Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 22

Wątek: [mechanika] Wymiana Oleju w automacie e38 750

  1. #1
    Vip Vip Awatar Johnny_Bravo
    Dołączył
    Nov 2008
    Posty
    753
    BMW
    750i
    Skąd
    Poznań

    [mechanika] Wymiana Oleju w automacie e38 750

    Witam zwracam sie z zapytaniem do posiadaczy e38 750 którzy wymieniali już olej z filtrem w autku

    wedle BMW VIN Decoder : Transmission Model A5S 560Z, Transmission Oil 13.50 Liter

    W Poznaniu w aso wymiana oleju z robota filtrem i uszczelka 1580zl


    Pytanie czy to dużo czy ok i czy może im dostarczyć samemu olej oni maja litr za 79zl a można zakupić za 32zl .

    i kolejne czy skrzynia przeżyje wymiana... a muszę coś zrobić bo mi sie mocno poci z pod miski...

    pozdrawiam

  2. #2
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2008
    Posty
    435
    BMW
    E38 728iA
    Skąd
    Kargowa/Berlin
    Spytaj najpierw w jakims serwisie obslugujacym ASB. Troche drogo zawolali w ASO.

  3. #3
    Obawiam się, że w ASO mogą nie chcieć zalać oleju który im sam przyniesiesz. Możesz zapytać tylko że wtedy oni będą w plecy z kasą bo już nie zarobią na oleju. Także wątpię czy na to pójdą. Myślę że lepiej będzie jak kupisz olej sam i podjedziesz do jakiegoś zakładu, który sie na tym zna. I z pewnoscią zapłacisz z połowe tego co w ASO albo i mniej.
    [URL]http://7er.pl/showthread.php/9030-Damias[/URL]

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    216
    BMW
    740d
    Skąd
    ddz
    We wrocławiu cena taka sama. Jak przywieziesz im olej sam to tez ci zmienia, nie ma problemu.

  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2008
    Posty
    111
    BMW
    750il
    Skąd
    wałbrzych
    Witam ja olej kupiłem na allegro esso numeru nie pamiętam ale był taki jak trzeba do mojej skrzyni po 30 pln za litr zakupiłem w sumie 14 litrów a weszło dużo mniej bo zostało mi prawie 5 litrów filtr zamówiłem w sklepie koszt 90 pln wymiane zrobiłem u znajomego zenka :) wzioł 100`pln wszystko niby ok wcześniej mi pompa nie domagała i strasznioe skrzynia buczała przy 80-100 km/h teraz przestała ale za to coś tam lekko świszczy prawdo podobnie tarczki lub sprzęgło hydrokinetyczne do wymiany narazie śmigam i licze na to że wszystko wróci do normy

  6. #6
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2008
    Posty
    111
    BMW
    750il
    Skąd
    wałbrzych
    ps oczywiście uszczelke tez wymieniłem mozna znaleść na allegro coś około 50`pln

  7. #7
    Vip Vip Awatar ELVIS
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    4,935
    BMW
    BRAK
    Skąd
    BEUTHEN/Bytom
    Zauważ,że wymienisz tylko około 6-8 litrów ,no i filtr z uszczelką ,a koszty filtra z uszczelką to mniej więcej 60-80 zł. Poci sie spod pokrywy bo masz pewnie te uszczelke twardą od starości , spokojnie możesz kupić sam olej i ktos Ci powinien wymienić go za max 100zł. pozdrawiam

  8. #8
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    216
    BMW
    740d
    Skąd
    ddz
    Cytat Zamieszczone przez MICRO_GAMES
    ps oczywiście uszczelke tez wymieniłem mozna znaleść na allegro coś około 50`pln
    W ASO 45 zlotych.

  9. #9
    Vip Vip Awatar Johnny_Bravo
    Dołączył
    Nov 2008
    Posty
    753
    BMW
    750i
    Skąd
    Poznań
    dziękuje wszelkie info... jutro podzwonię :)

  10. #10
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2008
    Posty
    53
    Masz 2 rodzeje skrzyn,do jednej idzie olej za 32zl,do drugiej za 80zl.Ostatnio placilem 1000zl za wymiane filtra,oleju(prawie 10 litrow) i uszczelnienie skrzyni(wiec konieczne jej wyjecie),przy okazji wymiana zimmeringu na wale.Robil to zwykly mechanik,ktory naprawia tylko BMW

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •