Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7

Wątek: Kradzieże w prywatnych pensjonatach!!!

  1. #1
    Vip Vip
    Dołączył
    Nov 2008
    Posty
    1,068
    BMW
    E38- 740D 1999r.p.
    Skąd
    62-872 Godziesze

    Kradzieże w prywatnych pensjonatach!!!

    Witam serdecznie , chciałbym was wszystkich ostrzec przed nagminnymi włamaniami w hotelach pensjonatach itp. Właśnie wróciłem z Zakopanego i doznałem na własnej skórze takiego przykrego zdarzenia. Po powrocie z Wielkiej Krokwi okazało się ,że nie tylko Ja się dobrze bawiłem ale i złodziej który opi...lił mi cały pokój. Straty ok 3200zł. Policja jak zwykle bada sprawę a za kilka dni dostanę pisemko ,że umorzona. A właściciel prywatnej kwatery stwierdził ,że ja sam mogłem upozorować to włamanie i niema zamiaru poczuwać się do jakiegokolwiek odszkodowania(ale Ja nie odpuszczę).
    Dobra i ciekawa rada którą dostałem po wszystkim jak wychodzisz z pokoju zostaw Tv lub radio włączone(mądry Polak po szkodzie)
    Także przestrzegam bo stały się plagą grupy które jeżdżą wynajmują pokoje dorabiają klucze do tych pokoi i czeszą później do zera tak jak to miało miejsce u mnie.

  2. #2
    Super Moderator Awatar olejus
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    6,698
    BMW
    BIEMDABLJU SEVEN FOUR FIVE
    Skąd
    Wrocław
    jaki pensjonat ??
    Pić trzeba ! Jeść można !

  3. #3
    Vip Vip
    Dołączył
    Nov 2008
    Posty
    1,068
    BMW
    E38- 740D 1999r.p.
    Skąd
    62-872 Godziesze
    Jaszczurówka 28 (u Pączka). Ale nie tylko tam mnie osobiście stało się to w tym miejscu.

  4. #4
    Vip Vip
    Dołączył
    Jul 2008
    Posty
    1,947
    BMW
    było e32 m60, teraz pożyczam matiza od żony
    Skąd
    Kraków
    Dowiedz się u jakiegoś prawnika, o {paragrafy} KC.

    Bo w pensjonatach, hotelach wynajmujesz lokal i pod Twoją nieobecność właściciel/zarządca lokalu odpowiada za pozostawione mienie. Skoro mu płacisz i za coś odpowiada !

    W szanującym się lokalu nie byłoby takiej chryi, chyba że gościowi nie zależy na utrzymaniu interesu. :razz: :shock: :razz:

    A z drugiej strony, to zawsze należy sprawdziś czy włamywacze zostawili jakiś widoczne ślady, jak. widoczne odciski, jakieś "zguby" i tp.
    Gliniarze nieraz to z lenistwa olewają, ale jak im udowodnisz że coś zlekceważyli i na "własne życzenie" umożyli sprawę, wówczas oni Ci płacą odszkodowanie (informacja od żony kolegi - policjantki).
    Okres i wypłata... jedno i drugie jest co miesiąc, a jak nie ma to znaczy, że ktoś was zdrowo wyruchał...

  5. #5
    Jack zauważyłem że ostatnio każdy twój wpis na forum to przestroga :hah: postaraj sie teraz i napisz że spotkało Ciebie coś fajnego ;) ;D To idzie przeżyc, ważne że bunia się sprawuje ;D

  6. #6
    Vip Vip
    Dołączył
    Nov 2008
    Posty
    1,068
    BMW
    E38- 740D 1999r.p.
    Skąd
    62-872 Godziesze
    Jakieś fatum spadło na mnie komando07 ;(
    Ale wózek na szczęście domaga i to nieźle.
    A przypadki chodzą po ludziach , wolę się nimi podzielić ażeby ustrzec innych przed takimi przykrymi sytuacjami.
    A co do prawnika masz racje a paragraf już znalazłem i występuję o odszkodowanie od pensjonatu na razie próba polubownego załatwienia sprawy , jak to nie pomoże Sąd i sprawa z powództwa cywilnego.
    Będę na bieżąco opisywał jak sprawa się ma.

  7. #7
    Tak Jacku ,walcz o swoje i nie daj się zrobic w balona.Ja pamiętam jak bylem na wczasach nad morzem to babeczka u której się zatrzymaliśmy, nie tylko pilnowała pokoju i rzeczy tam pozostawionych ale również samochodu pod naszą nie obecność. To się nazywa odpowiedzialność. :P ;D

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •