Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 14

Wątek: Drgająca buda w zakresie prędkości 120-150km/h

  1. #1
    Vip Vip Awatar damned1
    Dołączył
    Apr 2014
    Posty
    4,441
    BMW
    520i, 118i
    Skąd
    Wrocław

    Post Drgająca buda w zakresie prędkości 120-150km/h

    Jak już niektórzy mogli przeczytać w innych wątkach, jestem po wymianie łącznika wału. Przed wymianą auto wpadało w gigantyczne wibracje we wspomnianym zakresie prędkości. Wibracje mocno zwiększały się, gdy auto było na wybiegu i swobodnie traciło prędkość. Miałem zdiagnozowany zużyty łącznik wału, więc oba fakty można było połączyć. Niestety po wymianie łącznika, wibracje pozostały, ten sam zakres prędkości, jednak są znacznie, znacznie słabsze. Nadmienię jeszcze, że pojawiły się nagle w grudniu, gdy przez cały dzień lał deszcz, a na noc przyszedł silny mróz. Gdy następnego dnia odpaliłem auto i się przejechałem, pojawiły się.

    Co byście typowali do sprawdzenia?

  2. #2
    Vip Vip Awatar ttrol
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    4,086
    BMW
    e32 750 II 88/W124 250D V 93
    Skąd
    Zgorzała/Warszawa
    A jak podpora, jej łożysko oraz krzyżak?

    Poduszki skrzyni?

    Jakiej firmy łącznik, czy na pewno założony w dobrą stronę?
    Ostatnio edytowane przez ttrol ; 05-03-2015 o 18:51
    pozdrawiam Bartek

  3. #3
    Vip Vip Awatar damned1
    Dołączył
    Apr 2014
    Posty
    4,441
    BMW
    520i, 118i
    Skąd
    Wrocław
    Łącznik i podporę kupiłem Febiego, ale podpory nie wymienili, bo oryginalna jest dobra. Umówiłem się, że jakby coś dodatkowego było nie tak, daliby znać i nie mieli zastrzeżeń co do reszty. Dodatkowo miałem wymienianą tylną poduchę mostu. Poduszki skrzyni nie wiem w jakim stanie. Typy padały też na tuleje pływające. Niby auto trzyma się pasa, ale tak 120+ km/h jakby się bujało lekko na boki, coś jak na statku :D

  4. #4
    Vip Vip Awatar ttrol
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    4,086
    BMW
    e32 750 II 88/W124 250D V 93
    Skąd
    Zgorzała/Warszawa
    Tuleje pływające owszem auto pływa, ale nie wibruje.

    A pewny jesteś wahaczy i zbieżności z przodu. Wał jednak odzywa się nieco niżej, tak od 80km/h w górę. Może z wału odpadł odważnik wyważenia, a może masz przegub homokinetyczny wypracowany na wale.

    Generalnie dużo gdybania na odległość.
    pozdrawiam Bartek

  5. #5
    Vip Vip Awatar damned1
    Dołączył
    Apr 2014
    Posty
    4,441
    BMW
    520i, 118i
    Skąd
    Wrocław
    Na początku grudnia miałem wymieniane dwa wahacze z przodu + robioną pełną zbieżność i geometrię przodu i tyłu. Potem zrobiłem 2k km i te wibracje zaczęły się nagle. Za dnia zrobiłem 400km i nie było nic. Postawiłem auto na parkingu i następnego dnia bah, rozpędzam się na obwodnicy i wszystko zaczyna drżeć. Przed wymianą łącznika przejrzeli całe zawieszenie. Stąd na przykład wyszło, że poduszkę mostu szlag trafił. Mam niby luzy na drążkach, ale nie czuję jakoś, żebym musiał auto non-stop kontrować, żeby utrzymać na pasie ruchu, ale kierownica faktycznie delikatnie drży przy 120km/h. Może coś z tarczami się stało? Przy lekkim dohamowywaniu z niskich prędkości (np. jazda w korku), czuję, że auto cyklicznie (jakby co obrót koła) hamuje trochę mocniej/trochę słabiej, ale przy mocnym hamowaniu nie ma żadnych bić, ani ściągania na boki.

  6. #6
    Vip Vip Awatar ttrol
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    4,086
    BMW
    e32 750 II 88/W124 250D V 93
    Skąd
    Zgorzała/Warszawa
    No to masz drążki plus tarcze. Niestety BMW jest bardzo wrażliwe na luzy, a co za tym idzie podatne na wpadanie w wibracje.
    pozdrawiam Bartek

  7. #7
    Vip Vip Awatar damned1
    Dołączył
    Apr 2014
    Posty
    4,441
    BMW
    520i, 118i
    Skąd
    Wrocław
    Czyli na tę chwilę "ignore mode" + obserwacja, czy się sprawa nie pogarsza. Klocki za parę tyś. km idą do wymiany, więc wtedy przyjrzę się tarczom. Drążki pójdą do wymiany przy okazji robienia łożyska McPersona.

  8. #8
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2013
    Posty
    503
    BMW
    E65 3.0 D
    Skąd
    Szczecin
    Jakkolwiek głupio to nie zabrzmi to mówisz,że objawy zaczęły się w grudniu , czyli okres gdzie wymieniamy opony na zimowe. A pierścienia centrującego nie zapomniał pan z wulkanizacji na któreś koło nałożyć ?

  9. #9
    Vip Vip Awatar damned1
    Dołączył
    Apr 2014
    Posty
    4,441
    BMW
    520i, 118i
    Skąd
    Wrocław
    Nie, nie, mam dwa komplety Styling 93, więc żadnych pierścieni zdaje się nie muszę używać, a zimówki założyłem na te same felgi, na których miałem letnie. Opony przekładałem w listopadzie i zdążyłem na nich zrobić prawie 3k do momentu wystąpienia objawów. Pierwsze co zrobiłem, to pojechałem do kapciarza na wyważanie, ale to nic nie pomogło.

  10. #10
    Vip Vip Awatar damned1
    Dołączył
    Apr 2014
    Posty
    4,441
    BMW
    520i, 118i
    Skąd
    Wrocław
    Odświeżam temat,

    dziś byłem na warsztacie celem dalszej diagnozy. Podnieśliśmy auto i rozpędziliśmy do zadanej prędkości. Tylne prawe koło zaczęło wpadać w drgania góra/dół. Zamieniliśmy koła przód/tył miejscami i powtórzyliśmy test. Z mojej strony drgania wydawały się znacznie większe. Diagnoza padła na amortyzator (pneumatyczny). Nie ucieszyłem się za bardzo, ale mówi się trudno. Koła wróciły na swoje miejsca, a ja pojechałem do domu. Jakie było moje zdziwienie, że buda nagle praktycznie w 99% przestała drgać (są jeszcze lekko odczuwalne drgania, ale trzeba się wczuć, żeby je wyłapać). Pojadę jeszcze na szarpaki, żeby (mam nadzieję) wyeliminować, że to usterka amortyzatora, tylko co to w takim razie może być? Może faktycznie powinienem zaopatrzyć się w pierścienie centrujące, albo coś niedobrego dzieje się z piastą lub półosią?

Podobne wątki

  1. trzęsie buda na biegu jałowym m60b40 e38
    Przez rdboy w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 30
    Ostatni post / autor: 07-06-2013, 21:58
  2. buja buda na wolnych obrotach
    Przez szulcigor w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 16-02-2013, 06:53
  3. BMW E32 740iL potrzebna buda
    Przez rodzinabmw w dziale Allegro, Ebay i inne ...
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 15-04-2011, 22:23
  4. Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 15-05-2010, 07:27

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •