Strona 1 z 5 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 46

Wątek: szarpniecie z 1 na 2

  1. #1
    Początkujący Użytkownik Awatar kapsel
    Dołączył
    Feb 2015
    Posty
    20
    BMW
    E65 730d
    Skąd
    Manchester

    Post szarpniecie z 1 na 2

    Witam. Posiadam E65 3.0D 2006r 141tys. Przebiegu. Od jakiegos czasu zaczela szarpac przy zmianie z 1 na 2. Szarpniecie wystepuje tuz przed zmiana biegu i najbardziej gdy silnik jest nagrzany(praktycznie przy kazdym ruszeniu) Gdy silnik nie osiaga jeszcze temperatury roboczej to jest ok tzn. nie szarpie za kazdym razem.Szarpniecie jest odczuwalne tak jak by podczas przyspieszania na ulamek sekundy zgasl silnik.Nie wiem czy byl kiedykolwiek wymieniany olej w skrzyni.Czasami tez przy ruszaniu z opoznieniem reaguje na gaz:wyje przez sekunde i potem rusza jak z procy. Myslicie ze wymiana oleju rozwiaze problem? Czytalem na forum ze czasami poziom oleju w skrzyni byl za maly i pomagala dolewka.Mial ktos podobny problem? Dzieki i pozdrawiam.

  2. #2
    Vip Vip Awatar damned1
    Dołączył
    Apr 2014
    Posty
    4,438
    BMW
    520i, 118i
    Skąd
    Wrocław
    Nie będzie to odpowiedź na Twoje problemy, ale może pomoże w ich namierzeniu.

    1. Mój także potrafi późno zareagować na gaz (efekt jakby był lekko zalany). Mamy jednak różne silniki, a mój problem pojawił się, gdy podpięli mi odpięty przewód od zaworu vanos'a (tak miałem odpięty, bo ktoś chciał ukryć inny problem przed sprzedażą ;) )
    2. Szarpnięcia też mam, ale u mnie jest zdiagnozowane zużycie łącznika elastycznego wału (dziś jadę na wymianę) i obstawiam, że u Ciebie może być to samo.

    Olej w skrzyni mam wymieniony około 3 miesięcy temu.

    Czy gdy jedziesz powoli/bardzo powoli w korku, to słyszysz metaliczny dźwięk przy puszczaniu nogi z gazu? Do tego dochodzi efekt lekkiego kopnięcia.

  3. #3
    Początkujący Użytkownik Awatar kapsel
    Dołączył
    Feb 2015
    Posty
    20
    BMW
    E65 730d
    Skąd
    Manchester
    Wlasnie nic takiego sie nie dzieje.Jest tylko to szarpniecie na jedynce.Im wiecej gazu przy ruszaniu tym bardziej szarpnie.Pozostale biegi wchodza ok.Chociaz tez nie jest idealnie.Czasem wskakuja ze nic nie czuc a czasem cos tam lekko szarpnie.Ale to tylko te nizsze biegi.Tak do 3. 4,5,6 wchodza idealnie.I tak jak juz pisalem dzieje sie to najbardziej przy rozgrzanym aucie.

  4. #4
    użytkownik Awatar ADASIO
    Dołączył
    Mar 2008
    Posty
    9,182
    BMW
    BMW 750 LIX G12 FROZEN GREY MAT
    Skąd
    SILESIA City
    @ kapsel myślę tak jak mówiłem Ci już wcześniej że wymiana oleju plus miski i hilzy załatwi sprawę

    Czy podpinałeś auto pod komputer? czy po podpięciu są jakieś błędy?
    https://7er.pl/signaturepics/sigpic836_6.gif SIEDEM GRZECHÓW GŁÓWNYCH !!!

    ____________________________________________
    ex - BMW E38 728i cossmosschwarz metallic
    ex - BMW E66 745 Li black metallic
    ex - BMW F02 750Lix sophistograu metallic

  5. #5
    Początkujący Użytkownik Awatar kapsel
    Dołączył
    Feb 2015
    Posty
    20
    BMW
    E65 730d
    Skąd
    Manchester
    Jeszcze nie podpinalem.Dam znac jak beda jakies bledy.Ale tak jak piszesz olej i tak wymienie bo nie wiem czy byl kiedykolwiek wymieniany.

  6. #6
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2012
    Posty
    452
    BMW
    SZUKAM
    Skąd
    ZAWIERCIE
    Powiedz mi, jak jedziesz ze stałą prędkością na 4/5/6 biegu to widzisz że obroty minimalnie falują?

  7. #7
    Początkujący Użytkownik Awatar kapsel
    Dołączył
    Feb 2015
    Posty
    20
    BMW
    E65 730d
    Skąd
    Manchester
    Nie obroty nie faluja, ale zauwazylem cos takiego ze przy predkosci 80-90 przy nie calych 2000 obrotow zachowuje sie tak jakby chcial zmienic bieg na wyzszy a nie mogl tzn delikatnie jednostajnie przychamowuje(Jak przy zmianie biegu ale nie zmienia) Dopiero jak troszke odejme gazu to zmienia na wyzszy.

  8. #8
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2012
    Posty
    452
    BMW
    SZUKAM
    Skąd
    ZAWIERCIE
    Wydaje mi się że konwerter Ci się kończy, ale pewności nie mam.

  9. #9
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Bingo
    Dołączył
    May 2014
    Posty
    401
    BMW
    E46 320Ci ,A8 D3 4,2
    Skąd
    Harklowa
    Może być problem z zaworem na płycie. Diagnostyka komputerowa powinna dać odpowiedź.

  10. #10
    Początkujący Użytkownik Awatar kapsel
    Dołączył
    Feb 2015
    Posty
    20
    BMW
    E65 730d
    Skąd
    Manchester
    damned1 I jak tam pomogla wymiana łącznika elastycznego wału? Tak z ciekawosci

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •