Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 16

Wątek: Części z niemieckiego rynku - co myślicie ?

  1. #1
    Doświadczony Użytkownik Awatar Aldik
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    6,420
    BMW
    740xd f01
    Skąd
    Katowice

    Post Części z niemieckiego rynku - co myślicie ?

    Tak sie zastanawiam czy macie jakięś doświadczenie. Wiele osób twierdzi ciągle, że na polski rynek daje sie gorszy jakościowo towar. Mam problem, już drugi raz pokrzywiły mi się tarcze, szlak mnie trafia bo te stare oryginalne były dobre, ale stwierdziłem że już są za cienkie do wymienie eh nadgorliwość pierwszy stopień do piekła. No ale wracając do tematu, może te kupione w DE będą lepsze ?! Jak myślicie !?

  2. #2
    użytkownik Awatar ADASIO
    Dołączył
    Mar 2008
    Posty
    9,182
    BMW
    BMW 750 LIX G12 FROZEN GREY MAT
    Skąd
    SILESIA City
    Wg mnie nie ma pewności
    czasem w DE jest ok a czasem nie koniecznie

    Natomiast to co piszesz mogę potwierdzić u mnie na wahaczu - już 2 razy wymieniałem i chyba będę 3 raz bo ciągle jest coś nie halo
    https://7er.pl/signaturepics/sigpic836_6.gif SIEDEM GRZECHÓW GŁÓWNYCH !!!

    ____________________________________________
    ex - BMW E38 728i cossmosschwarz metallic
    ex - BMW E66 745 Li black metallic
    ex - BMW F02 750Lix sophistograu metallic

  3. #3
    Doświadczony Użytkownik Awatar Aldik
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    6,420
    BMW
    740xd f01
    Skąd
    Katowice
    Zawieszenie juz kilka razy sprawdzone i git. Najlepiej to by całe rozebrać i zobaczyć, chociaż ja nie wiem czy by to na dobre wyszło - podejrzewam, że jest jeszcze fabryczne. No a tarcze krzywe wrr

  4. #4
    Vip Vip Awatar ttrol
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    4,086
    BMW
    e32 750 II 88/W124 250D V 93
    Skąd
    Zgorzała/Warszawa
    Z tarczami to loteria. Jak też ostatnio założyłem ATE i się pogięły bardzo szybko, a jeżdżę delikatnie. Na razie trzyma się Zimmerman, ale coraz częściej skłaniam się do zakładania oryginałów. Takie mi się jeszcze nie pogięły.
    pozdrawiam Bartek

  5. #5
    . ADMINISTRATOR Awatar Sebek
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    6,957
    BMW
    E23/E38/E65
    Skąd
    DZG
    Blog
    1
    Pol roku temu założyłem cały komplet ATE przód + tył tarcze i klocki wszystko kupione w DE.

    Do dnia dzisiejszego wszystko pracuje idealnie a kilometrów już trochę zrobiłem.

    Podstawa przy tarczach to prawidłowy montaż.
    Pozdrawiam, Sebek

    Masz pytanie lub problem odnośnie funkcjonowania forum, współpracy ...
    Proszę o kontakt ze mną .!


  6. #6
    Doświadczony Użytkownik Awatar Aldik
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    6,420
    BMW
    740xd f01
    Skąd
    Katowice
    Były na bank prawidłowo montowane eh :( Piasty zmierzona i równe. Hmm a ile płaciłeś za kpl jak można ? Albo czy masz na sprzedasz jakieś - chociaż przyznam, że nie przepadam za ATE, raczej chciałbym Zimmermany teraz - jak co to pisz na prv.

  7. #7
    Vip Vip Awatar ttrol
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    4,086
    BMW
    e32 750 II 88/W124 250D V 93
    Skąd
    Zgorzała/Warszawa
    Pół życia grzebię przy autach, więc jeżeli bym nie umiał tarcz założyć to bym na nie nie narzekał.

    Wyraźnie pogięly mi się po 10 tyś. Teraz mam już najechane na nich 30 tyś i jeszcze nie mają rantu, co może świadczyć o moim stylu jazdy:)

    Pogięte są tak, że stawiają opór przy kręceniu tarczą rękami. A skusiłem się dobrą ceną ATE, tak bym wziął Zimmermany.
    Ostatnio edytowane przez ttrol ; 01-03-2015 o 17:10
    pozdrawiam Bartek

  8. #8
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2011
    Posty
    205
    BMW
    brak
    Skąd
    warszawa

    Post

    Ja mam zimmermany i jest git...moj styl jazdy nie jest agresywny.
    Tarcze kupione w Polsce. Zdecydowalem sie na nie ze wzgledu na cene, bo rozwazalem zakup ori, jednak sprzedajacy twierdzil, ze....bedziesz Pan zadowolony😃no i sie skusilem.

  9. #9
    Doświadczony Użytkownik Awatar Aldik
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    6,420
    BMW
    740xd f01
    Skąd
    Katowice
    Ja chciałem lepsze niz ori i wziąłem najdroższe EBC i klocki - niby sportowe, no cóż ale krzywe wrr Wydałem juz na to więcej niz na ori

  10. #10
    Vip Vip
    Dołączył
    Apr 2008
    Posty
    992
    BMW
    brak
    Skąd
    Kwiatkowice
    Aldik, też miałem nadzieję, że w Niemczech części spełniają bardziej rygorystyczne normy, i może faktycznie w większości przypadków tak jest, ale odnośnie hamulców, wcale bym nie powiedział. Podam Ci dwa przykłady, oba nie starsze niż rok. Najpierw dotyczące E39 530d- kupiłem w Niemczech, miała przed sprzedażą m.in. niedawno wymienione przednie tarcze hamulcowe- założone Zimmerman Sport (są droższe niż oryginały nawet), do tego dedykowane klocki, dostałem od właściciela do tychże tarcz certyfikat TÜV, jakieś tam broszurki, wszystko super na pierwszy rzut oka. Auto wjechało do Polski, już podczas jazdy do domu czuć było delikatne wibracje na kierownicy. Pojeździłem trochę, zrobiłem może 2-3 tysiące kilometrów i drgania przy hamowaniu się nasilały. Jednego dnia po jakiejś szybszej przejażdżce i hamowaniu ze 180 km/h, kierownicę chciało wyrwać z rąk. A tarcze o kilku tysiącach przebiegu. Wtedy był dylemat- albo tarcze do kosza, albo je reanimujemy, chociaż nigdy tego wcześniej nie próbowałem. Pojechałem do Warszawy, na Słupską- jest tam warsztat toczący tarcze na samochodzie- zdecydowałem przetoczyć na obu osiach, kosztowało to 300 zł. Każda tarcza, w szczególności przednie, miała nierówną powierzchnię! Po tym zabiegu jak ręką odjął, podczas hamowania odczucie takie, jakbym drugie auto kupił. Do momentu sprzedaży nie wiedziałem co to drgania na kierownicy.

    Drugim przykładem jest E65, którym jeżdżę teraz. Poprzedni właściciel w grudniu 2013 zostawił w Niemczech 1100 Euro, m.in. za wymianę przednich i tylnych tarcz z klockami, włożyli mu ATE. Auto jak kupowałem miało 201 tysięcy przebiegu, on tą operację wykonał bodajże przy 180. Przejechałem 10 tysięcy i z tarczami jest coraz gorzej- nie ma masakry, ale drgania przy hamowaniu w pewnych zakresach odczuwam- jak tylko zrobi się cieplej i będzie trochę czasu- prawdopodobnie znowu wycieczka do Wawy. Tarcze nawet rantu nie mają (większość przebiegu na autostradach), a zakup kolejnych wcale nie da gwarancji, że będzie lepiej, tym bardziej, że najmarniej w 1500-2000 zł się taka zabawa zamknie, a tarcze mam na pierwszy rzut oka jak nowe...

    Jedyne tarcze na przód, które założyłem i nie było z nimi problemów, to oryginały (ale sprawa dotyczy E38 730d). Nawet ich nie docierałem po założeniu- już pierwszego dnia były ostro testowane i nic, absolutnie nic z nimi się nie działo. Namówiłem kolegę, żeby w E46 330d 204 PS wrzucił sobie ori przy wymianie, włożył, i niestety po kilku tysiącach delikatne drgania przy lekkim naciskaniu pedału hamulca też się pojawiły, niestety nie potrafię powiedzieć dlaczego, bo auto już sprzedane.

Podobne wątki

  1. Wygiglane 750i / ogólny stan aut na rynku / przebiegi w DE?
    Przez Inur w dziale NA KAŻDY TEMAT / Humor / Off Topic
    Odpowiedzi: 24
    Ostatni post / autor: 29-01-2014, 23:01
  2. Potrzebne tłumaczenie Vinu z niemieckiego
    Przez avecezarave w dziale NA KAŻDY TEMAT / Humor / Off Topic
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 07-01-2012, 20:04
  3. rarytas na Angielskim rynku!!!
    Przez darwaso w dziale NA KAŻDY TEMAT / Humor / Off Topic
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 06-12-2009, 23:51
  4. Czemu tak mało jest na naszym rynku E32 740i / 740iL
    Przez krazen w dziale NA KAŻDY TEMAT / Humor / Off Topic
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 17-08-2009, 23:24

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •