Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 22

Wątek: [mechanika] Wymiana Oleju w automacie e38 750

  1. #11
    Vip Vip Awatar Johnny_Bravo
    Dołączył
    Nov 2008
    Posty
    753
    BMW
    750i
    Skąd
    Poznań
    wedle opisu na skrzyni mam tańszy olej symbol bmw ATF 83229407807


    panowie z www.teomotors.pl powiedzieli ze wymiana z filtrem i uszczelka okolo 400zl wiec 1/3 tego co w ASO i wymienić sie w niej da około 8litrow oleju reszta nie zejdzie .... chyba ze dynamicznie lecz to koszt duuuzzo większy:)

    na początku lutego jadę na wymianę:) szukam jeszcze kogoś z Poznania lub okolic wymieniającego w v12 świece:)

  2. #12
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    245
    BMW
    e38 740
    Skąd
    Łódź
    Witam Panowie, nie moge doszukac sie tematu o wymianach oleju w skrzyni, otoz ja mam 4.0 i na skrzyni jest napisane LONG LIFE OIL, czy zmieniac ten olej czy zostawic w spokoju? kolega w e34 wymienil i byla tragedia, skrzynia do wyrzucenia, zaczela szarpac, mylic biegi itd. mial tez napis LONG LIFE OIL, mam przebieg 200tys.

  3. #13
    Ja powiem "wymieniać", chociaż kiedyś też mi się wydawało, że jak long life to "do samego końca mojego lub jej" :D Ja jak wymieniłem przy ok 260000 to było tylko lepiej, ale były i przypadki takie jak opisałeś w e34. Poczytaj forum bo było już mnóstwo dyskusji na ten temat. Musisz sam podjąć decyzję ;)
    [URL]http://7er.pl/showthread.php/9030-Damias[/URL]

  4. #14
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    245
    BMW
    e38 740
    Skąd
    Łódź
    A mozesz opisac, jakie "niedomagania" zostaly wyeliminowane poprzez wymiane tego oleju i jaki to koszt pi razy drzwi ?

  5. #15
    Przed wymianą nie miałem do skrzyni zastrzeżeń. Ale po wymianie zobaczyłem jak skrzynia może jeszcze lepiej i płynniej pracować. Poza tym jak mi mechanik zlewał stary olej to się dziwiliśmy, że ona wogóle jeszcze pracowała. Olej wyglądał jak ... hmm, ciężko powiedzieć jak wyglądał w porównaniu z nowym :)
    Koszt to ok 500 zł (olej, filtr, robocizna).
    [URL]http://7er.pl/showthread.php/9030-Damias[/URL]

  6. #16
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2008
    Posty
    69
    BMW
    750i 99r.
    Skąd
    Koźmin WLKP
    Witam
    Mam problem gdyż na misce skrzyni pisze ze uzywać tylko oleju ATF tylko że ja mam zieloną tabliczke 5HP30 co oznacza olej esso I nie wiem jaki teraz kupić
    Napis jest wygrawerowany na misce oleju a nie naklejka jesli by to miało jakąś różnice

  7. #17
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2008
    Posty
    35
    Cytat Zamieszczone przez doogg
    Witam
    Mam problem gdyż na misce skrzyni pisze ze uzywać tylko oleju ATF tylko że ja mam zieloną tabliczke 5HP30 co oznacza olej esso I nie wiem jaki teraz kupić
    Napis jest wygrawerowany na misce oleju a nie naklejka jesli by to miało jakąś różnice

    zielona tablicza to oczywiście olej tylko ATF (AUTOMATIC TRANSMISSION FLUID) ESSO LT71141

  8. #18
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2008
    Posty
    69
    BMW
    750i 99r.
    Skąd
    Koźmin WLKP
    wielkie dzięki

  9. #19
    Vip Vip Awatar Johnny_Bravo
    Dołączył
    Nov 2008
    Posty
    753
    BMW
    750i
    Skąd
    Poznań
    Jutro o 8 rano jadę wymienić olej z uszczelka i filtrem :)



    ktoś do mnie dzwonił w tej sprawie z forum ale zagubiłem do niego nr : daj kolego znaka

    pozdrów'ka

  10. #20
    Vip Vip Awatar Johnny_Bravo
    Dołączył
    Nov 2008
    Posty
    753
    BMW
    750i
    Skąd
    Poznań
    Oliwa wymieniona czas operacji 40minut ... koszt operacji 480zl

    wiec po przyjeździe poczekałem trochę 1h ! ok przyjęli mnie koleś mnie poinformował ze jeśli nie był wcześniej nigdy nie wymieniany olej to może po wymianie skrzynia pracować gorzej niż przed.... ok spuszczają olej olej czysty wyleciał , zleciało 5litrów wymienili filtr (na filtrze żadnych opiłków szlamu ) wymienili uszczelkę zalali olejem i weszło im 7litrow wiec 2litrow mi brakowało...(przez pocącą sie miskę)


    wrażenia:
    skrzynia płynniej zmienia biegi . świszczenie na postoju ustąpiło . podczas redukowania biegów (kick down) nie szarpie już

    ogólnie: ZADOWOLONY


    PS: mały mankament mnie zdenerwował, od tygodnia mam problem z czujnikiem abs (wilgoć weszła) i mi kontrola trakcji i abs nie działają .... ale z nienacka... na placu u mechaniorów lodowisko wiec jadę powoli.... celuje miedzy dwa auta na końcu miejsca gdzie mam zamiar zacumować stoi tabliczka parking na kątowniku 2cm x 2cm zbliżam sie wiec hamuje hamuje i jeb jak tytanik na dno bezwładnie abs padł i lecę w ten znaczek "P" z prędkością 2km/h jeb w niego tyl na tyle pchał na biegu ze obalilem cały znaczek a ze był z fundamentem to na robił szkód -> rejestracja pogięta (a ma tydzień) ramka połamana i pod ramka na zderzaku to mocowanie do rejestracji z jednej strony złamane ....ach małe szkody ale mnie zirytowały....Wysiadłem z auta i wyprostowałem znaczek "P" tak zeby nikt nie widział :P 8/


    po'zdrówka

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •