Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9

Wątek: Luźne koło pompy wody.

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2007
    Posty
    306
    BMW
    740i
    Skąd
    Stargard

    Post Luźne koło pompy wody.

    Cześć.
    Dziś odkryłem że lata koło przy pompie wody -> link do filmiku https://www.youtube.com/watch?v=JD3csGk31Es
    Czy da rade to jakoś dokręcić? Czy konieczna będzie wymiana? Jeśli wymiana to jaki producent skf dolz a może coś innego?

    Czy może być to spowodowane za mocnym naciągnięciem paska klinowego? pasek naciągałem po kawałeczku do momentu aż po uruchomieniu silnika nic nie piszczało jak piszczał to naciągałem jeszcze odrobinę.
    Ostatnio edytowane przez Seba665 ; 12-03-2015 o 17:34

  2. #2
    Vip Vip Awatar ttrol
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    4,086
    BMW
    e32 750 II 88/W124 250D V 93
    Skąd
    Zgorzała/Warszawa
    Co tam naciągałeś, jak napinacz jest automatyczny? Pompa wody do wymiany, szukaj z metalowym wirnikiem, jeden potencjalny kłopot z głowy.
    pozdrawiam Bartek

  3. #3
    Moderator Mod Awatar BOSS
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    4,125
    BMW
    740i
    Skąd
    Dolny Slask
    Pompa wody do wymiany, skf moze byc.
    Każdy człowiek jest jak książka, ma dobre strony, wystarczy tylko przekartkować te złe !!!

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2007
    Posty
    306
    BMW
    740i
    Skąd
    Stargard

    Post

    Czy skf ma metalowy wirnik? Nie znam się na tym. Który producent produkuje pompy z metalowym wirnikiem?

    Kiedyś naciągałem pasek aby nie latał luźno( po wymianie). Jak to jest z tym automatycznym napinaniem paska tzn ze pasek nie może być za luźny lub za bardzo napięty? jak coś tam źle poustawiałem to pasek piszczal przy dodawaniu szybko gazu, podciagnelem i przestal. Mysłałem ze coś za mocno dałem i teraz po roku od wymiany ta pompa się zepsuła.


    Czytałem gdzieśze przy wymianie pompy wody konieczny jest demontaz tego dużego koła pasowego. Czy to prawda? Jeśli tak to jak je odkręcić co bedzie mi potrzebne?
    Ostatnio edytowane przez Seba665 ; 12-03-2015 o 19:22

  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2013
    Posty
    244
    BMW
    E38 M60B40 Manual
    Skąd
    Mielec
    Ja kupiłem już pare pomp skf-a i wszystkie mały metalowy wirnik.

  6. #6
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2007
    Posty
    306
    BMW
    740i
    Skąd
    Stargard
    Wziąłem hepu mam nadzieje że też da rade. Czy warto przy wymianie pompy wymienić też termostat?

  7. #7
    Zaawansowany Użytkownik Awatar BsijZabsij
    Dołączył
    Sep 2013
    Posty
    508
    BMW
    E38 728i manual, ex e34 525tds
    Skąd
    Mazury
    Warto. Groszowe sprawy kosztuje, a będziesz miał go na wierzchu ;) Ja kupowałem bodajże ruville i też metalowy miała.
    Obecnie E38 728i 1995 manual, dunkelblau. Poprzednio E34 525tdsA 1992, granitsilber-metalic.
    Moje autko: http://7er.pl/showthread.php/33145-W...151#post395151

  8. #8
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2012
    Posty
    1,085
    BMW
    e38 2001r M62TUB44 + LPG
    Skąd
    Warszawa
    Tylko nie jezdzij tym autem ,....mi kiedyś zatarla się podczas jazdy, zerwało pasek,silnik zgasł, straciłem wspomaganie kierownicy i hamulca, a na szybę buchnela woda że mało co widziałem....

  9. #9
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2014
    Posty
    196
    BMW
    e38 730dA(było) e65 730d (jest)
    Skąd
    Koszalin
    mi sie w 730d orwala wiskoza i kolo od pompy wody i zniszczylo wszystko ;D chlodnice weze oslony wszystko lepiej wymienic to ;]

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •