Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 27

Wątek: "zniknął" rozrusznik :/

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik Awatar YBSA
    Dołączył
    Jul 2010
    Posty
    433
    BMW
    730d 2001r.
    Skąd
    WPZ

    Post "zniknął" rozrusznik :/

    Priviet. Mam takowy problem i nie wiem jak go ugryźć. Wsiadam rano do auta co by udać się nim do pracy, przekręcam kluczyk na grzanie świec (3.0d), wszystko odbywa się zgodnie ze schematem- pojawia się napis "Preheating" oraz gasną kontrolki ABS/DSC. Potem kluczyk na start i QPA. Rozrusznik robi mozolnie kilka obrotów jakby kręcił w smole. Nie jestem zdziwiony bo bardzo sporadycznie jeżdżę tym samochodem. Mówię no nic, trza podładować baterie. Podpiąłem auto pod automatyczny prostownik na ok. godzinkę czasu, następnie przy próbie rozruchu z żony Seicento "pożyczyłem" prąd pod "+" pod maską. I ku mojemu zdziwieniu rozrusznik zupełnie się nie odezwał. Nic, zero... tak jakby go nie było. Nic nie pyknęło, kontrolki nie przygasły, ABS z DSC ładnie wygasiły się a rozrusznik amba fatima- był a go nima. Odpiąłem kable od Sejka, przekręcam kluczyk na START i nadal lipa- świece grzeją, ABS/DSC gaśnie a rozrusznik milczy. Najzabawniejsze jest to, że kontrolki które przy rozruchu powinny przygasać świecą się ciągłym światłem. Wniosek wychodzi taki, że rozrusznik nie łyka prądu. Kiedyś, przed wymianą akumulatora (jakieś 3m-ce temu) kiedy ten był słaby, przy próbie rozruchu kontrolki ABS/DSC nie gasły, natomiast reszta kontrolek na zegarach mocno przygasała z braku napięcia. Po doładowaniu aku wszystko wracało do normy- logiczne. Aku tak jak pisałem wymieniłem jakoś przed nowym rokiem, jest to Forse 100Ah. Czy ktoś motyla noga może pomóc od czego zacząć poszukiwania problemu?

    - mamo, mamo, dlaczego ci ludzie klękają?
    - bo to jedzie BMW e38 synku...
    -------------------------------------------------
    ///M-Sport Individual

  2. #2
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    2,603
    BMW
    740iA e-32
    Skąd
    Rawicz Wlkp
    Blog
    1
    rozrusznik umarł to proste wg mnie

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik Awatar YBSA
    Dołączył
    Jul 2010
    Posty
    433
    BMW
    730d 2001r.
    Skąd
    WPZ

    Post

    Cytat Zamieszczone przez Zdzira 850I Zobacz posta
    rozrusznik umarł to proste wg mnie
    Od tak po prostu? O_o
    A EWS? Mogło się tak stać że się rozkodował z braku napięcia? Aczkolwiek chyba mało prawdopodobne bo przed wymianą miałem słabiutkie aku i po prostu przygasały kontrolki, rozrusznik robił pół obr. i tyle z odpalania. Po naładowaniu aku auto wracało do żywych.
    Ostatnio edytowane przez YBSA ; 23-03-2015 o 09:46

    - mamo, mamo, dlaczego ci ludzie klękają?
    - bo to jedzie BMW e38 synku...
    -------------------------------------------------
    ///M-Sport Individual

  4. #4
    yazg.o.t. Vip Awatar yaz
    Dołączył
    Jan 2011
    Posty
    2,652
    BMW
    e2431gt
    Skąd
    inąd
    Blog
    14
    Może być, że rozrusznik padł, a ściślej jego aparat.
    Posprawdzaj podłączenia rozrusznika.
    Wszystko wskazuje na przerwę w obwodzie elektrycznym.

  5. #5
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2014
    Posty
    2,120
    BMW
    E65 3.0D
    Skąd
    Barlinek

    Post

    Jak rozrusznik pada lub padl to powinno cos sie dziac. Jesli kompletnie brak reakcji przy kreceniu to stawialbym na elektryke. Zobacz czy prad do rozrusznika dochodzi. Puzniej ews i jego kable do rozrusznika. A na koncu synchronizacja. Znam przypadek ze ews sie rozkodowal lub uszkodzil na padnietej baterii.

    Warto tez sprawdzic dokladnie aku moze ma zwarcie ale i w tym przypadku cos powinno tykac lub probowac krecic.

  6. #6
    Zaawansowany Użytkownik Awatar YBSA
    Dołączył
    Jul 2010
    Posty
    433
    BMW
    730d 2001r.
    Skąd
    WPZ
    Pobawiłem się trochę autem i jest tak: aku trzyma na klemach napięcie 12,8V. Przy próbie odpalenia auta oprócz gasnących kontrolek ABS/DSC wyłączają się też wentylatory ogrzewania/wentylacji. Czyli chyba tak jak powinno być. Wybierak biegów pokazuje na desce rozdzielczej wszystkie biegi czyli PRND. Po zaryglowaniu drzwi od środka kluczykiem i próbie uruchomienia auta nie włącza się ani alarm ani nie odryglowują się drzwi. Reszta procedury którą opisałem powyżej bez zmian. Rozrusznik potraktowałem na typowego Janusza- czyli młotkiem opukałem dookoła. Nic to nie zmienia. Klemy poprawione, przesmarowane. Oprócz "martwego" rozrusznika wszystkie funkcje auta są bez zmian. Także chyba wysrał się EWS :/
    Przy okazji przestrzegam przed akumulatorami FORSE. Krąży mit po necie jakie to one nie są mega wypas. Produkcja ukraińska typowo na syberyjskie klimaty. No i co? Lipa! Aku ma nie całe 3 m-ce i wyzionął ducha.

    - mamo, mamo, dlaczego ci ludzie klękają?
    - bo to jedzie BMW e38 synku...
    -------------------------------------------------
    ///M-Sport Individual

  7. #7
    Vip Vip Awatar seban123
    Dołączył
    Oct 2009
    Posty
    2,291
    BMW
    E65 745d i E32 M30
    Skąd
    Puławy, Lubelskie
    Blog
    1
    Ews bardzo często pada w takich okolicznościach.
    Wsiądź do auta i zamknij auto pilotem.
    Poczekaj 20 sekund.
    Następnie włącz zapłon.
    Jak usłyszysz w czasie włączania zapłonu charakterystyczny dźwięk centralnego zamka to znaczy że ews jest ok.
    Jak będzie cisza i nie będzie się dało otworzyć auta od środka to znaczy że ews się uszkodził.

    Pozycja lewarka istotna. Czy widzi biegi na liczniku?
    Wiedza o tym, gdzie znalezc informacje i jak ich uzywac to tajemnica sukcesu.
    Albert Einstein

  8. #8
    Zaawansowany Użytkownik Awatar YBSA
    Dołączył
    Jul 2010
    Posty
    433
    BMW
    730d 2001r.
    Skąd
    WPZ
    Tak, pozycje lewarka widzi elegancko. Podczas manewrów gałą ;] wszystko ładnie się przełącza i na zegarach i na wybieraku. Auto też się usypia. Zamykałem się od środka pilotem ale nie czekałem 20s tylko od razu zapłon i lipa niestety :/

    - mamo, mamo, dlaczego ci ludzie klękają?
    - bo to jedzie BMW e38 synku...
    -------------------------------------------------
    ///M-Sport Individual

  9. #9
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    2,603
    BMW
    740iA e-32
    Skąd
    Rawicz Wlkp
    Blog
    1
    zaholuj do mechanika i obejrzyj rozrusznik stawiam na niego bo forum nie pomoże przy takiej usterce niestety

  10. #10
    Zaawansowany Użytkownik Awatar YBSA
    Dołączył
    Jul 2010
    Posty
    433
    BMW
    730d 2001r.
    Skąd
    WPZ
    Ciężko u mnie z kumatym magiem. Na widok e38 wywieszają od razu tabliczkę "ZAMKNIĘTE". Oni dobrzy są do Golfa III, Poloneza ew Lanosa. Dlatego chyba będę musiał opanować temat sam, finalnie lawetka za 1000zł i hol do Warszawy :/
    ...ale, ale... ;)
    Zrobiłem test w.g przepisu kolegi Seban'a i wyszło tak:
    Zaryglowałem drzwi od środka za pomocą kluczyka. Od razu zaczęła migać kontrolka alarmu na kokpicie. Odczekałem ok 1min i włożyłem kluczyk do stacyjki, następnie przekręciłem na pozycję 2 czyli załączone odbiorniki i:
    - usłyszałem ruch siłowników centralnego zamka ale same rygle się nie podniosły!
    - zapikała 1 RAZ syrena alarmu
    - uruchomiły się światła awaryjne.
    Po odryglowaniu drzwi kluczykiem oraz ponownym zaryglowaniu wszystko wróciło do normy.
    Czyli co, EWS byłby ALRAJT???

    - mamo, mamo, dlaczego ci ludzie klękają?
    - bo to jedzie BMW e38 synku...
    -------------------------------------------------
    ///M-Sport Individual

Podobne wątki

  1. [felgi] 20" MK MOTORSPORT ALLOYS , 20 x 9" et15 front and 10.5" et22 rear
    Przez FuBu w dziale Felgi, opony, itp.
    Odpowiedzi: 83
    Ostatni post / autor: 03-02-2014, 10:38
  2. Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 07-10-2013, 18:35

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •