Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8

Wątek: MK1 navi-komputer bne rozpoznaje , problem CD e38 750i

Mieszany widok

Poprzedni post Poprzedni post   Następny post Następny post
  1. #1
    Początkujący Użytkownik Awatar goodfeals
    Dołączył
    Dec 2014
    Posty
    47
    BMW
    e38 M73B54
    Skąd
    kątownia

    Smile MK1 navi-komputer bne rozpoznaje , problem CD e38 750i

    Witam ,próbowałem samodzielnie naprawić navi mK1 i po przeczyszczeniu przestało działać,komputer nie rozpoznaje navi> także płyty CD, może powie ktoś co jest grane? może ktoś ma original płytę z mapami do MK1? chociaż pożyczyć
    jeśli ktoś ma pożyczyć MK1 oraz mapy to będzie git:) za przesyłkę zapałce i odeśle z powrotem po sprawdzeniu a może i odkupie

  2. #2
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2012
    Posty
    216
    BMW
    e38 730d
    Skąd
    Racibórz
    Płyty ori nie mam, nie mam też mk1, ale mk3.
    Na tyle ile znam MK3 - nie wydaje mi się aby pomogła ci taka płyta oryginalna w uruchomieniu navi. Skoro po rozebraniu jej i próbie przeczyszczenia nie zgłasza się nawet, to szczerze wątpię aby włożenie płyty ori (czy jakijkolwiek) poprawiło coś w temacie.

    Raczej skup się na tym co zrobiłeś nie tak czyszcząc. Może zapomniałeś jakiejś taśmy wpiąć? przecież czyszczenie to nit takiego (rozumiem że przeczyściłeś soczewkę lasera) Piszesz że "komputer nie rozpoznaje navi" Twoja navi się nie zgłasza przy starcie sieci wewnętrznej.
    Jaki masz objaw ? skoro liczysz że płyta ori pomoże - to rozumiem że płyty łyka. zakręci płytą? Dziwne jest to że nie zgłasza się ...
    może ktoś obeznany w MK1 napisze czy bez płyty to urządzenie zgłasza się w menu ? MK3 zdecydowanie bez CD działa... dopiero jak wywołasz z menu navi , to melduje że nie ma CD.


    Inna sprawa że takie czyszczenie to niewiele daje. Czyszczenie z prawdziwego zdarzenia czyści cały układ optyczny.

  3. #3
    Początkujący Użytkownik Awatar goodfeals
    Dołączył
    Dec 2014
    Posty
    47
    BMW
    e38 M73B54
    Skąd
    kątownia
    jak wepnę kostki do navi to komputer pokazuje urządzenie ale dopóki dopóty nie wejdę dalej pozniej pokazuje e nie ma CD! ,łyka płytę i wypluwa jakiś czas temu miałem płytkę zrobiona profesjonalny zakład navi urządzenie navi ja porysowało i,soczewka czysta, taśmy powpinane ,kontrolki pokazują ON i CD in ,na koniec dodam ze jak urządzenie jest włączone to na 4;3 LCD znika navigation -Koszmar!! tyle jest w tym aucie zagadek!
    W sumie ta navi to zabytek archaiczny wręcz ale w aucie musi wszystko działać !
    HELP!!!
    Ostatnio edytowane przez goodfeals ; 01-03-2015 o 18:14

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2012
    Posty
    216
    BMW
    e38 730d
    Skąd
    Racibórz
    Nie rozumiem jak navi mogła porysowac płyte. Jak to technicznie się stało... jeśli tak jest, to następną też porysuje pewnie.

    Co do płyty - to nie ma się co spinać na ori, tylko wypalac z neta i działa.... jedyne to że jakąś opcję trzeba zaznaczyć (chyba mode2 czy jakoś tak - było na forum - poszukaj.)

    Niestety wracam do tej uwagi że navi ci porysowała CD - brzmi dość nieprawdopodobnie, chyba że strasznie sknociłeś coś składając....

  5. #5
    Początkujący Użytkownik Awatar goodfeals
    Dołączył
    Dec 2014
    Posty
    47
    BMW
    e38 M73B54
    Skąd
    kątownia
    skądże znowu płytkę po prostu porysowało, kiedyś działało prawidłowo ,nie mniej jednak wyjąłem płytkę porysowaną i i to znacznie,złożyłem poprawnie, nie wiem co o ty myśleć ,kupie nowe navi.ale może MK4? \i rozpocznę składanie 16;9? co mi doradzicie szanowni koledzy?

  6. #6
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2012
    Posty
    216
    BMW
    e38 730d
    Skąd
    Racibórz
    Jeśli nie jesteś wyznawcą religii "tylko ori" to ja osobiście nie polecam. Nie wyłożyłbym tej kasy którą trzeba dać za MK4 + Ekran + pewnie kable + ta doza niepewności "czy to co kupiłem w ogóle działa" + kolejne ryzyko "czy to dobrze powkładałem"...

    poczytaj trochę najpierw o różnych kłopotach z tymi gratami , o białych ekranach , o wymianach laserów w czytnikach ... kupisz pewnie stare graty, i nie ma co liczyć że cudownie odmłodnieją po montażu...

    Poszedłbym w stronę dynawin ZDECYDOWANIE. Co nowe to nowe, wszystko działa , masz wszelkie wodotryski z TV, filmami, navi ...
    Uczciwie dodam że nie istalowałem tego, nie widziałem u nikogo w aucie, tylko na forum zdjęcia i opinie. sam mam ori MK3 +16/9 i jest OK, ale nie dokupiłbym tego w pieniądzach jakie trzeba dać (plus ta robota z kablami! )

    Aczkolwiek ortodoksyjnych purystów, którym cierpnie skóra na widok jakiejkolwiek przeróbki nie brakuje - ich też szanuję i rozumiem - wolna wola ;)

  7. #7
    Początkujący Użytkownik Awatar goodfeals
    Dołączył
    Dec 2014
    Posty
    47
    BMW
    e38 M73B54
    Skąd
    kątownia
    Dziękuję Ci uprzejmie za rozjaśnianie tego tematu,nie wyznaje aż tak do końca religii ORI choć wolałbym mieć pewno jest części są made in Germany ,dynawin jest fajny, ale 16;9 tez jest super, wiesz w moim aucie wszystko musi działać ,absolutnie wszystko,choć jeszcze daleka droga mi do tego,poprzedni właściciel ,zaniedbał auto na MAX ,od roku naprawiam i końca nie widać, czytałem o MK3,4 wszyscy mówią i piszą OK .DYNAVIN jest ok koszt ok 2500 zl,
    dziękuję bardo za fajna odpowiedz -pozdrawiam i mam nadzieje ze zajrzysz do mnie i jeśli będziesz mógł pomoc w jakimś problemie to mogę liczyć ,milo się czyta Twoje posty :)

  8. #8
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2015
    Posty
    56
    BMW
    E38 735i manual
    Skąd
    Wrocław
    Nie wiem czy jeszcze temat aktualny ale mam mk1 i orginalna plytke z mapami jesli chcesz odkupic to daj znac ;)

Podobne wątki

  1. [navi] e38 Czym różnią sie poszczególne NAVI? (MK1, MK2 itp)
    Przez Pawsen w dziale Diagnostyka / AUDIO / VIDEO / NAVI
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 01-04-2012, 22:36
  2. [audio/video] Radio, navi, tel, komputer NIE DZIAŁA PROBLEM Z IDRIVE
    Przez lysyadam27 w dziale Diagnostyka / AUDIO / VIDEO / NAVI
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 23-02-2012, 08:58
  3. [audio/video] Most problem. Audio przestaje grać. nie dziala navi, telefon, oraz komputer pokladowy
    Przez lysyadam27 w dziale Diagnostyka / AUDIO / VIDEO / NAVI
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 23-02-2012, 08:57
  4. uszkodzony komputer navigacji mk1 ??
    Przez dzikigrzyb w dziale Diagnostyka / AUDIO / VIDEO / NAVI
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 21-06-2010, 23:10
  5. navi mk1
    Przez komando w dziale Diagnostyka / AUDIO / VIDEO / NAVI
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 04-08-2009, 22:45

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •