Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 12

Wątek: Uszczelka pod głowicą?

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    May 2014
    Posty
    152
    BMW
    e32 735i 91r
    Skąd
    POLSKA

    Post Uszczelka pod głowicą?

    Witam
    Nadal staram się doprowadzić moje e32 do jak najlepszego stanu technicznego. Od kiedy uporałem się z fatalną pracą na benzynie, i zacząłem więcej autem jeździć nie daje mi spokoju jedna rzecz.
    Ubywa płynu chłodzącego. Dzieje się to wg mnie dość wolno ale jednak. Po przejechaniu 70 km poziom w zbiorniku wyrównawczym obniżył się o 1.5 mm a na korku oleju pojawia się trochę masła (pomimo że je przed jazdą wytarłem). Raczej nie sądzę żeby płyn uciekał gdzieś przez nieszczelność bo już wszystko przejrzałem włącznie z nagrzewnicą. Pomiar kompresji który zrobiłem na zimnym silniku wyszedł dla wszystkich cylindrów w okolicy 11.2+-0,2. Zastanawiam się czy nie mam walniętej uszczelki pod głowicą lub samej głowicy. Po przejechaniu jakiegoś odcinka układ zachowuje się jakby był lekko zapowietrzony tzn. głośna praca pompy a gdy na chwilę poluzuję odpowietrznik na termostacie pompa cichnie. Dodam jeszcze że już kiedyś poruszałem temat ciekącego oleju w miejscu uszczelki pod głowicą przy 6tym cylindrze. Sugerowaliście że to może z pod pokrywy zaworów ale wymieniłem tą uszczelkę a blok w tym miejscu jest cały czas wilgotny.
    Wiem że przez internet nie da się zdiagnozować wszystkiego.
    Powiedzcie czy mając takie objawy zdejmować głowicę??
    Pozdrawiam Krzysiek

  2. #2
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2013
    Posty
    244
    BMW
    E38 M60B40 Manual
    Skąd
    Mielec
    Pierw wymien ten korek od płynu na nowy ori ,dobrze odpowietrz i zrób jakąś dłuszą trase.
    70 km po odpowietrzeniu i 1,5 cm mniej płynu ? to bym sie jeszcze nie przejmował ,być może był jakiś mały bombel w układzie i go ubyło. Tym bardziej że grzebierz przy elektro-zaworach.
    Masło pod korkiem to typowy obiaw panujących obecnie temperatur (w dzień ciepło, noce zimne) zrób trase ...powinno zejść.
    Ostatnio edytowane przez bawarczyk88i ; 11-03-2015 o 20:44

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Arktissilber
    Dołączył
    Dec 2013
    Posty
    263
    BMW
    e38 740
    Skąd
    Wrocław
    Blog
    34
    A ja się nie zgodzę
    masło pod korkiem to nic innego jak zasysanie oleju z któregoś kanału do układu chłodzenia
    Jak dobrze wszyscy wiemy uklad ten jest ciśnieniowy zamknięty - nie ma prawa ubywać, nie ma prawa wirować płyn z bąbelkami , Nie ma prawa być masła( masło to nic innego jak olej z którejś komory )
    Ale to tylko moja teoria.
    Czy uwalona glowica.- przerabiałem temat 2 razy na e36 i na e39 swoich poprzedniczkach
    Objawy uwalonej glowicy
    * kopci autko na biało z wydechu
    * posmak słodkiego z wydechu ( o ile jeżdzisz na płynie a nie na wodzie
    * nie rowna praca silnika
    * problemy z odpalaniem
    * zawirowania w zrbiorniku
    * masło w zbiorniku
    * nadciśnienie w układzie ( wywala płyn korkiem )
    * tjw w układzie ubywa- ( zasysa w komorę spalania )
    * brak ogrzewania ( 1 zapowietrza się nagrzewnica)
    * najważniejsze i chyba dla mnie twój problem pompa- hałasuje łożysko oporowe z wirnikiem ( możliwy ubytek )
    Jak piszę kolega wyżej dobrze odpowietrzyć autko - jeżeli masło jak i ubytek będą się pojawiać i znikać cyklicznie - uwalona glowica
    jeżeli się skończy to znaczy że naprawiłeś
    Sprawdź jeszcze czy chłodnica nagrzewa się równomiernie i na dole i na górze ciepła

  4. #4
    Vip Vip Awatar kruger32
    Dołączył
    Jan 2012
    Posty
    1,827
    BMW
    BMW e38 750 il audi a8 d3 4.2tdi exlusive
    Skąd
    Bielsko
    Masło pod korkiem owszem często się zdarza przy krótkich przebiegach gdy silnik jest notorycznie niedogrzany .kolega jednak napisał że usunął nalot z korka przed jazdą i w tym wypadku pojawienie się go po 70 km przelocie nie wróży nic dobrego . Większość dobrych warsztatów dysponuje sprzętem do wykrywania co2 w płynie chłodniczym który jednoznacznie wyjaśni wszystkie wątpliwości

  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2013
    Posty
    244
    BMW
    E38 M60B40 Manual
    Skąd
    Mielec
    Cytat Zamieszczone przez kruger32 Zobacz posta
    Masło pod korkiem owszem często się zdarza przy krótkich przebiegach gdy silnik jest notorycznie niedogrzany .kolega jednak napisał że usunął nalot z korka przed jazdą i w tym wypadku pojawienie się go po 70 km przelocie nie wróży nic dobrego . Większość dobrych warsztatów dysponuje sprzętem do wykrywania co2 w płynie chłodniczym który jednoznacznie wyjaśni wszystkie wątpliwości
    Zakładając że pokonał te 70 km jednym bądz dwoma przejazdami ? ( bo o tym kolega nie wspomniał)

  6. #6
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Marcin-e32
    Dołączył
    Sep 2007
    Posty
    557
    BMW
    E32 '92 735i
    Skąd
    Poznań
    Też mam 735i, czasami jeździłem przez tydzień do pracy po kilka kilometrów (3 w jedną stronę) i nigdy w życiu nie miałem żadnego masła pod korkiem wlewu oleju, czy pod korkiem zbiorniczka wyrównawczego. Nie sądzę więc aby to był normalny objaw.
    --------------
    Pozdrawiam,
    Marcin

  7. #7
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2013
    Posty
    244
    BMW
    E38 M60B40 Manual
    Skąd
    Mielec
    Tak to jest mormalny obiaw!
    Ja w każdym bmw tak mam a miałem ich 4 (,jeśień,zima,wiosna) a mam do pracy dokładnie 4,3 km.
    Marcin-e32 to zależy od różnych warunków np. gdzie parkujesz (garaż,na dworze) choć oczywiście uszczekla pod głowicą czy sama głowica jest w kregu podejrzanych? Ale nie ma co straszyć na zaś

  8. #8
    Vip Vip Awatar ttrol
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    4,086
    BMW
    e32 750 II 88/W124 250D V 93
    Skąd
    Zgorzała/Warszawa
    Jest to normalny objaw oczywiście tak jak napisał kolega bawarczyk88i.
    pozdrawiam Bartek

  9. #9
    Zaawansowany Użytkownik Awatar jagdtiger
    Dołączył
    Jul 2013
    Posty
    211
    BMW
    brak
    Skąd
    Łódź
    Też potwierdzam że to normalne. W miałem tak w toyocie carinie, u matuli w corolli i w poprzedniej beemce też.

  10. #10
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Marcin-e32
    Dołączył
    Sep 2007
    Posty
    557
    BMW
    E32 '92 735i
    Skąd
    Poznań
    Nie straszę, tylko twierdz że ja nigdy czegoś takiego nie zauważyłem :-) Ale spoko, jak coś takiego będę miał, to przynajmniej nie będę od razu panikował ;-)
    --------------
    Pozdrawiam,
    Marcin

Podobne wątki

  1. [silnik] Uszczelka pod głowicą
    Przez Aban w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 29-03-2014, 09:26
  2. [silnik] Uszczelka pod głowicą Trójmiasto
    Przez gliwacz w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 27-03-2013, 14:19
  3. [silnik] Uszczelka pod głowicą???
    Przez Artur7er w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 24
    Ostatni post / autor: 21-06-2011, 23:01
  4. Uszczelka pod głowicą
    Przez patrykg4 w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 32
    Ostatni post / autor: 19-10-2009, 14:38
  5. Uszczelka pod głowicą
    Przez Individual23 w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 04-04-2009, 22:03

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •