Strona 4 z 5 PierwszyPierwszy ... 2345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 31 do 40 z 41

Wątek: E38 M60B40 Wypadanie zapłonu tylko na LPG na wolnych obrotach

  1. #31
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Prezeslaw
    Dołączył
    May 2013
    Posty
    637
    BMW
    E38 4.0 M60
    Skąd
    Warszawa
    O góry to jeszcze wykonalne, ale połowa szpil chowa się w deklach i końca ich nie widać. Można tam się wwiercić o dodatkowe 3cm i dać dłuższą szpilę, czy coś przebiję?
    To co, że diesel? Pewnie świece zalane;)

  2. #32
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Kecaj
    Dołączył
    Apr 2012
    Posty
    903
    BMW
    E32 730i M60B30 '94, E36 328i Coupe '95, E34 520i Touring '96
    Skąd
    Ożarowice
    Nie no oczka są, nie jest to w głąb pokryw zrobione. Ciężko będzie śrubkę wsadzić od spodu, ale nakrętkę i owszem i do niej dokręcić.

    Nikt nie będzie mi mówił, jak mam żyć, bo nikt za mnie nie umrze.
    3x BMW, 2x Mercedes-Benz, Alfa Romeo, Audi, Skoda, Hyundai, Peugeot - ponad podziałami jeśli chodzi o marki.
    E32 730i V8 '94 Calypsorot Metallic

  3. #33
    Vip Vip Awatar ttrol
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    4,086
    BMW
    e32 750 II 88/W124 250D V 93
    Skąd
    Zgorzała/Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez Prezeslaw Zobacz posta
    Właściwie to doszedłem do wniosku, że jeżeli masa jest pod cewką, to cewka krzywo leży i chyba należałoby się przenieść nad cewkę (pod nakrętkę).

    Problemów ciąg dalszy. Od ciągłego grzebania szpilki zaczęły wychodzić z głowicy i wielu cewek nie da się porządnie dokręcić. Jest w tym trochę mojej winy, ale problem zapoczątkowali panowie z warsztatu, którzy chyba coś białego wciągali tuż przed dokręcaniem moich cewek po wymianie świec. Jak sobie z tym kłopotem poradzić? Gwint nakrętek i szpil wygląda ok, ale w miarę dokręcania cewek szpile wychodzą z głowic (nie obracając się przy tym).

    Tak na marginesie. Komplet cewek BERU wraca do sklepu w trybie natychmiastowym. Średnio to działało a do tego jedna z nich spaliła się przed przejechaniem 100km po montażu. Nieoficjalnie dowiedziałem się, że jak BERU czegoś już nie robi (bo za stare), to bierze pierwszego-lepszego chinola z brzegu i przybija na nim swoją pieczątkę. Porażka. Ogólnie połowa kosztów przeznaczonych na serwis auta idzie na partactwo mechaników, diagnostów i producentów rzekomo wysokiej klasy zamienników.

    Kolego daj sobie spokój, bo pojęcie masz słabe zarówno o układzie zapłonowym jak i elektryce. Rezystancja z impedancją nie są pojęciami zamiennymi. Cewki nie tolerują zwarć, a piszesz, że wymieniłeś również fajki i nadal masz przebicia, do czego i przez co? Tutaj powinieneś upatrywać szybkiego uszkodzenia cewki.

    Masz jakieś źródło informacji o lewiźnie BERU, czy tylko Ci mechanicy co poukręcali gwinty Ci sprzedali takie info.

    Teraz zostaje rozwiercić i przegwintować albo naprawić gwint helicoil'em.

    Takie rzeczy przykręca się momentem maks 15Nm i po to właśnie został wynaleziony klucz dynamometryczny.
    Ostatnio edytowane przez ttrol ; 17-04-2015 o 20:51
    pozdrawiam Bartek

  4. #34
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Prezeslaw
    Dołączył
    May 2013
    Posty
    637
    BMW
    E38 4.0 M60
    Skąd
    Warszawa
    Panie ttrolu, nie pisałbym tutaj, gdybym się znał:) Problem w tym, że coraz trudniej o dobrego mechanika i wiedza zdobyta na forum przydaje się choćby do tego, żeby zorientować się kto i co spartaczył oraz jak to naprawić. Źródłem informacji o lewiźnie jest sprzedawca ze sklepu, w którym kupowałem cewki. Panom z tamtego warsztatu raczej już w nic nie uwierzę.
    To co, że diesel? Pewnie świece zalane;)

  5. #35
    Zaawansowany Użytkownik Awatar giezet
    Dołączył
    Aug 2011
    Posty
    167
    BMW
    e38 740i
    Skąd
    Garwolin
    I jak uporales się z tym kłopotem ? Bo w moim m60 tez się dzieją dziwne rzeczy ale tylko w zime co roku, niech się wypowie jakiś gazownik czy możliwe jest rozjezdzanie map od gazu i benzyny tylko w zime bo w lato jest wszystko ok. Zdejmuje klemy jeżdżę na benzynie jest wszystko ok, po przełączenie na gaz po 2 dniach silnik zaczyna kuleć traci moc na gazie i na benzynie, zdejmę klemy i wszystko wraca do normy do puki nie zacznę jeździć na gazie. Komp pokazuje tylko błąd spalania czujnika stukowego nr 3

  6. #36
    Smerf Czepialski Awatar tuczi77
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    12,239
    BMW
    E32 740iA
    Skąd
    ONA --> DW
    Blog
    1
    Jaką masz ustawioną temperaturę przełączania na LPG?

  7. #37
    Zaawansowany Użytkownik Awatar giezet
    Dołączył
    Aug 2011
    Posty
    167
    BMW
    e38 740i
    Skąd
    Garwolin
    Na 30 stopni zaraz jak schodzi z niebieskiego pola, instalacja stag na czerwonych valtekach

  8. #38
    Smerf Czepialski Awatar tuczi77
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    12,239
    BMW
    E32 740iA
    Skąd
    ONA --> DW
    Blog
    1
    To przestaw najpierw na 35st.

  9. #39
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Prezeslaw
    Dołączył
    May 2013
    Posty
    637
    BMW
    E38 4.0 M60
    Skąd
    Warszawa
    U mnie problem zapłonów zniknął. Gwinty w głowicy względnie naprawione, komplet cewek wymieniony na BREMI, przy czym dwie jeszcze wymieniałem, bo wyglądały na już kiedyś zwrócone i jedna z nich u mnie padła. Wymieniłem też odmę. Moja temperatura przełączania ustawiona na 35 albo 40 stopni. Co ciekawe LPG załącza się dopiero w okolicach 52 stopni płynu chłodnicy. Zastanawiam się, czy mój reduktor dobrze się odpowietrzył po ostatniej wymianie płynu, bo na LPG co prawda zapłony już nie wypadają, ale jak zrobiło się zimno to ładnie pracować zaczyna dopiero jakieś 5 minut po osiągnięciu pełnej temperatury pracy. Na Pb wszystko ok.
    To co, że diesel? Pewnie świece zalane;)

  10. #40
    Zaawansowany Użytkownik Awatar giezet
    Dołączył
    Aug 2011
    Posty
    167
    BMW
    e38 740i
    Skąd
    Garwolin
    Ok zacznę narazie od regulacji gazu, dzięki za podpowiedzi

Podobne wątki

  1. Wypadanie zapłonu
    Przez wojtekdu w dziale Seria e65 / e66 / e67
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 30-07-2014, 21:06
  2. [silnik] Wypadanie zapłonu na zimnym N62
    Przez hubbimakow w dziale Seria e65 / e66 / e67
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 10-01-2014, 19:52
  3. e38 odpowietrzenie zbiornika a wypadanie zapłonu
    Przez turtles_750iL w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 07-03-2013, 22:13
  4. [e38] silnik padnięta rolka a wypadanie zapłonu.
    Przez turtles_750iL w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 06-03-2013, 22:56
  5. Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 29-08-2010, 02:34

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •