Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9

Wątek: dziwna praca zimnego silnika

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2008
    Posty
    225
    BMW
    szukam znów....
    Skąd
    Wrocław

    dziwna praca zimnego silnika

    Witam.

    Może to nie jakiś problem ale zastanawia mnie jedna sprawa.
    Kiedy odpalam auto na benzynie po bardzo zimnej nocy samochód nie pali na wszystkie cylindry tzn. wkręca się do 3000 obrotów z problemami a później już normalnie kręci powyżej 3000tys.obr. (test).
    Odpala ładnie wolne obroty też ma ok.jednak po naciśnięciu gazu motor pracuje jakby na 5 cylindrach. Po przełączeniu na gaz jak ręką odjął. Na zimnym motorze na gazie nic tak sie nie dzieje.
    Wymienione są świece,przewody,kopułka,palec.

    jakie sugestie?

  2. #2
    też mam taką przypadłość :( próbowałem wszystkiego nawet zmieniałem przerwy na świecach i nic :( jeden z mechaników mi powiedział że to może być wina wtryskiwaczy że podobno na zimno leją ?? ale czy to prawda

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2008
    Posty
    225
    BMW
    szukam znów....
    Skąd
    Wrocław
    nie wiem czy to wtryski leja... bardziej może cos z tym głównym sterującym. tylko nie wiem gdzie go szukac i jak zdiagnozować :P...
    może koledzy cos pomogą....

  4. #4
    Doświadczony Użytkownik Awatar sz4l0ny
    Dołączył
    Sep 2007
    Posty
    2,755
    BMW
    e32
    Skąd
    Kraków
    pomysł ze wtryski leją - dziwny?
    lejące wtryski objawiłyby się detonacjami w tłumiku przy zejściu z wyższych obrotów, wzmożonym dymieniem oraz skraplającą się parą / wodą z wydechu, w tym przypadku zostało napisane że jeden cylinder nie pali a to raczej na odwrót objaw?

    sprawdzić czujnik temperatury, przepływomierz (jeśli w gazie problemy ustępują to tłumaczy sprawę bo wtedy silnik pracuje bez wskazań wszystkich czujników), zrobić reset, porównać, najlepiej podpiąć pod kompa albo odczytać błędy z kodów błyskowych bo wróżenie z fusów w dobie kawy rozpuszczalnej wyszło z mody panowie :D

  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2008
    Posty
    225
    BMW
    szukam znów....
    Skąd
    Wrocław
    U mnie dymi z rury jak z komina ale przy minus 10C czy 32C lub kiedy wilgoć w powietrzu duża w szczególności po nocy.
    Na gazie dymi i na benzynie dymi w szczególności że autem ostatnie 4 miesiące zrobiłem 2300 km :). wydechy jak gąbka wilgocią przesączone.
    Auto służbowe robi swoje więc BMwe więcej stoi jak jedzie czego mi szkoda.

    I tak go podepnę pod kompa ale na razie nie mam na to czasu.

    Muszę jednak przyznać zafrapowałeś mnie tą opcją z dymieniem...
    lejące wtryski raczej powinny okazywać czarnoniebieskim dymem przy wkręcaniu na obroty i jak mówisz strzelaniem z rury

  6. #6
    Doświadczony Użytkownik Awatar sz4l0ny
    Dołączył
    Sep 2007
    Posty
    2,755
    BMW
    e32
    Skąd
    Kraków
    Cytat Zamieszczone przez bmwe
    Muszę jednak przyznać zafrapowałeś mnie tą opcją z dymieniem...
    lejące wtryski raczej powinny okazywać czarnoniebieskim dymem przy wkręcaniu na obroty i jak mówisz strzelaniem z rury
    nie zawsze wygląda to tak samo - lejący jeden wtrysk potrafi na tyle nakasztanić, że zbyt bogata mieszanka dopalać się będzie w katalizatorze - po przejechaniu kilkuastu kilometrów i zgaszeniu auta będziesz słyszał charakterystyczne metaliczne cyknięcia - to znaczy że katalizator jest znacznie za gorący niż powinien - dlatego że leci w niego strumień spalin wraz z niedopaloną mieszanką która dopiero tam ulega spaleniu, to samo tyczy się detonacji w tłumikach
    dym ze zbyt bogatej mieszanki tak jak piszesz faktycznie będzie czarny

  7. #7
    Cytat Zamieszczone przez sz4l0ny
    pomysł ze wtryski leją - dziwny?
    lejące wtryski objawiłyby się detonacjami w tłumiku przy zejściu z wyższych obrotów, wzmożonym dymieniem oraz skraplającą się parą / wodą z wydechu, w tym przypadku zostało napisane że jeden cylinder nie pali a to raczej na odwrót objaw?

    sprawdzić czujnik temperatury, przepływomierz (jeśli w gazie problemy ustępują to tłumaczy sprawę bo wtedy silnik pracuje bez wskazań wszystkich czujników), zrobić rese5t, porównać, najlepiej podpiąć pod kompa albo odczytać błędy z kodów błyskowych bo wróżenie z fusów w dobie kawy rozpuszczalnej wyszło z mody panowie :D
    no może i fakt ale ja osobiście wymieniałem wszystko bo mam możliwośc z drugiego auta (przepływkę, czujnik temp, czujnik poł.wału) i w 730i dalej to samo a w 535i bez zmian chodzi jak zegarek. od razu uprzedze że nie wiem dlaczego numer na przepustnicy jest ten sam i pod kompem też byłem ( samochód stał 3dni u bdb mechanika w katowicach który zajmuje się tylko BMW żeby po nocy mógł sprawdzić co jest nie tak i wg wskazań lambdy dopiero jak zejdzie ze "ssania" zaczyna normalnie pracować)

  8. #8
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2008
    Posty
    225
    BMW
    szukam znów....
    Skąd
    Wrocław
    to może faktycznie coś z czujnikiem temperatury? tylko gdzie ma ten czujnik odszukać?

  9. #9
    na obudowie termostatu są dwa jeśli dobrze pamietam to jest niebieski

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •