Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3

Wątek: [mechanika] Cieknąca pompa wysokiego ciśnienia w 730d

  1. #1
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2007
    Posty
    58
    BMW
    730d e38
    Skąd
    kielce

    [mechanika] Cieknąca pompa wysokiego ciśnienia w 730d

    Witam. Zauważylem wyciek oleju napędowego w swojej 730d. Jest on niewielki. Pod samochodem na wysokości miski olejowej zbiera sie przez noc kilka kropli i powstaje niewielka plama na podlodze. Po wstępnym przeglądzie u mechanika zlokalizowano wyciek oleju napędowego pod pompą wysokiego ciśnienia. Po wprowadzeniu reki między zbiornik plynu wspomagania a bagnetem poziomu oleju silnikowego i dotknięciem od spodu ścianki pompy na palcach jest widoczny olej napędowy. Samochód ma przebieg 240000 km i jest ogólnie w bardzo dobrym stanie technicznym. Czy ktoś mial podobny problem i jak sobie z nim poradzic. Czy można jezdzic z cieknąca pompą i jak dlugo. Jakie są mozliwosci naprawy, czy trzeba kupowac nową pompe czy są inne mozliwosci poradzenia sobie z tym problemem. Pozdrawiam wszystkich. Waldek z Kielc.

  2. #2
    Vip Vip
    Dołączył
    Sep 2007
    Posty
    886
    BMW
    AC Schnitzer 730d 1999r
    Skąd
    Mlava
    u mnie ciekło ale to z węża doprowadzającego paliwo do tej pompy. tak mi powiedział mechanik który mi to zrobił.
    B M W

    Staram się pisać poprawnie po polsku.

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2007
    Posty
    228
    BMW
    740d
    Skąd
    Danzig
    Mi tez sie wydaje, ze wyciek jest mozliwy bardziej z wezy/przewodow wchodzacych czy wychodzacych niz z samej pompy. W razie gdybys musial regenerowac pompe to wiem, ze firma Pezal z Gdanska sie tym zajmuje (Bosch service).
    pozdrawiam
    mavic

    Forum 7er jest dla buraków i kartofli. Jestem dumnym kartoflem !

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •