Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 31

Wątek: Wartość rynkowa e38 5.4 2001r.

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2012
    Posty
    345
    BMW
    e38 750i
    Skąd
    Wałbrzych

    Post Wartość rynkowa e38 5.4 2001r.

    Witam, panowie mam taki problem. Czy ktoś się orientuje jaka jest cena rynkowa e38 5.4 z 2001r. ? Chodzi mi o urząd celny. Od jakiej kwoty oni obliczaja te 18,6% ?

  2. #2
    Vip Vip Awatar kruger32
    Dołączył
    Jan 2012
    Posty
    1,827
    BMW
    BMW e38 750 il audi a8 d3 4.2tdi exlusive
    Skąd
    Bielsko
    Na legalu ok 15/18 tyś jak tyle wpiszesz w umowę jak wpiszesz w umowe że np. uszkodzony silnik lub asb zejdziesz nawet do 4/5 tyś dobrze mieć papier od rzeczoznawcy o uszkodzeniu tego czy owego a jak to zrobić rodak jesteś nie będę tłumaczył

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2009
    Posty
    124
    BMW
    E30, E38
    Skąd
    Wlkp.
    Podatek (18,6%) jest obliczany na dwa sposoby:
    1. od wartości zadeklarowanej na umowie
    2. wg eurotaxu - czyli książki ze średnimi cenami która jest jakoś okresowo wydawana

    Którą z tych metod użyj celnicy zależy od rocznika auta, z tym że 2001 r. jest problematyczny, bo z tego co się kiedyś dowiedziałem oni mają jakieś wewnętrzne wytyczne na jakie roczniki stosować eurotax a na jakie umowę i granicą jest tu rok 2001 więc wszystko zależy od danego celnika jak podejdzie. Zazwyczaj bardziej korzystnie wychodzi umowa, chyba że kupiłeś cukierka od szwajcara za 10k Euro ;)

    Polecam przejść się do jakiejś agencji celnej ulokowanej koło urzędu celnego, oni mają najlepsze rozeznanie w temacie i na pewno doradzą Ci tak żeby było dobrze a za załatwienie całej dokumentacji nie biorą za dużo, chociaż oczywiście opłaca się dopytać wcześniej o koszty.

  4. #4
    Doświadczony Użytkownik Awatar Aldik
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    6,420
    BMW
    740xd f01
    Skąd
    Katowice
    A spróbuj zadzwonić i spytaj. Ja podejrzewam że 2-3 tyś euro spokojnie przejdzie.

  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Kamiloo_
    Dołączył
    Apr 2014
    Posty
    423
    BMW
    e38
    Skąd
    Mazury
    Może wypowiem się ja.. Sprowadzałem 2 siódemy , z niemiec . Piszesz umowe z niemcem i np wstawiacie na umowie 2200 euro za każdym razem jest to sprawdzane z eurotaksem ewidencja wartości auta . Moim zdaniem ta ewidencja zawyża ceny poniewaz mała uprzejma Pani powiedziała ze specialnie zaniżyłem cene ..... według nich moje auto było warte 21 tys zł .. Niezgodziłem się oczywiscie z kwotą zrobiłem zdjecia i kopie faktur na cześci które wymieniłem zaraz po zakupie w tym pompa progowa .. Urzad ma 1 rok na weryfikacje tego co napisałeś czyli suma i data przekroczenia granicy ... Osoba przedemna w okienku przyznała sie w urzedzie, że sama napisała umowę miedzy niemcem a nim miała spore nie przyjemniości

  6. #6
    Doświadczony Użytkownik Awatar Aldik
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    6,420
    BMW
    740xd f01
    Skąd
    Katowice
    Kiedyś pamietam awanture w celnym bo żona niemka sprzedała mężowi polakowi auto za 1 euro :D Grube auto :) Niestety nie wiem jak sie skończyło - było to jeszcze za czasów kiedy uznawali kwoty na umowa ale akcyza była coś 64% jak dobrze pamietam.
    Tak czy siak wszystkie te ich książeczki to absurd. Powinno sie takie sprawy do sądów oddawać, jeżeli sprzedający i kupujący zeznają, że kupili za daną kwote to powinno być to uznawane ! A koszta sądowe jak i dojazd i za czas w/w zwrócone.

    Kiedys kupiłem z ojcem e39 za 35 tys a baba mi z książeczki 45 a ja jej to dawaj 40 i bież- masz na czysto 5 zarobku. Zdziwiona.
    Tata potem jej pyta czy mu da na piśmie, że zmusza go do potwierdzenia nieprawdy. Bo skoro kupiłem za 35 a każą podpisać że 45 to jest to oszustwo skarbowe!
    Ostatnio edytowane przez BOSS ; 09-03-2015 o 20:39

  7. #7
    Doświadczony Użytkownik Awatar marek1132
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    1,939
    BMW
    BMW e32 735 iL
    Skąd
    Częstochowa
    Na twoim miejscu nie załatwiałbym tego przez urząd celny,tylko przez agencje celną,zapłacisz 100 zł więcej i nic cie nie obchodzi.Inaczej w urzędzie celnym potraktują ciebie,a inaczej ludzi z agencji celnej,już to przerabiałem.
    "Myślenie to najcięższa praca z możliwych i pewnie dlatego tak niewielu ją podejmuje." - Henry Ford

  8. #8
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jul 2014
    Posty
    238
    BMW
    E39 528i sedan -> E30 324td touring -> E34 525i sedan -> E38 735iA
    Skąd
    Kołobrzeg
    Cytat Zamieszczone przez marek1132 Zobacz posta
    Na twoim miejscu nie załatwiałbym tego przez urząd celny,tylko przez agencje celną,zapłacisz 100 zł więcej i nic cie nie obchodzi.Inaczej w urzędzie celnym potraktują ciebie,a inaczej ludzi z agencji celnej,już to przerabiałem.
    przeciez agencja wypelnia ci tylko papiery a reszte w urzedzie sam zalatwiasz...
    co bys nie zrobil oni i tak zrobia po swojemu za 99' 735 zaplacilem 2000 euro i tak bylo na umowie a naliczyli mi od wyzszej kwoty i gosc sam powiedzial ze nie ma sensu kombinowac chociazby z rzeczoznawca dla paru zlotych roznicy.

  9. #9
    yazg.o.t. Vip Awatar yaz
    Dołączył
    Jan 2011
    Posty
    2,649
    BMW
    e2431gt
    Skąd
    inąd
    Blog
    14
    Cytat Zamieszczone przez kierzko Zobacz posta
    przeciez agencja wypelnia ci tylko papiery a reszte w urzedzie sam zalatwiasz...
    Słabe masz agencje w okolicy.
    Normalnym jest, że tego typu firemki załatwiają wszystko od A do Z.
    Zostawiasz kwity przywozowe, czekasz kilka dni i odbierasz gotowe dokumenty.

  10. #10
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Kamiloo_
    Dołączył
    Apr 2014
    Posty
    423
    BMW
    e38
    Skąd
    Mazury
    Załatwiają wszytko od A do Z moze nie za 100 zł ... Tłumaczą papiery bref , robią pierwszy przegłąd w Pl idą do skarbówki i urzedu celnego .. ja zawsze robie to sam , Co prawda cały dzień jak psu w d.... ale mżna to załatwić tylko szkoda nerwów ..Najgorszy jest wydział komunikacji " a tu literka Panie sie nie zgadzam , a tu kropka " w celnym to samo tempe ku... siedza i patrza jak tu cło wieksze naliczyć i ukarać

Podobne wątki

  1. vanos?? bmw e38 735i 2001r
    Przez messiah w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 38
    Ostatni post / autor: 14-07-2015, 18:31
  2. Odpowiedzi: 136
    Ostatni post / autor: 30-01-2015, 08:38
  3. [pozostale] Wartość KATALIZATORÓW E38 750 97r
    Przez deim-s w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 29-09-2011, 20:26
  4. e38, 740iA, 2001r, 15tys km przebiegu
    Przez ac_kotlet w dziale Allegro, Ebay i inne ...
    Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 20-03-2010, 08:44

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •