Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 11

Wątek: 740iA Gniezno WBAGG810X0DF91616 - nie polecam (w tej cenie)!

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2009
    Posty
    206
    BMW
    e38 740iA 1999 r.
    Skąd
    Warszawa

    Post 740iA Gniezno WBAGG810X0DF91616 - nie polecam (w tej cenie)!

    Uwaga według mnie sprzedawca to nie poważny człowiek i kombinator, który udaje głupiego albo po prostu nim jest. Chce sprzedać średnie auto w cenie ideału!
    WBAGG810X0DF91616 http://allegro.pl/bmw-740i-o-mocy-28...142587017.html
    Przed „wycieczką” do Gniezna wykonałem trzy rozmowy telefoniczne pytając o wiele rzeczy m.in. wycieki, korozję, ewentualne poprawki lakiernicze, defekty i ogólny stan techniczny i wizualny auta. Padały zapewnienia, że wszystko jest w najlepszym porządku i na pewno się nie rozczaruję (wspominałem, że już kilka takich aut obejrzałem i orientuję się w temacie).
    Dzień przed oględzinami poprosiłem o to aby auto było zimne (nie odpalane). Sprzedający zapewnił, że nie ma żadnego problemu i tak właśnie będzie. Po umówieniu się na telefon 20 km przed celem dzwonię i słyszę: „uruchomiłem auto z ojcem, ponieważ nie było palone przez 3 miesiące i musieliśmy użyć kabli”. Nerw mi delikatnie skoczył ale mimo tego poprosiłem o zgaszenie z zaznaczeniem, że nie tak się umawialiśmy i że będę na miejscu za 20 minut. Klient potwierdził, że gasi samochód i czeka. Dojeżdżam pod wskazany adres i po drodze widzę, że 7-mka wyjeżdża z bocznej uliczki w pełnej krasie. Masakra! Co za typ?

    Spotykamy się na placyku i pytam czy rozumie co się do niego mówi? Następują dziwne tłumaczenia. Mam wrażenie, że mam do czynienia z człowiekiem któremu można pluć prosto w twarz a on z pełnym przekonaniem twierdzi, że pada delikatna mżawka.

    Przechodzimy ze szwagrem do oględzin auta i wyglądało to następująco:
    • Silnik nie pracował równo
    • Z pokryw dekli zaworowych leje się olej
    • Zbiornik i przewody płynu wspomagania i nivo mokre
    • Szyba czołowa wymieniana i już pęknięta
    • Lakierowany dookoła tzn. poniżej listew grubość dochodziła do 800 mikronów
    • Klapa napoczęta przez „rudą” – nie mierzyłem grubości
    • Podszybie wyżarte - nie pasujące to ideału
    • Opony na „słoneczkach” w bardzo słabym stanie
    • Dolne ranty drzwi zrobione na jakiś silikon lub masę plastyczną (słabo to wyglądało)
    • Za dużo wlane płynu do układu chłodzenia.

    Ogólnie oględziny nie trwały dłużej niż 8 minut. Nie podpinałem komputera, nie jeździłem. Nie twierdzę, że auto to całkowity złom ale za te pieniądze uważam, że trzeba spodziewać się dużo więcej. Jestem realistą i zdaję sobie sprawę, że ten model ma już „naście lat” jednak jak można tak „walić w ciula”.
    W mojej opinie sprzedawca nie poważny (żeby nie użyć mocniejszych słów) a cena auta bardzo mocno zawyżona.

    Cena na dzień 7 marca 2015 roku 32900, przebieg 255000.
    Załączone obrazki Załączone obrazki
    Ostatnio edytowane przez jarogmur ; 08-03-2015 o 13:54
    Pozdrawiam Jaro

    ex 540i 6b
    ex e39 525i
    ex e38 735iA
    ex e39 540iA

  2. #2
    Zaawansowany Użytkownik Awatar mario80
    Dołączył
    Sep 2012
    Posty
    441
    BMW
    e32 750
    Skąd
    Wawa
    Oj Jarek.... widzę, że będzie jednak powrót do 7er. Tego nie można oszukać ;-)

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2009
    Posty
    206
    BMW
    e38 740iA 1999 r.
    Skąd
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez mario80 Zobacz posta
    Oj Jarek.... widzę, że będzie jednak powrót do 7er. Tego nie można oszukać ;-)
    Chciałbym, ale sam widzisz jaka jest sytuacja :(
    Pozdrawiam Jaro

    ex 540i 6b
    ex e39 525i
    ex e38 735iA
    ex e39 540iA

  4. #4
    Doświadczony Użytkownik Awatar sz4l0ny
    Dołączył
    Sep 2007
    Posty
    2,755
    BMW
    e32
    Skąd
    Kraków
    Szukając e38 nawet za te 30 tys z założeniem, że ma być idealne, dobrze wyposażone i nie trzeba będzie w nim zrobić absolutnie nic, jest nie realne.
    Czarne e32 w benzynie!


  5. #5
    Doświadczony Użytkownik Awatar Aldik
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    6,420
    BMW
    740xd f01
    Skąd
    Katowice
    Cena nie zawsze jest odzwierciedleniem stanu. Za ponad 30 tyś E38 hmm powinna ślnić ipachnieć nowością!
    A co do sprzedajcego to nie bronie, ale z racji zawodu eh nawet nie wiesz ilu mi dzwoniło że zaraz będą, żeby im zarezerwować auto, ze na pewno biorą, że jadą z bliska, z daleka, z marsa, księzyca i c..j wie skąd i NA PEWNO KUPIĄ ! NAWET ZA WIĘCEJ ! I suma sumarum żaden nie dociera, nawet nie zadzonią przeprosić ze im coś wypadło, że w hjuston mieli problem i nie dotarli na ziemie ! Więc ja po prostu juz nie biorę tego na poważnie. Fakt, cierpi potem normalny klient, ale coż ja mogę, jak ileś razy człowiek cudował, żeby dogodzić tym którzy mają Cie w nosie to w końcu po prostu stwierdziłem, że nie ma to sensu. Na każde pytanie o auto odpowiadam PRZYJECHAĆ ZOBACZYĆ !

  6. #6
    Vip Vip Awatar ELVIS
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    4,935
    BMW
    BRAK
    Skąd
    BEUTHEN/Bytom
    Cytat Zamieszczone przez Aldik Zobacz posta
    Cena nie zawsze jest odzwierciedleniem stanu. Za ponad 30 tyś E38 hmm powinna ślnić ipachnieć nowością!

    Owszem zwłaszcza ,że najmłodsze e38 może mieć 14 lat oj panie Janie zmień dilera

  7. #7
    Zaawansowany Użytkownik Awatar IceMan11
    Dołączył
    Feb 2015
    Posty
    137
    BMW
    E39 528iA 1999
    Skąd
    Kościan
    Gniezno to bardzo znana miejscowość w świecie motoryzacyjnym. Przyćmiewa samą Genezę. Mój kumpel kupił tam autko i kilkadziesiąt kilometrów później auto stanęło i dzwonili po mechanika. Jakiś przewód wymienił i tak jeździł 5 lat. W 6 roku padła mu skrzynia biegów - manualna. Auto nie było marki BMW.

  8. #8
    Vip Vip
    Dołączył
    Sep 2010
    Posty
    724
    BMW
    E32 730 I m30b30
    Skąd
    Lublin
    Blog
    1
    Cytat Zamieszczone przez sz4l0ny Zobacz posta
    Szukając e38 nawet za te 30 tys z założeniem, że ma być idealne, dobrze wyposażone i nie trzeba będzie w nim zrobić absolutnie nic, jest nie realne.
    Jeżeli szukasz auta przy którym "nic absolutnie nic nie trzeba robić" Idziesz do salonu. Dobrze powiedział "Aldik" nie zawsze cena odzwierciedla stan auta. Ze zdjęć można dużo wyczytać ale nie 100% stanu auta.

  9. #9
    Doświadczony Użytkownik Awatar sz4l0ny
    Dołączył
    Sep 2007
    Posty
    2,755
    BMW
    e32
    Skąd
    Kraków
    Cytat Zamieszczone przez kyky7er Zobacz posta
    Jeżeli szukasz auta przy którym "nic absolutnie nic nie trzeba robić" Idziesz do salonu. Dobrze powiedział "Aldik" nie zawsze cena odzwierciedla stan auta. Ze zdjęć można dużo wyczytać ale nie 100% stanu auta.
    Weź mi nie mów gdzie mam iść.

    Mam w domu auto, które nowe odbierałem z salonu. Mam też takie z '88 roku, miewałem też starsze.

    Spędziłem przy nich większość swojego życia i wiem ile i przy czym trzeba robić.

    Dziękuję za uwagę i pozdrawiam.
    Czarne e32 w benzynie!


  10. #10
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Pawliko
    Dołączył
    Jul 2011
    Posty
    931
    BMW
    Audi A5 Coupe 2.7 TDI S-line
    Skąd
    Szczecin / Gryfice
    Blog
    4
    Oglądałem to auto niecały rok temu. Również jechałem po zapewnieniu mnie ze jest igła. Z resztą uznałem że w tej cenie to nie będzie ulep. No i co? I był ;-)
    Były:
    VW Jetta A2
    Opel Astra G Caravan
    BMW E32 730i[*][*]
    VW Passat B5 Variant
    BMW E38 728iA
    BMW E39 535iA
    Audi A3 8P 2.0T++
    Audi A6 C6 2.7 TDI++ Quattro
    BMW E91 318d+
    VW Phaeton 3.2
    Astra GTC OPC Line
    Mercedes CLK W209 200K lift
    BMW E90 320dA 177KM 08'

Podobne wątki

  1. Uwaga nie kupujcie tej e32
    Przez McDriver w dziale Allegro, Ebay i inne ...
    Odpowiedzi: 82
    Ostatni post / autor: 27-11-2015, 22:32
  2. OFF topic - co sądzicie o tej e38 750iL w przystępnej cenie
    Przez JustBringIt# w dziale NA KAŻDY TEMAT / Humor / Off Topic
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 02-12-2014, 21:23
  3. Nie kupujcie tej e34
    Przez e32mały w dziale Allegro, Ebay i inne ...
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 28-01-2013, 16:52

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •