Strona 2 z 5 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 41

Wątek: E38 M60B40 Wypadanie zapłonu tylko na LPG na wolnych obrotach

  1. #11
    Smerf Czepialski Awatar tuczi77
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    12,229
    BMW
    E32 740iA
    Skąd
    ONA --> DW
    Blog
    1
    Po 1. zanim kupisz nowe świece wykręć ze 2-3 te które masz i sprawdź ich stan. Może po prostu mają mnóstwo nagaru i pomoże tylko ich przeczyszczenie. Jeśli chcesz już koniecznie kupować nowe to weź te najzwyklejsze NGK http://autowanda.pl/?page=catalog/product&cat[cat]=1e19b325&cat[cmf]=2f5&cat[cmo]=50a&cat[cve]=11cb&cat[art]=12d03&cat[atg]=2309db&offset=1&sort=1 Nie słyszałem jeszcze żeby ktoś z LPG na nie narzekał. Ja również je sobie chwalę ;)

  2. #12
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Prezeslaw
    Dołączył
    May 2013
    Posty
    637
    BMW
    E38 4.0 M60
    Skąd
    Warszawa
    Niedawno słyszałem kilka opiniii, że NGK wyprowadziło część produkcji z Japonii i jakość się pogorszyła, choć sam długo używałem NGK w motocyklach i było ok, ale to właśnie już jakiś czas temu.
    Postaram się niedługo zajrzeć do tych świec. Dodam, że dzisiaj, na trochę przestudzonym silniku (2h po jeździe) telepało delikatnie po odpaleniu (jakby jeden albo dwa garki niedomagały). Po lekkim przegazowaniu objaw zniknął. Było tak samo na Pb i LPG. Niedawno był pod komputerem i niby żadnych błędów (nawet jak przyłapaliśmy go na nierównej pracy - właśnie też na ciepłym, ale niegorącym silniku), za to przepływomierz na wolnych pokazywał ciut za dużo (chyba koło 19) i wskazanie stopniowo spadało do właściwych wartości. Na dniach będę mógł już sam sobie posprawdzać to i owo. Zobaczymy, co uzbierałem od ostatniego podłączania.
    To co, że diesel? Pewnie świece zalane;)

  3. #13
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Prezeslaw
    Dołączył
    May 2013
    Posty
    637
    BMW
    E38 4.0 M60
    Skąd
    Warszawa
    Nowe fakty. Wybrałem się przed chwilą popatrzeć pod te wszystkie dekle i po zdjęciu osłon oczom moim ukazały się cewki zapłonowe. Odpaliłem samochód i wrażenia z obserwacji nasuwają mi na myśl jedno pytanie: czy to dobrze, że cewki się świecą? Jeśli tak, to mam kłopot tylko z jedną, bo świeci się słabo lub wcale. Pod całą resztą widać regularne rozbłyski od iskier (choć z tej perspektywy samych iskier nie mogłem dostrzec). Widać, jakby iskrzyło zaraz pod cewkami. Nie wyciągałem świec, bo wcześniej miałem MB 190 2.3 M102 i tam wszystko było na wierzchu. Tutaj za sukces uważam dostanie się pod plastiki nad świecami:) Co dalej? Dodam, że najmniej świeciły się cewki przy grodzi, a najbardziej cztery wewnętrzne. Do tego na samym deklu głowicy było troszkę oleju po każdej stronie, ale stamtąd nie iskrzyło.
    To co, że diesel? Pewnie świece zalane;)

  4. #14
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Coyot009
    Dołączył
    Feb 2011
    Posty
    112
    BMW
    e32 m30b35 e30 cabrio M20B25
    Skąd
    Morąg
    Nie może być widać żadnych iskier i blyskow

  5. #15
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Prezeslaw
    Dołączył
    May 2013
    Posty
    637
    BMW
    E38 4.0 M60
    Skąd
    Warszawa
    To jeszcze parę pytań:) Czy cewki same w sobie mogą iskrzyć, czy to raczej przebicia na fajkach? Fajki są oddzielnie, czy razem z cewkami?



    Poczytałem trochę na forum i dowiedziałem się, że cewki nie powinny iskrzyć oraz, że nawet oryginały z ASO mogą dawać światło, i że tak powinno być:) Zgłupieć można. Pewnie skończy się wymianą cewek z fajkami oraz świec, bo mają już swój przebieg. Pytanie kolejne: czy cewki z fajkami BERU dobrze się sprawdzają, czy szukać jakiegoś BREMI? BOSCH strasznie drogi.
    Ostatnio edytowane przez tuczi77 ; 11-03-2015 o 08:42 Powód: Edytuj posty zamiast pisać jeden pod drugim
    To co, że diesel? Pewnie świece zalane;)

  6. #16
    Smerf Czepialski Awatar tuczi77
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    12,229
    BMW
    E32 740iA
    Skąd
    ONA --> DW
    Blog
    1
    Cewki i fajki można kupić oddzielnie. Z uwagi na koszt, spróbuj najpierw wymienić fajki. Dopiero jak to nie pomoże to inwestuj tego tysiaka w cewki.

    Beru, Bremi, NGK... Wszystkie firmy są OK.

  7. #17
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2013
    Posty
    244
    BMW
    E38 M60B40 Manual
    Skąd
    Mielec
    Co do swiec najlepiej sie spisują w m60 z lpg swiece '' bosch platinum plus ''
    Mają cienką igłe w izolatarze przez to nie obciążają tak cewek !
    U mnie po zmianie z ngk na boscha wyrazna poprawa pracy co przy ngk tego nigdy nie miałem.

  8. #18
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Prezeslaw
    Dołączył
    May 2013
    Posty
    637
    BMW
    E38 4.0 M60
    Skąd
    Warszawa
    Z samymi fajkami jest taki kłopot, że nie mogę nigdzie znaleźć cewek bez fajek. Jak teraz kupię same fajki i okaże się, że cewki też do roboty, to będę miał dodatkowy, niepotrzebny komplet fajek.
    To co, że diesel? Pewnie świece zalane;)

  9. #19
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2013
    Posty
    244
    BMW
    E38 M60B40 Manual
    Skąd
    Mielec
    Jak to ? I fajki i cewki można kupić osobno .
    Kup na razie te świece i fajki i sprawć czy nie masz wycieku oleju w gniazdach tam gdzie swiece są. (być może pływają)
    Ostatnio edytowane przez bawarczyk88i ; 12-03-2015 o 15:27

  10. #20
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Prezeslaw
    Dołączył
    May 2013
    Posty
    637
    BMW
    E38 4.0 M60
    Skąd
    Warszawa
    Pływają. Nie ma tego dużo, ale uszczelki też muszę porobić.
    To co, że diesel? Pewnie świece zalane;)

Podobne wątki

  1. Wypadanie zapłonu
    Przez wojtekdu w dziale Seria e65 / e66 / e67
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 30-07-2014, 22:06
  2. [silnik] Wypadanie zapłonu na zimnym N62
    Przez hubbimakow w dziale Seria e65 / e66 / e67
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 10-01-2014, 20:52
  3. e38 odpowietrzenie zbiornika a wypadanie zapłonu
    Przez turtles_750iL w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 07-03-2013, 23:13
  4. [e38] silnik padnięta rolka a wypadanie zapłonu.
    Przez turtles_750iL w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 06-03-2013, 23:56
  5. Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 29-08-2010, 03:34

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •