Strona 3 z 11 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 108

Wątek: 728i Przesiadka z E39 530d Touring

  1. #21
    Doświadczony Użytkownik Awatar Aldik
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    6,420
    BMW
    740xd f01
    Skąd
    Katowice
    Jeżeli ktoś chce lpg to do 6 garów nie mówiąc już że taniej można cosik założyć to i większa szansa że to będzie dobrze chodzić i jakby co koszta naprawy dużo mniejsze.

  2. #22
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Zielas
    Dołączył
    Sep 2014
    Posty
    106
    BMW
    E38 730iA
    Skąd
    Bydgoszcz
    Mi się trafiła okazja zakupu mojej siódemki i nie przechodziło mi przez myśl, że będę już teraz użytkował V8. Myślałem właśnie o ekonomii i eksploatacji samochodu więc jak już to R6. Los chciał inaczej :D Dzisiaj jeździłem właśnie poliftową 728iA no, no i dobrze że los chciał inaczej :) Nie jestem jakimś katem i maniakiem lewego kierunkowskazu ale R6 brakuje mocy. Każdy będzie miał swoje zdanie. No ale po to założyłeś ten wątek, aby usłyszeć opinie. Pozdrawiam.

  3. #23
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2014
    Posty
    2,120
    BMW
    E65 3.0D
    Skąd
    Barlinek
    Cytat Zamieszczone przez Zielas Zobacz posta
    Mi się trafiła okazja zakupu mojej siódemki i nie przechodziło mi przez myśl, że będę już teraz użytkował V8. Myślałem właśnie o ekonomii i eksploatacji samochodu więc jak już to R6. Los chciał inaczej :D Dzisiaj jeździłem właśnie poliftową 728iA no, no i dobrze że los chciał inaczej :) Nie jestem jakimś katem i maniakiem lewego kierunkowskazu ale R6 brakuje mocy. Każdy będzie miał swoje zdanie. No ale po to założyłeś ten wątek, aby usłyszeć opinie. Pozdrawiam.
    Wg danych technicznych sprint do 100km/h w 3l benzynie zajmuje wiecej czasu nic 2.8 :) wiec jesli czules jakas roznice to musiala byc naprawde niewielka... V8 to zawsze 8 garnkow ale 3.0 jakims demonem predkosci nie jest :)
    Pzdr.

  4. #24
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Pawliko
    Dołączył
    Jul 2011
    Posty
    931
    BMW
    Audi A5 Coupe 2.7 TDI S-line
    Skąd
    Szczecin / Gryfice
    Blog
    4
    728 w prędkościach miejskich (do setki) nie jedzie, ale wyprzedzanie i przyspieszanie na trasie idzie jej naprawdę całkiem żwawo. Może się wydawać że jest to wybitny muł, mam porównanie bo jeżdże teraz 300-konnym kompaktem, i 728iA to nie jest jakaś mega tragedia.

  5. #25
    Początkujący Użytkownik Awatar FuTuRee
    Dołączył
    Aug 2010
    Posty
    86
    BMW
    e38 m62b44 e65 n62b36 e70 n52b30
    Skąd
    Mała wioska gdzieś w środku
    Tak jak kolega wyżej napisał. Jeżeli jeździłeś dieslem w mieście i przesiądziesz się do 728 to będziesz czuł się trochę zawiedziony. (gaz w podłogę do świateł hamowanie i w kółko to samo) Porównanie przyśpieszenia w dolnym zakresie obrotów wypada na niekorzyść modelu 728. Jeżeli chodzi o siódemkę w 2.8 to ciągnie w miarę przyzwoicie z wyższych obrotów. Nie martw się nie jest to żadna tragedia, porównując to auto z innymi obecnymi na drodze wypada bardzo przyzwoicie. Jeżeli chodzi o trasę różnica miedzy tymi modelami naprawdę się niweluje. Teraz trochę o kosztach utrzymania. Tak się składa, że moi rodzice posiadają 530d a ja mam 2x e38 728 i 740. Na początek E39 Jak było dobrze (samochód w rodzinie ok 8 lat) to było fajnie a jak się zaczęło to trzeba było trochę dołożyć (każdy wie ile kosztuje regeneracja wtrysków x6). E38 740 m60 (w posiadaniu od ponad 5 lat) Do wymiany świece paski, tarcze, klocki, duperele dookoła. Wiadomo cena za części trochę wyższa z racji V8, do tego trzeba mieć trochę pojęcia jeżeli samodzielnie chciałoby się coś zrobić przy tym aucie. Można też poszukać wykwalifikowanego warsztatu co oczywiście nie jest łatwe. Czas na 728 (w posiadaniu od 2 lat). Moim zdaniem dobry wybór za rozsądne pieniądze. Osiągi nie takie straszne jak je malują. W porównaniu do piątki dużo bardziej komfortowo. Koszty eksploatacji najbardziej przystępne np: za tarcze zapłacisz tyle samo co do trójki e46 czy swojej starej e39. Silnik sześć cylindrów bardzo prosta budowa. Nie ma za bardzo co się rozsypać, a nawet jakby to spójrz na ceny takowy można dostać za ok 2000zł (za regenerację w.w wtrysków w 3.0d zapłacisz więcej). Podsumowując jeżeli miałbym wybierać, to nie zamieniłbym 740 na żaden z pozostałych modeli :D mimo wszystko myślę, że 728 to racjonalny wybór jeżeli ma się rodzinę i są ważniejsze wydatki niż tylko samochód. Pozdrawiam

  6. #26
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2015
    Posty
    603
    BMW
    S-Max 2,5T PoWeR
    Skąd
    North East PL
    No i o to chodzi...
    Cieszę się że dołączyłem do tego forum...
    bardzo ciekawe opinie i wszystkie cenne...
    Jak wiecie punkt widzenia zależy od punktu siedzenia...
    Fakt że pojawiają się myśli o 740i i opcji jakiejś porządnej gazowni... (proszę nie krytykujcie gazu w BMW, miałem V8 w allroadzie i płakać mi się chciało na stacji)
    z drugiej strony, teraz mam diesla 200km i 410Nm + i szczerze bardzo rzadko to wykorzystuje.
    Tylko moja zachcianka na mieśćie od czasu do czasu wdepnąć na krótkim odcinku...
    a na trasie... wyprzedzanie to wiadomo że but w podłogę, a w tym zakresie 728i daje całkiem spokojnie radę wg mnie.
    Oj dylematy...
    życie to sztuka wyboru jak mówią....

  7. #27
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Pawliko
    Dołączył
    Jul 2011
    Posty
    931
    BMW
    Audi A5 Coupe 2.7 TDI S-line
    Skąd
    Szczecin / Gryfice
    Blog
    4
    Gaz drażni jeżeli duzo jeździsz, tankowanie co 300-400km potrafi doprowadzić człowieka do szału i potem sie jeździ kompaktowym Vagiem w turbo benzynie :P
    Moje 728 było w gazie - i tu mogę to auto pochwalić konkretnie. Trasa przy prędkościach 180-200km/h (non stop, bez odpoczywania przy 110) spalanie 11-11,5l gazu, nigdy więcej w trasie nie wzięła. Co tu chcieć więcej? Jeżdżąc po Szczecinie spalała mi ok 16-17l na 17" i ok. 18-19l na 19".

  8. #28
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2015
    Posty
    603
    BMW
    S-Max 2,5T PoWeR
    Skąd
    North East PL
    tankowanie co 300-400 km to dla mnie nie problem.
    obecnie też średnio co 300 tankuje - raz w tygodniu ;)
    Robię rocznie max 15000km.
    stąd też nie koniecznie gaz jeśli 28i.
    ale jak coś większego to już tylko gazownia wchodzi w grę...
    nie mam zamiaru po 2000 na paliwo wydawać miesięcznie.

  9. #29
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2012
    Posty
    537
    BMW
    e38 728i
    Skąd
    rabka zdrój
    Blog
    1

    Post

    Cytat Zamieszczone przez Pawliko Zobacz posta
    Gaz drażni jeżeli duzo jeździsz, tankowanie co 300-400km potrafi doprowadzić człowieka do szału i potem sie jeździ kompaktowym Vagiem w turbo benzynie :P
    Moje 728 było w gazie - i tu mogę to auto pochwalić konkretnie. Trasa przy prędkościach 180-200km/h (non stop, bez odpoczywania przy 110) spalanie 11-11,5l gazu, nigdy więcej w trasie nie wzięła. Co tu chcieć więcej? Jeżdżąc po Szczecinie spalała mi ok 16-17l na 17" i ok. 18-19l na 19".
    nie wieże co czytam... mam 728i i przejechałem nia przez 2.5 roku ponad 40tyś km , i jak czytam ze przy 180-200km/h pali ci 11-12l lpg to śmiać mi sie chce...

    2.8 w e38 spali te 11-12 l lpg ale przy 100km/h i tempmat na autostradzie. przy 120-160km/h około 16l lpg a przy 180-200km/h ten silnik sie meczy , i ma wtedy około 5tyś. obr. i wyje i pali przy tym 18-20l lpg... wiec wiecej niż v8. mały silnik ekonomiczny w mieście a duzy w trasie , zawsze tak było. w mieście pali mi 13-16l i to przy jezdzie bez ciagłego gazu w podłoge bo wtedy to 18 lpg. ten silnik w e38 jest ekonomiczny ale przy normalnych predkościach i jak sie jezdzi bez ciagłego butowania bo wtedy duzo pali a i tak nie jedzie..

    podsumuwujac wiekszej glupoty ze 11-12 l lpg przy 200km/h w 728 to nie słyszałem .

    to ile ci pali przy eco drivingu na autodtradzie ? 6l bp i 7lpg???

    i piszesz ze gaz drazni jak sie duzo jezdzi, wg mnie to właśnie jak sie duzo jezdzi to gaz sie opłaca ;-)
    Ostatnio edytowane przez neo386 ; 13-03-2015 o 10:06

  10. #30
    Doświadczony Użytkownik Awatar Aldik
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    6,420
    BMW
    740xd f01
    Skąd
    Katowice
    Po 2 to nie przy Twoich przebiegach, ale po tysiaku to tak :)

Podobne wątki

  1. E39 530d
    Przez tequila1909 w dziale Allegro, Ebay i inne ...
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 04-08-2014, 08:22
  2. [E38] [e39] Witam, to co przesiadka do e38?
    Przez chudini3 w dziale Witam, jestem nowy ...
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 17-05-2013, 21:03
  3. E39 530d
    Przez bandland w dziale Witam, jestem nowy ...
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 02-03-2013, 18:42

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •