Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 17

Wątek: kodowanie kluczyka tzn "pestki: jak się to robi? co jest potrzebne do tego?

  1. #1
    Początkujący Użytkownik Awatar goodfeals
    Dołączył
    Dec 2014
    Posty
    47
    BMW
    e38 M73B54
    Skąd
    kątownia

    Post kodowanie kluczyka tzn "pestki: jak się to robi? co jest potrzebne do tego?

    Witam chce wrócić do tematu który zacząłem wcześniej nt kluczyka dorobienia zapas.
    udało mi się już wiele ustalić kto i gdzie i za ile to robi jednak interesuje mnie temat w jaki sposób zakodować pestkę zakupiona powiedzmy na Allegro?

    Klucznik w moim miecie zażyczył sobie 220 zl za zrobienie zapasu tj nowy grot+pestka zakodowaniem - chciałbym JEŚLI SIĘ DA MNIEJSZY KOSZT,

    GROT 18 ZL
    PESTKA 15 zl to wszystko co chciałbym wydać na kluczyk zapasowy ,może to zabawne ale 700zl, lub 500 to za dużo, co tym myślicie koledzy?

    dziękuję za odpowiedzi. :)

  2. #2
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2014
    Posty
    27
    BMW
    ex e39 M52b20 09-97r. Obecnie e38 M52B28 2.8i 09-95r i E34 525TDS Touring r.prod. 02.95
    Skąd
    wielkopolska , Opalenica
    No to możesz zapomnieć sprzet do tego kosztuje sporo i nikt ci klucza za 50 zł nie zrobi a i trochę wiedzy do trgo jest potrzebne . Nie wystarczy tylko trochę o tym poczytać zawartość masz w EWS a tam jest procek motka zabezpieczona żle poczytasz i uwalisz ews-a a wtedy 200 ci nie starczy zeby auto odpalic więc chyba lepiej dac zarobić komuś kto to robi i ma pojecie

  3. #3
    Doświadczony Użytkownik Awatar charzun
    Dołączył
    Jul 2012
    Posty
    1,182
    BMW
    E38
    Skąd
    Wrocław
    Blog
    1
    W Płocku ceny za dorobienie wahają się od 450 do 600zł :)
    A ja mam takie pytanie..
    Kiedys kupiłem całą rozbitą e38 tylko ze 2.5TDS, wczoraj grzebalem w gratach i znalazlem od niej kluczyk, a zaciekawil mnie bo ma jedna duza baterie a moj aktualny ma dwie i zasięg tego pilota jest koszmarny (czasem musze podejsc na 40cm od drzwi zeby zadzialal a mam nowe baterie i gumki) a podobno ten z jedna bateria dziala o wiele lepiej.. Da rade zaprogramowac kluczyk od TDSa do mojego 4.0 M60 ? Chodzi mi o sam centralny z pilota..

  4. #4
    Vip Vip Awatar seban123
    Dołączył
    Oct 2009
    Posty
    2,291
    BMW
    E65 745d i E32 M30
    Skąd
    Puławy, Lubelskie
    Blog
    1
    Koszt zakodowania samej pestki waha się średnio od 200 do 250. Nikt nie każe od razu kupować usługę razem z kluczem.
    Pilot można śmiało zsynchronizować z dowolnym autem. Będzie się auto otwierało i zamykało ale nie odpali.

    Nie w każdym ews jest zabezpieczony procesor. Sprzęt do zakodowania pestki w tym przypadku po najmniejszej linii oporo kosztuje około 1000. Wiedza jak to zrobić trudna do zdobycia. Sprzęt sam tego nie zrobi.
    Wiedza o tym, gdzie znalezc informacje i jak ich uzywac to tajemnica sukcesu.
    Albert Einstein

  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Yacek
    Dołączył
    Jan 2015
    Posty
    202
    BMW
    E38 730D 10/1999
    Skąd
    Warszawa
    no wlasnie. zakodowanie pilota do centrala to ratpem 15 sekund. Ale zakodowanie immo to juz inna bajka. Dlatego po dlugich poszukiwaniach artysty ktory by to zrobil..... poszedlem w koncu do ASO i zamowilem dodatkowy fabrycznie zakodowany kluczyk. Przyszedł w ciagu 5 dni. Na forum ktos kiedys pisal ze to kosztuje 480 zl brutto. Informuje - ze kosztuje 748 zł brutto :-) zamawiane w styczniu
    E38 730D 10/1999 ORIENTBLAU Niestety nie jestem milionerem gazownikiem, jeżdżę dieslem...

  6. #6
    Początkujący Użytkownik Awatar goodfeals
    Dołączył
    Dec 2014
    Posty
    47
    BMW
    e38 M73B54
    Skąd
    kątownia
    Bardzo dziękuję za pomoc ,jest nieoceniona chyba będzie najlepiej jak zwrócę eis do ASO w B-stoku i sprowdza mi ori ,będę miał pewność ze będzie OK - dzieki koledzy trudno muszę przełknąć 748 zł , bez względu na wszystkie koszty kocham swoje auto do szaleństwa :) Wy tez? a może powinienem iść do psychiatry hehehehehh

  7. #7
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2014
    Posty
    2,120
    BMW
    E65 3.0D
    Skąd
    Barlinek

    Post

    748zl za zapasowy kluczyk to nie malo...
    Za 5000zl mozna kupic e38 na czesci z dwoma kluczykami :)
    Nom ale jak nie ma innego wyjscia to trzeba przebolec...

  8. #8
    Vip Vip Awatar ELVIS
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    4,935
    BMW
    BRAK
    Skąd
    BEUTHEN/Bytom
    Napisz do kolegi ratovnik , zrobił to samemu w swojej e38 za małe pieniądze aha i bez jakiejś kosmicznej wiedzy.
    Ostatnio edytowane przez ELVIS ; 03-03-2015 o 19:10

  9. #9
    Vip Vip Awatar seban123
    Dołączył
    Oct 2009
    Posty
    2,291
    BMW
    E65 745d i E32 M30
    Skąd
    Puławy, Lubelskie
    Blog
    1
    Jeżeli auto jest w oryginale i ews nie był dłubany to nie ma problemu ale jak ktoś coś dłubał to pieniądze zmarnowane. Rzadko się zdarza ale się zdarza.
    Dokodowanie klucza jest metodą 100% że będzie ok. Jak komuś zależy tylko na odpalaniu to w 300 zł da się zmieścić. Jak mowa o pilocie to lepiej ori z serwisu. Lepsza jakość wykonania.

    Elvis skoro mówisz że nie jest to wiedza kosmiczna to zapytaj się ratovnika ile siedział nad zdobyciem wiedzy i ile zepsuł po drodze. Ja bardzo długo siedziałem szukając info jak to zrobić i czym. Do tego inwestycja w sprzęt. Dla jednego klucza szkoda czasu i pieniędzy.
    Wiedza o tym, gdzie znalezc informacje i jak ich uzywac to tajemnica sukcesu.
    Albert Einstein

  10. #10
    Doświadczony Użytkownik Awatar charzun
    Dołączył
    Jul 2012
    Posty
    1,182
    BMW
    E38
    Skąd
    Wrocław
    Blog
    1
    Probuje zakodowac innego pilota (z jedna bateria) do centralnego i za cholere mi sie nie udaje.. Koduje wg instrukcji i nic.. :/

Podobne wątki

  1. [elektronika] BMW E32 93 r. kodowanie kluczyka
    Przez cziko1979 w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 02-07-2014, 14:38
  2. Kodowanie kluczyka
    Przez rajan w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 23-01-2014, 15:15
  3. [pozostale] Proszę o ocenę tego auta. Jak zwykle wszystko wydaje się OK.
    Przez mychor w dziale Seria e65 / e66 / e67
    Odpowiedzi: 35
    Ostatni post / autor: 17-01-2014, 20:02
  4. Przeciek wewnątrz kabiny. Jak się do tego zabrać?
    Przez Trolcio735 w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 27-10-2011, 14:47
  5. Jak to się robi w Rumunii :D
    Przez krazen w dziale NA KAŻDY TEMAT / Humor / Off Topic
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 13-08-2009, 10:22

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •