #3
    Jeśli dobry masz aku i na benzynie nie chce odpalic a masz gaz to przełącz ja na gaz rozgrzej parownik gorącą wodą i spróbuj z gazu zapalic, jeśli to nie pomoże to tak jak Anatol sugeruje -komp,pozostaje

  4. #4
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2008
    Posty
    1,806
    BMW
    E38 740i
    Skąd
    Skoczów
    ................
    Ostatnio edytowane przez Mirosław ; 20-06-2011 o 18:46

  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2008
    Posty
    605
    BMW
    E32 750 iA '91 M70B50
    Skąd
    z fabryki
    już pamiętam co dolegało mojej byłej 735 jak zalewało benzyną a nie odpalało. Była zagazowana, wtryskiwacze trochę już podpalone... no dobra, całkiem do wymiany. Ale to bezpośrednio pompa paliwa była za słaba (1 bar zamiast 3) po pewnym czasie kręcenia, o ile aku nie padł, silnik nawet potrafił załapać (ale to było 3.5 a nie 5.0).

    Ostatecznie pomogła wymiana pompy paliwa. Kolejna sprawa to świece - czy jest iskra i czy jest odpowiednio mocna. Jeśli autko długo stało nieodpalane to takie problemy to chyba norma przy tej pojemności silnikach :/
    usługi i bezpieczeństwo IT
    BMW E32 750iA '91 (magia V12 ) | Ex: BMW E32 735i '87
    Honda VT 1100 chopper
    Schematy E32 (czytelna lista plików)

  6. #6
    Doświadczony Użytkownik Awatar Aldik
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    6,420
    BMW
    740xd f01
    Skąd
    Katowice
    Czasem przy różnych trupach mam objaw ze auto kręci i nie chce odpalać, podpinam drugi aku lub na kable z drugiego auta i wtedy silnik załapuje ... nie sugeruje ze Twoje auto to trup, tylko może aku nie wyrabia, moze za mały prąd rozruchowy, moze rozrusznik nie domaga - ale to takie moje gdybanie......

  7. #7
    Doświadczony Użytkownik Awatar sz4l0ny
    Dołączył
    Sep 2007
    Posty
    2,755
    BMW
    e32
    Skąd
    Kraków
    w tej teorii o pompie jest sporo prawdy - nie znajac auta nie mozna stwierdzic czy ktos nie jezdzil "na buroka" z pustym bakiem, jesli tak bylo jest problem:

    -generalnie gdyby jedna pompa byla uszkodzona, na drugiej auto odpali w trybie awaryjnym, ALE niestety jesli bylo jezdzone bez wachy to jest prawie pewność ze OBIE sa spalone gdyz sa na tym samym poziomie

    - dzialanie pomp latwo sprawdzic, nie sugeruj sie "na sluch" bo nawet jesli sie odzywaja i slychac ze kreca moga juz byc walniete i nie dostaniesz tego cisnienia co potrzebujesz, ratuje cie wtedy podmiana pomp

    - jesli auto mialo jakis alarm warto to sprawdzic czesto zaklada sie odciecie na pompach i wtedy efekt jest taki ze nie odezwa sie wogole - tak bylo w moim przypadku i to przynajmniej w 2 autach

    - co do swiec to szczerze watpie zeby byly na tyle zarośniete ze nie daja iskry wogole, zmiana wszystkich swiec to jak zapewne wiesz w V12 to grubsza sprawa, wykrec jedna swiece do ktorej jest najlepszy dostep i na niej sprawdz czy jest iskra wogole - nawet jesli wszystkie swiece nie sa w dobrym stanie to i tak powinna odpalic a przynajmniej "dygnie" na kilka garow podczas krecenia

    - podstawowa sprawa to akumulator - jaki jest stan tego na ktorym probujesz odpalic? jaka ma pojemnosc i jaki prad rozruchowy? rozrusznik w V12 kreci silnikiem na zdrowej baterii super sprawnie - auto nie moze chechłać tylko zawijac tłokami jak wiertarka (zreszta odgłos jest podobny) nie oszukuj sie: jesli masz slaba baterie to przy tym piecu mozesz sobie odpuscic proby odpalania

    - dla pewnosci wypnij dodatkowy akumulator zobacz czy bedzie jakas zmiana, ewentualnie podepnij druga zdrowa baterie bo pelni ona role pomocnicza i odpalanie tez moze zalezec od niej (nie wiem na pewno bo moje 750i nie mialo 2 baterii ale przynajmniej kilku wlascicieli relacjonowalo juz ze ta 2 bateria ma wplyw na odpalanie i pozwala krecic silnikiem wtedy gdy padnie podstawowy akumulator)

    - co do tego palenia w gazie to byłbym ostrożny - instalacja o której piszesz to (bez urazy) straszna bida żeby nie powiedzieć nędza niestety
    jeśli czujesz się na siłach i kumasz cokolwiek w LPG to podmień butle na taką w której jest coś gazu i pokręć auto przełączając się miedzy beną na zmiane żeby jej nie zalać i nie wysadzić wszystkiego w powietrze, jeśli nie dygnie ani razu choćby na kilka cylindrów to daj jej spokój i sprawdź elektryke jeszcze raz

    - o ile wiesz napisz ile mniej wiecej auto nie bylo odpalane - moje 750i bylo odpalane po 6 miesiacach stania w burakach, wilgoci i wodzie - dalo rady takze chetnie cos podpowiem jesli ci sie nie uda zagadac

  8. #8
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2008
    Posty
    1,806
    BMW
    E38 740i
    Skąd
    Skoczów
    ................
    Ostatnio edytowane przez Mirosław ; 20-06-2011 o 18:45

  9. #9
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2008
    Posty
    605
    BMW
    E32 750 iA '91 M70B50
    Skąd
    z fabryki
    Pod maską, zaraz przy elektrozaworach idzie przewód paliwowy - tam podłącza się to coś czego nazwy zapomniałem a służy do pomiaru ciśnienia (taki "zegarek"). Tam też można sprawdzić czy paliwo faktycznie idzie do silnika.

    Sama pompka może "w miarę dobrze pompować" a jednak nie pompować wystarczająco dobrze (różnica o jakiej wspomniałem w moim przypadku [2 atmosfer] była wystarczająca abym miał problemy z odpalaniem i funkcjonowaniem).

    Jeśli jednak podmienisz aku na lepszy, żywszy i sprawniejszy, a objawy nie ustąpią, wówczas szukaj po przewodach paliwa zaczynając od pompki paliwowej.
    usługi i bezpieczeństwo IT
    BMW E32 750iA '91 (magia V12 ) | Ex: BMW E32 735i '87
    Honda VT 1100 chopper
    Schematy E32 (czytelna lista plików)

  10. #10
    Doświadczony Użytkownik Awatar sz4l0ny
    Dołączył
    Sep 2007
    Posty
    2,755
    BMW
    e32
    Skąd
    Kraków
    akumulator musi byc w pelni sprawny - nie ma co do tego watpliwosci

    z poczatkiem tygodnia mam odpalac 750iL po roku stania moze cos mi sie przypomni to napisze

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •