Strona 1 z 10 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 93

Wątek: Czy można kupić e65 04r do 40 000 zł?

  1. #1
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2015
    Posty
    8
    BMW
    //
    Skąd
    Polska

    Post Czy można kupić e65 04r do 40 000 zł?

    Cześć.

    Próbuję kupić BMW e65 z roku 2004. Po obejrzeniu szeregu aukcji zaczynam się zastanawiać czy pieniądze, które chciałbym przeznaczyć na ten samochód są wystarczające.

    Czy do 40 tysięcy zł da się kupić e65 04 które:

    1) Jest w dobrym stanie. Nie mam na myśli słynnego "100% bezwypadkowe". Trudno się spodziewać, że samochody z przebiegami 300k + będą bezwypadkowe. Chodzi o to, by samochód nie miał odłażącego na centymetr zderzaka lub maski, tylko jego usterki były naprawiane na bieżąco i nie u mechanika "Janusza", który maluje sprayem z castoramy.

    2) Posiada klimatyzowane/podgrzewane fotele i klime dwu strefową - wiem, że e65 ma kosmiczne opcje wyposażenia i taki "golas" to wg. Was nic ciekawego, ale mi w zupełności taka opcja wystarcza - z resztą sam nie wiem czy 40k to wystarczająco choćby na te opcje.

    3) Silnik najlepiej 3.0d. Nie chodzi tutaj nawet o spalanie, bo sam mam w tym momencie smoka(nie tą 520d :P), tylko zostałem skutecznie nastraszony słynną rurką. Chciałbym mieć jednostkę możliwe najmniej awaryjną, a z tego co słyszałem 3.0d w tym modelu właśnie taką jest. Wiadomo, że nie są to wrażenia z 4.5 benzyny, ale samochód będzie wykorzystywany do jazdy miejskiej - gdzie duża moc nie ma żadnego znaczenia. Nie chcę z kolejnym samochodem przeżywać wymiany całego silnika, do dziś mi się*to śni po nocach.

    4) Najchętniej wybrałbym samochód ze skórą beżową. Nie wiem czy ma to jakikolwiek wpływ na cenę auta

    5) Nie będzie wymagał wyłożenia 10 tysięcy na dzień dobry.


    Wiem, że temat może wydawać się śmieszny. Moje wymagania mogą być nierealne i zakup takiego samochodu w tej cenie nie jest możliwy. Dlatego tutaj założyłem konto i rozpytuje jakie mam możliwości.

  2. #2
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2013
    Posty
    503
    BMW
    E65 3.0 D
    Skąd
    Szczecin

    Post

    1/ Dobrze ,że wiesz ,że nie kupisz auta z przebiegiem 100tyś z tego roku/ Nie rozumiem czemu nie chcesz poszukać auta poliftowego . Lepiej dołożyc a mieć świadomość ,że nie jeździ sie konkurencją Multipli w kategori uroda
    2/ Z tego co wiem wszystkie maja klimte 2 strefową / Jak słysze temat z fotelami to mnie skręca , głupia zachcianka ludzi z kompleksami ,którzy lubią mieć więcej rzeczy zbędnych , które się będą później psuć
    3/ Mam akurat 3,0 D w silniku nie robilem przez 3 lata absolutnie nic , oleju bierze 0 , a pali 13-15 w miescie i 6,5-7,5 w trasie przy 120km/h ( nie sluchaj ludzi co piszą ,że maja ten silnik i po Warszawie czy Wrocławiu im pali w mieście 8,5-9l bo to aż smiech ogarnia). Co do wrazen z jazdy to ide o zakład ,że moje 3 litry wysadzą z siedzenia 4,5 benzyne. Auto ma potęzny moment obrotowy + turbina + chip = żadna benzyna ponizej 5l nie ma co stawać.
    4/Z tego co wiem to jakieś 80% aut było z beżem w środku więc nie powinieneś mieć problemu
    5/Ciesz sie jak po zakupie tylko 10 tyś wydasz , bo nikt przy zdrowych zmyslach nie pozbywa sie takiego auta jak wszystko działa . Głwna przyczyna sprzedazy sa padające skrzynie i koszt ich naprawy
    Ostatnio edytowane przez Riki ; 11-03-2015 o 03:08

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    May 2014
    Posty
    783
    BMW
    e65 730d
    Skąd
    UK
    Co do foteli to nie rozumiem co ty wogule piszesz wentylacja jest warta nawet żeby dopłacić żeby ja mieć a co ma się tam zepsuć kompresorek pod fotelem? A nawet jak już padnie to fotele bez sterowników tylko z modułami pewnie za mniej niż 1500zl kupisz w super stanie.
    A co do samego zakupu poszukaj kogos z ista albo inpa i.niech ci dokładnie auto przetestuje wiem że wszystkiego nie znajdzie ale podstawowe rzeczy a co do skrzyni to już podczas jazdy testowej wyjdzie czy płynnie zmienia biegi i nie szarpie podczas redukcji.
    Nie żałuję parę złotych na pozadne sprawdzenie auta przed kupnem bo e65 z problemami pogrąży cię finansowo.

  4. #4
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    2,603
    BMW
    740iA e-32
    Skąd
    Rawicz Wlkp
    Blog
    1
    tym tekstem, ż z racji chipa i turbiny żadna benzyna poniżej 5 litrów nie ma co stawac to mnie rozjebałeś leże i kwiczę hahahahaha

    mysle, że skoro nie szukasz przebajerzonego ponad miare auta ( z czego 90% funkcji sie potem i tak nie używa ) to masz szanse w tej kasie o cos rozsądnego ale i tak nie ma reguły niestety z tym, czy pierwszy serwis wyjdzie 2 tysiące czy 10 zadbane auta tez potrafią się zepsuć niestety

  5. #5
    Vip Vip Awatar damned1
    Dołączył
    Apr 2014
    Posty
    4,438
    BMW
    520i, 118i
    Skąd
    Wrocław
    Co do rurki, to nie ma się czego bać. W dziale "Sprzedam" znajdziesz zestaw naprawczy. Przy wymianie wszystkich wymienionych części i wspomnianej rurki, z robocizną powinieneś zmieścić się poniżej 2k. Jeżeli udowodnisz sprzedającemu, że rura cieknie, to od razu urywasz taką kasę z ceny. Większy strach jest z uszczelniaczami, bo jak to Sebek gdzieś napisał, można tak zrobić, że przy sprzedaży nie będzie żadnych objawów ;)

    @Riki: jak pali Ci tyle w mieście, to albo masz coś nie halo, albo go ostro butujesz, a od tego to każde auto wsiorbie więcej paliwa. Myślę, że 3.0D spokojnie mieści się 10l w mieście. Ja swoim robiąc miejski eco-drivig wychodzę 15-16l/100km w mieście liczone mniej/więcej z tankowań. Warunek, nie ładować się w korki w centrum, bo wtedy to chyba 18l/100km byłoby mało ;)

  6. #6
    użytkownik Awatar ADASIO
    Dołączył
    Mar 2008
    Posty
    9,182
    BMW
    BMW 750 LIX G12 FROZEN GREY MAT
    Skąd
    SILESIA City

    Post

    Cytat Zamieszczone przez Riki Zobacz posta
    1/ Dobrze ,że wiesz ,że nie kupisz auta z przebiegiem 100tyś z tego roku/ Nie rozumiem czemu nie chcesz poszukać auta poliftowego . Lepiej dołożyc a mieć świadomość ,że nie jeździ sie konkurencją Multipli w kategori uroda
    Oj Riki Riki

    ja wiem że Tobie się to w czaszce nie mieści, ale są osoby którym zwyczajnie nie podoba się polift i chcą właśnie przedlifta :)
    https://7er.pl/signaturepics/sigpic836_6.gif SIEDEM GRZECHÓW GŁÓWNYCH !!!

    ____________________________________________
    ex - BMW E38 728i cossmosschwarz metallic
    ex - BMW E66 745 Li black metallic
    ex - BMW F02 750Lix sophistograu metallic

  7. #7
    Vip Vip Awatar dealer25
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    1,610
    BMW
    e66 750Li
    Skąd
    Wałcz

    Post

    Cytat Zamieszczone przez ADASIO Zobacz posta
    Oj Riki Riki

    ja wiem że Tobie się to w czaszce nie mieści, ale są osoby którym zwyczajnie nie podoba się polift i chcą właśnie przedlifta :)
    ja tez nie kupiłbym polifta bo poprostu mi sie nie podoba

    Cytat Zamieszczone przez Riki Zobacz posta
    1/ Co do wrazen z jazdy to ide o zakład ,że moje 3 litry wysadzą z siedzenia 4,5 benzyne. Auto ma potęzny moment obrotowy + turbina + chip = żadna benzyna ponizej 5l nie ma co stawać.
    hahahaha powinieneś pisać bajki dla dzieci ;)
    Ostatnio edytowane przez dealer25 ; 11-03-2015 o 09:27

  8. #8
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    2,603
    BMW
    740iA e-32
    Skąd
    Rawicz Wlkp
    Blog
    1
    dokładnie nastepny wyznawca niutonometra wielkiego

  9. #9
    Vip Vip Awatar damned1
    Dołączył
    Apr 2014
    Posty
    4,438
    BMW
    520i, 118i
    Skąd
    Wrocław
    Dwa fakty:
    1) 730d ma taki sam moment co 745i
    2) Prawdą jednak jest, że moc zależy od "Niutonometra wielkiego" i prędkości obrotowej silnika, stąd np. diesle mają teraz całkiem pokaźne moce, pomimo niskiego zakresu obrotów, bo mają znacznie większy moment obrotowy od benzyniaków. Tu jest to ładnie opisane: http://www.magazyn-motoryzacyjny.pl/moc.html

    EDIT:
    Dobra, sprawdziłem 730d ma wyższy moment.
    Ostatnio edytowane przez damned1 ; 11-03-2015 o 11:43

  10. #10
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    2,603
    BMW
    740iA e-32
    Skąd
    Rawicz Wlkp
    Blog
    1
    ma większy moment na silniku panie kolego a liczy sie ten na kołach

    liczy sie moment razy obroty potem liczą się przełożenia skrzyni biegów opony itp itd na osiągi ma wpływ masa rzeczy

    da się zrobić 730d szybsze od 745 bo przecież wszystko sie da ale nie samym turbo i chipem bez jajc

    ile masz tam mocy z 270-280km?? może 300?? a 745 zdrowe ma 330 i po zawodach kolego stawiam, że po tym sowim chipie miałbys problem mnie przerobić a jeżdżę na poziomie 745i własnie

    tu masz mniej więcej porównanie osiągów 745vs730d w serii zobacz jak wiele jest do odrobienia

    http://www.zeperfs.com/duel106-1297.htm

Podobne wątki

  1. [zawieszenie] Gdzie można kupić rozpórkę do e32 V8 lub V12 ?
    Przez Sebek w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 20-08-2014, 23:09
  2. Czy warto? 735I 150.000 + Ks.Serwisowa NIEMCY
    Przez witaut w dziale Allegro, Ebay i inne ...
    Odpowiedzi: 24
    Ostatni post / autor: 23-11-2012, 13:28
  3. Nie każdą kobietę można kupić :)
    Przez Marecki7er w dziale NA KAŻDY TEMAT / Humor / Off Topic
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 20-01-2012, 22:52
  4. [pozostale] Czy można załozyć do e65 stroboskopy pod nerki?
    Przez Risorius w dziale Seria e65 / e66 / e67
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 10-11-2011, 15:36
  5. [19] muszę kupić 2 opony tylko nie wiem czy na przód czy na
    Przez Wiktor w dziale Felgi, opony, itp.
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 19-10-2008, 11:23

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •