Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3

Wątek: Jakie macie wartości na potencjometrze przepustnicy i przepływomierzu w M60B40?

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Prezeslaw
    Dołączył
    May 2013
    Posty
    637
    BMW
    E38 4.0 M60
    Skąd
    Warszawa

    Post Jakie macie wartości na potencjometrze przepustnicy i przepływomierzu w M60B40?

    Bry.

    W końcu wstępnie udało mi się postawić Inpę i coś tam sobie posprawdzałem, a że auto trochę nierówno chodzi na wolnych, miałem już podjęty trop czujnika położenia przepustnicy. U elektryka pokazywał napięcie od 0 do 5V, ale skakał po nim bardzo chaotycznie. Jak ja podpiąłem u siebie pod Inpę, napięcie na potencjometrze przepustnicy wahało się w zakresie od 88 do 96V. To w ogóle możliwe? Wcześniej zarejestrował jakiś błąd (u elektryka), ale nie złapał go ponownie. Jak macie u siebie, jak powinno być, czy potencjometr można jakoś regenerować? Dodam, że auto równo i ładnie się wkręca po dodaniu gazu a mam jeszcze cewki do wymiany (więc pewnie bardziej stąd nierówna praca na jałowym).

    Druga sprawa: pan Adam z Raszyna narzekał na trochę zbyt wysokie wartości przepływomierza. Na wolnych obrotach jest w okolicach 18kg/h (czasem 17.5, czasem 19). Przejmować się, czyścić, wymieniać, czy wszystko ok?

    Auto:
    E38 M60B40, 1994r. (pierwszy wypust), STAG300

    Pozdrawiam i z góry dzięki za pomoc,
    Prezes

    A. I druga sonda lambda twierdzi, że cały czas ma napięcie 0V, chociaż obydwie niedawno wymieniałem na uniwersalne BOSCHA (miały być dedykowane, ale ciamajdy z hurtowni dały ciała i tak już zostało). Ta druga sonda na kolejnym wykresie pod spodem w Inpie zmienia jakieś wartości i niby działa. Może to błąd Inpy?
    Ostatnio edytowane przez BOSS ; 23-03-2016 o 21:54
    To co, że diesel? Pewnie świece zalane;)

  2. #2
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Zielas
    Dołączył
    Sep 2014
    Posty
    106
    BMW
    E38 730iA
    Skąd
    Bydgoszcz
    Witam, też dzisiaj zaobserwowałem takie parametry na potencjometrze przepustnicy i sondzie(u mnie wyskakuje błąd programu i co chwile musze klikac kontynuacje, wiec te odczyty prac sond to można sobie w dupe wsadzic. Doszedłeś z tym problemem ? Tez mi zaczyna chodzic po głowie. że to inpa lipna...

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Prezeslaw
    Dołączył
    May 2013
    Posty
    637
    BMW
    E38 4.0 M60
    Skąd
    Warszawa
    I rzeczywiście Inpa źle odczytuje. Dzięki temu niepotrzebnie wymieniałem potencjometr przepustnicy. Na nowym takie same wartości, ale już na kompie w warsztacie pokazało się to, co trzeba. Był kłopot, żeby sprawdzić sondy, ale w końcu również się udało i okazało się, że ładnie pracują, a że kuchenka jest i stare świece były, to od czasu do czasu wywalało błąd.
    To co, że diesel? Pewnie świece zalane;)

Podobne wątki

  1. Jakie macie obroty przy porannym rozrzuchu?
    Przez Łukasz 730 w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 03-12-2014, 21:23
  2. [Stag] Nastał czas na gaz :) jaka butla ?Jakie macie?
    Przez matimoto w dziale LPG / CNG
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 20-03-2012, 11:55
  3. [elektryka] jakie wartości dla sondy lambda sa poprawne
    Przez kosaaro w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 07-12-2011, 01:07
  4. [ pozostale] Jakie macie twarde węzę od chłodnicy ->750i
    Przez Johnny_Bravo w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 02-01-2009, 22:14
  5. jakie macie zarniki
    Przez 7ka w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 24
    Ostatni post / autor: 24-07-2007, 07:44

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •