Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 18

Wątek: M60b44 nie pracuje jedna połowa cylindrow na zimnym

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Coyot009
    Dołączył
    Feb 2011
    Posty
    112
    BMW
    e32 m30b35 e30 cabrio M20B25
    Skąd
    Morąg

    Post M60b44 nie pracuje jedna połowa cylindrow na zimnym

    Witam koledzy i koleżanki , jak w temacie silnik m60 b44 nie pracuje na cztery prawe cylindry na zimnym silniku , ciśnienie na cylidrach prawidłowe , cewki sprawne , świece zmienione , pompa paliwa sprawna ( nowa) ,ciśnienie paliwa prawidłowe , wtryskiwacze działają , regulator cisnienia paliwa na listwie sprawny ( nowy ) , czujniki temperatury sprawny ( nowy ) , po rozgrzaniu zaczyna pracować normalnie .
    Proszę o jakieś sugestie bo mam zamiar ja uleczyc , mechanicy wkoło tu gdzie mieszkam poddają sie więc kolega skierował właściciela tego e38 do mnie , ze wemnie ostatnia nadzieja więc z wasza pomocą chce mu pomoc :))

  2. #2
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2011
    Posty
    317
    BMW
    E36 323i, E38 735i
    Skąd
    Bielsko-Biała
    Podłącz komputer i sprawdź wartości adaptacji, być może na tym banku jest zbyt duża i skład mieszanki wychodzi na zimnym poza granicę palności.
    Sprawdź przy okazji też sondy lambda czy działają prawidłowo, ewentualnie zamień miejscami prawą z lewą i zobacz czy objawy nie przeniosą się na drugą stronę.

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jul 2014
    Posty
    290
    BMW
    e38 m62b35
    Skąd
    olsztyn
    sondy nie mają wpływu przy zimnym silniku bo ecu i tak pomija wtedy ich wartość. ewentualnie jak nie masz kompa podleć nią do olsztyna sprawdzimy co w trawie piszczy.

  4. #4
    Początkujący Użytkownik Awatar Kyniu94
    Dołączył
    Jun 2013
    Posty
    85
    BMW
    e38 99r m62b35TU
    Skąd
    Konin
    Ja w m60b40 mialem problem przy ostrej jezdzie, mam na mysli latanie po miesie na bucie, odlaczalo mi jeden rzad. Wina okazal sie komputer.. Ktos bawil sie w chip tuning.. Sprawdz moze piny przy kompie? I czy komputer jest przykrecony do szyn w ktore wchodzi w skrzynce i czy doplywa do obudowy masa.

  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Coyot009
    Dołączył
    Feb 2011
    Posty
    112
    BMW
    e32 m30b35 e30 cabrio M20B25
    Skąd
    Morąg
    Jeszcze jedna sugestia gdy odlacze wtryskiwacze z lewej strony tej pracującej to zaczyna chodzić na prawa stronę
    Czyli na logikę brakuje paliwa w listwie ,ale wszystkie parametry paliwa w normie podobno , w poniedziałek będę ja miał u siebie to będę pisał co i jak z nią po sprawdzam wszystko sam i dam znać co i jak
    Ostatnio edytowane przez Coyot009 ; 21-03-2015 o 08:29

  6. #6
    Vip Vip Awatar Dzuda
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    10,286
    BMW
    E32 735i ; MB 560 SEC 88'
    Skąd
    Sandomierz
    Silnik to m62b44 :-)

  7. #7
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jul 2014
    Posty
    290
    BMW
    e38 m62b35
    Skąd
    olsztyn
    to sprawa wydaje się prosta. pompa paliwa albo regulator ciśnienia ale dla mnie mniej prawdopodobny. na zimnym jak chodzi na ssaniu pompa nie może wydolić a na ciepłym już nie potrzebuje takiej dawki...

  8. #8
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2012
    Posty
    1,085
    BMW
    e38 2001r M62TUB44 + LPG
    Skąd
    Warszawa

    Post

    Cytat Zamieszczone przez Coyot009 Zobacz posta
    Jeszcze jedna sugestia gdy odlacze wtryskiwacze z lewej strony tej pracującej to zaczyna chodzić na prawa stronę
    Czyli na logikę brakuje paliwa w listwie ,ale wszystkie parametry paliwa w normie podobno , w poniedziałek będę ja miał u siebie to będę pisał co i jak z nią po sprawdzam wszystko sam i dam znać co i jak
    Idąc tym tropem Odpowietrzanie baku, filtr węglowy Odpowietrzania baku zapchany?

    Masz gaz? Wtryskiwacze benzynowe są połączone wtedy nie bezpośrednio do komputera benzynowego tylko przez gazowy i dopiero do benzynowego. Jeżeli gazowy nawali (lub jakieś połączenie) , to może coś dziwnego się dziać nawet na wyłączonym kompie gazowym. Najlepiej więc go wtedy fizycznie wypiąć.

  9. #9
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2012
    Posty
    1,085
    BMW
    e38 2001r M62TUB44 + LPG
    Skąd
    Warszawa
    Tak właściwie to konkretnie skąd wiesz że nie pracuje akurat na tych 4 cylindrach?

  10. #10
    Zaawansowany Użytkownik Awatar lostami1988
    Dołączył
    Aug 2011
    Posty
    467
    BMW
    e 32 3000dm3 v8
    Skąd
    BYDGOSZCZ

    Post

    A witam też mam taki problem sporadycznie (tzn. raz na miesiąc może dwa) wszystko o czym pisaliście w tym temacie przerabiałem pare razy i wzamian mam koło dwóch tysi w plecy kilka nowych czesci własnego kompa hehe i mase doświadczenia nabrałem naprawde myśle ze to poprostu wiązka od dme musi być gdzieś uszkodzona przepalony twardy kabel czy coś takiego..... dałem temu spokuj ręce mi opadły ale jakby ktoś znalazł rozwiązanie odwiecznego problemu to poprosze info na pw pozdrawiam serdecznie temat oczywiście bede śledził

Podobne wątki

  1. [silnik] 3.0 AT nie pracuje na benzynie
    Przez garnuch w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 24-02-2015, 18:47
  2. Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 15-11-2013, 00:17
  3. KULEJE na zimnym silniku m60b44
    Przez Marcin19 w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 06-09-2013, 18:04
  4. Nie działa połowa elektryki
    Przez Trolcio735 w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 17-06-2012, 13:44
  5. Nie chodzi połowa silnika e38 4.0!!! ;/
    Przez tiron w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 13-08-2010, 22:11

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •