Pokaż wyniki od 1 do 10 z 11

Wątek: 740iA Gniezno WBAGG810X0DF91616 - nie polecam (w tej cenie)!

Widok wątkowy

Poprzedni post Poprzedni post   Następny post Następny post
  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2009
    Posty
    206
    BMW
    e38 740iA 1999 r.
    Skąd
    Warszawa

    Post 740iA Gniezno WBAGG810X0DF91616 - nie polecam (w tej cenie)!

    Uwaga według mnie sprzedawca to nie poważny człowiek i kombinator, który udaje głupiego albo po prostu nim jest. Chce sprzedać średnie auto w cenie ideału!
    WBAGG810X0DF91616 http://allegro.pl/bmw-740i-o-mocy-28...142587017.html
    Przed „wycieczką” do Gniezna wykonałem trzy rozmowy telefoniczne pytając o wiele rzeczy m.in. wycieki, korozję, ewentualne poprawki lakiernicze, defekty i ogólny stan techniczny i wizualny auta. Padały zapewnienia, że wszystko jest w najlepszym porządku i na pewno się nie rozczaruję (wspominałem, że już kilka takich aut obejrzałem i orientuję się w temacie).
    Dzień przed oględzinami poprosiłem o to aby auto było zimne (nie odpalane). Sprzedający zapewnił, że nie ma żadnego problemu i tak właśnie będzie. Po umówieniu się na telefon 20 km przed celem dzwonię i słyszę: „uruchomiłem auto z ojcem, ponieważ nie było palone przez 3 miesiące i musieliśmy użyć kabli”. Nerw mi delikatnie skoczył ale mimo tego poprosiłem o zgaszenie z zaznaczeniem, że nie tak się umawialiśmy i że będę na miejscu za 20 minut. Klient potwierdził, że gasi samochód i czeka. Dojeżdżam pod wskazany adres i po drodze widzę, że 7-mka wyjeżdża z bocznej uliczki w pełnej krasie. Masakra! Co za typ?

    Spotykamy się na placyku i pytam czy rozumie co się do niego mówi? Następują dziwne tłumaczenia. Mam wrażenie, że mam do czynienia z człowiekiem któremu można pluć prosto w twarz a on z pełnym przekonaniem twierdzi, że pada delikatna mżawka.

    Przechodzimy ze szwagrem do oględzin auta i wyglądało to następująco:
    • Silnik nie pracował równo
    • Z pokryw dekli zaworowych leje się olej
    • Zbiornik i przewody płynu wspomagania i nivo mokre
    • Szyba czołowa wymieniana i już pęknięta
    • Lakierowany dookoła tzn. poniżej listew grubość dochodziła do 800 mikronów
    • Klapa napoczęta przez „rudą” – nie mierzyłem grubości
    • Podszybie wyżarte - nie pasujące to ideału
    • Opony na „słoneczkach” w bardzo słabym stanie
    • Dolne ranty drzwi zrobione na jakiś silikon lub masę plastyczną (słabo to wyglądało)
    • Za dużo wlane płynu do układu chłodzenia.

    Ogólnie oględziny nie trwały dłużej niż 8 minut. Nie podpinałem komputera, nie jeździłem. Nie twierdzę, że auto to całkowity złom ale za te pieniądze uważam, że trzeba spodziewać się dużo więcej. Jestem realistą i zdaję sobie sprawę, że ten model ma już „naście lat” jednak jak można tak „walić w ciula”.
    W mojej opinie sprzedawca nie poważny (żeby nie użyć mocniejszych słów) a cena auta bardzo mocno zawyżona.

    Cena na dzień 7 marca 2015 roku 32900, przebieg 255000.
    Załączone obrazki Załączone obrazki
    Ostatnio edytowane przez jarogmur ; 08-03-2015 o 13:54
    Pozdrawiam Jaro

    ex 540i 6b
    ex e39 525i
    ex e38 735iA
    ex e39 540iA

Podobne wątki

  1. Uwaga nie kupujcie tej e32
    Przez McDriver w dziale Allegro, Ebay i inne ...
    Odpowiedzi: 82
    Ostatni post / autor: 27-11-2015, 22:32
  2. OFF topic - co sądzicie o tej e38 750iL w przystępnej cenie
    Przez JustBringIt# w dziale NA KAŻDY TEMAT / Humor / Off Topic
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 02-12-2014, 21:23
  3. Nie kupujcie tej e34
    Przez e32mały w dziale Allegro, Ebay i inne ...
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 28-01-2013, 16:52

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •