Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 20

Wątek: Parametry silnika i jego błędy - diagnoza

  1. #1
    Doświadczony Użytkownik Awatar charzun
    Dołączył
    Jul 2012
    Posty
    1,182
    BMW
    E38
    Skąd
    Wrocław
    Blog
    1

    Post Parametry silnika i jego błędy - diagnoza

    Witajcie!
    W koncu udalo mi sie opanowac INPe na Windows 7 :D
    Ciagle mam problem z przeplywka.. Wymieniałem juz 3 razy, kazda mialabyc sprawna a ciagle jest blad.
    Ponizej fotki wykresow i błąd.. Pomozecie w diagnozie?
    Screnny zrobilem kiedy silnik mial okolo 1700 obr . Na wolnych obrotach wykresy nie maja wykrzyknikow...







    I tu jeszcze błąd skrzyni. Czasem wywali mi tryb awaryjny jak dodam mocniej gazu w momencie kiedy skrzynia chce przelaczyc bieg.. dzieje sie to zazwyczaj z 2 na 3 bieg.

    Ostatnio edytowane przez charzun ; 03-03-2015 o 15:09

  2. #2
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jul 2014
    Posty
    290
    BMW
    e38 m62b35
    Skąd
    olsztyn
    mam podobny problem. wg mnie albo przepływka jest dalej niesprawna albo masz za nim gdzieś dziurę i dlatego wywala błąd. bawiłem się ostatnio i po odpięciu rurki od krokowca od razu wywaliło błąd natomiast z podpiętą nie było błędu ale kulał. zmienię teraz przepływkę i będę obserwował co się dzieję i czy znacząco zmienią się parametry.

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2010
    Posty
    185
    BMW
    740i
    Skąd
    PWR
    Cytat Zamieszczone przez koziol1102 Zobacz posta
    mam podobny problem. wg mnie albo przepływka jest dalej niesprawna albo masz za nim gdzieś dziurę i dlatego wywala błąd. bawiłem się ostatnio i po odpięciu rurki od krokowca od razu wywaliło błąd natomiast z podpiętą nie było błędu ale kulał. zmienię teraz przepływkę i będę obserwował co się dzieję i czy znacząco zmienią się parametry.
    Bardzo dobry trop. Skoro silnik oczekuje tak dużej dawki paliwa, tzn, że może gdzieś bokiem się jakieś powietrze dostaje. Uwalona (brudna) przepływka zazwyczaj tnie dawki paliwowe. Zagadką dla mnie są jednak jeszcze większe dawki powietrza zczytane... O_o. Sprawdź ciśnienie paliwa, ewentualnie wymień filterek paliwa. Wykręc jeśli możesz też jedną świecę i opisz jak wygląda.

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jul 2014
    Posty
    290
    BMW
    e38 m62b35
    Skąd
    olsztyn
    u mnie teoretycznie wzorowo. bliżej gwintu lekko czarna a elektroda piaskowy kolor. generalnie wymieniłem tydzień temu z boscha jednoelektrodowego platynowego na zwyklaki ngk i widzę poprawę

  5. #5
    Vip Vip Awatar seban123
    Dołączył
    Oct 2009
    Posty
    2,291
    BMW
    E65 745d i E32 M30
    Skąd
    Puławy, Lubelskie
    Blog
    1
    W tych autach jak jest błąd na przepływomierz to znaczy że jest uszkodzony elektrycznie lub instalacja lub sterownik. Jak przepływomierz będzie przekłamywał błędu nie będzie.
    Sprawdzaj instalację lub zajrzyj do kompa czy nie pływa.

    Jak nie będzie błędu na przepływomierz skrzynia będzie normalnie pracowała.
    Wiedza o tym, gdzie znalezc informacje i jak ich uzywac to tajemnica sukcesu.
    Albert Einstein

  6. #6
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    649
    BMW
    F01 750d RWD
    Skąd
    ...
    Błąd dotyczący przepływomierza mówi wyraźnie że jego obwód jest zwarty do masy. Więc albo wiązka silnika albo sam sterownik w sobie ma problem. Skup się na tych dwóch kwestiach i dojdziesz gdzie tkwi problem. Pozdro

  7. #7
    Doświadczony Użytkownik Awatar charzun
    Dołączył
    Jul 2012
    Posty
    1,182
    BMW
    E38
    Skąd
    Wrocław
    Blog
    1
    Gdyby obwod zwarty byl do masy to zmienialy by sie wartosci przeplywki? Na wolnych obrotach przeplywka miesci sie w wykresie, jedynie po dodaniu gazu "przerasta wykres"
    Kupic kolejna sztuke czy szukac zwarcia? Co bardziej prawdopodobne?

  8. #8
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    649
    BMW
    F01 750d RWD
    Skąd
    ...
    To co widzisz w INPIE to wartości zastępcze które sterownik czyta z softu po tym jak stwierdził uszkodzenie obwodu przepływomierza. Dlatego auto np po odpięciu przepływki będzie jako tako jeździć ale spalać niemiłosiernie dużo. Napisałem Ci gdzie szukać przyczyny i tam szukaj.

  9. #9
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2014
    Posty
    25
    BMW
    7
    Skąd
    tczew

    Post

    niekoniecznie niemiłosiernie duzo jak piszesz ... komp ustawi sie w tryb awaryjny . nieco wiecej bedzie paliła ale mocy bedzie mało bo bedzie zalewał sie paliwem , no i katy po dupie dostaną

  10. #10
    Doświadczony Użytkownik Awatar charzun
    Dołączył
    Jul 2012
    Posty
    1,182
    BMW
    E38
    Skąd
    Wrocław
    Blog
    1
    Panowie powiedzcie mi w ktorym miejscu znajduje sie komp silnika bo jakis chyba uposledzony jestem ze nie wiem? :D Kompa od LPG faktycznie mialem zalanego wiec moze i od silnika tez.. A jesli nie to w jaki sposob sporawdzac wiazke? Jestem w tym ciemny ale jak ktos da wskazowki to mysle ze sobie poradze..

Podobne wątki

  1. [silnik] Nierówna praca silnika - diagnoza 740i n62 e65
    Przez dudus0210 w dziale Seria e65 / e66 / e67
    Odpowiedzi: 167
    Ostatni post / autor: 13-06-2024, 11:50
  2. Błędy i praca silnika (INPA)
    Przez charzun w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 27-01-2014, 20:04
  3. [elektronika] Błędy błędy wszędzie błędy... abs i sondy
    Przez neonunit w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 22-04-2013, 14:37
  4. Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 03-02-2013, 21:18
  5. błędy silnika
    Przez jarek1959 w dziale Diagnostyka / AUDIO / VIDEO / NAVI
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 08-12-2011, 08:39

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •