Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 12

Wątek: Jak kupic dobre E32

  1. #1

    Jak kupic dobre E32

    Witam wszystkich na poczatku to moj pierwszy post i chce sie poradzic smigam juz BMW od paru lat ale na poczatku mialem dwie e30 teraz mam e34 ale chce kupic sobie e32 w manualu z silnikiem 3L lub 3.5L do ceny okolo 7tys. Czy cos kupie za ta cene rozsadnego i na co ewentualnie zwracac uwage z gory dzieki za pomoc

  2. #2
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2008
    Posty
    332
    BMW
    e38
    Skąd
    warszawa
    Zapraszamy do działu

    "Przedstaw się i swoją siódemkę"

    Bez niego nic tu nie zdziałasz

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2008
    Posty
    605
    BMW
    E32 750 iA '91 M70B50
    Skąd
    z fabryki
    Sądzę że w tym przedziale cenowym kupisz 3.0 lub 3.5 w wersji LONG, jakiejś złotej rady na pewno nie ma i ryzyko wtopy zawsze istnieje - dlatego zawsze wychodzę z założenia (a kto jak kto, ale ja mam w tych wtopach wielkie doświadczenie) że należy szukać modelu w rozsądnym przedziale cenowym mając w zapasie 3-5 tys. PLN na jego podremontowanie (bo nie zalecam kupowania widocznego trupa).

    Mając w tym momencie wolne 7-10 PLN zapewne udałbym się na niemieckie serwisy ogłoszeniowe i kupił 750iAL najlepiej w wersji HIGHLINE... ale to ja ;)

    Zwracać uwagę przy zakupie należy na:

    0. Zacznij od sprawdzenia poziomu płynów: olej silnikowy, płyn do wspomagania, płyn hamulcowy, płyn chłodzący w zbiorniczku wyrównawczym.

    1. wygląd ogólny - szukaj rdzy i pęcherzy pod i na lakierze, oraz zacieków przy zagięciach (np. tylnej klapy lub na skraju przedniej części maski).

    1.1. Szukając rdzy sprawdzaj: spody drzwi, progi (wsadź rękę pod podwozie i macaj), rogi szyberdachu, krawędzie przy szybach (zwłaszcza tylnej).
    1.2. Przyjrzyj się także uszczelką przy szybach i na drzwiach oraz klapie bagażnika. Sprawdź czy w okolicy spryskiwaczy nie ma odprysków.
    1.3. Zwróć uwagę czy nie ma lekkiej fałdy po środku dachu (bicie).

    2. Sprawdź szyby - może w przednią uderzył kamyk i zostanie wymieniona na taką bez znaczka BMW a może i boczne / tylna szyby nie będą go miały - wówczas niech właściciel wymyśli jakąś ciekawą historię (zwracaj uwagę na daty produkcji szyb widoczne u dołu względem rocznika auta). Jeśli np. szyba kierowcy ma pionową kreskę idącą pod blachę, zapewne były rozbierane drzwi i przewody oraz ich łączenia zostały olewatorsko ułożone stąd taka rysa.

    3. Zamki - czy nie są wydłubane - w założeniu to nie problem i kwestia 20-50 PLN doprowadzić do stanu aby wszystkie otwierały się na jeden kluczyk ;) jednak może być że zapadki będą ułamane (oryginalne zamki to coś około 170-200 PLN/szt) dlatego zwracaj uwagę na to jak się przekręca kluczyk i czy wszystkie klamki (łącznie z bagażnikiem) dają się swobodnie otworzyć.

    4. Pootwieraj i pozamykaj drzwi - rób to spokojnie i bez pośpiechu - sprawdzisz w ten sposób jak zachowują się zawiasy (tu można wyłapać jakieś bicie w auto) i same zamki.

    5. Ogólnie tapicerka .... kwestia gustu, więc nie wypowiadam się - jednak zwróć uwagę czy oparcie kierowcy nie jest złamane. Popatrz na podsufitkę, czy nie zwisa.

    6. Uruchom autko. Posłuchaj silnika. Jeśli usłyszysz ciche lub głośniejsze klepanie "blaszek" to już jest nieciekawie. Silnik powinien pracować równo, spokojnie i w miarę cicho (bez względu na pojemność - ja mam 750 i nawet przy otwartej masce nie robi hałasu). O samej prawidłowej pracy silnika można byłoby jeszcze wiele napisać... ogólnie zwróć uwagę czy nie został umyty w ciągu ostatnich kilku dni i czy nie ma zbyt wielu zacieków (te raczej będą występowały od spodu).

    7. Mając otwartą maskę zwróć uwagę na gruszkę - w 7xx masz hydrauliczne sprzęgło, zatem jeśli poci się ona, to cóż... dobrze pomyśleć nad jej wymianą lub regeneracją, chociaż ja z moją jeździłem i jeździłem i... przywykłem ;) Pod maską ważna jest również chłodnica, lubi ona pękać u spodu i ogólnie w okolicy podłączenia węży.

    7.1. Otwórz zbiorniczek wyrównawczy zanim silnik nabierze temperatury i sprawdź czy nie ma bombli-piany i "śmietany", no i ma być borygo/petrygo a nie woda.

    8. Zawiń mocno rękaw na dłoni i postaraj się wyhamować śmigło.... jeśli się nie uda to bardzo dobrze, jeśli jednak się uda, to VISCO do wymiany (będzie się grzał).

    9. Przejedź się. Sprawdź wszystkie wskaźniki. Najlepiej wydrukuj sobie kody błędów - jeśli takowe pojawią się na desce będziesz wiedział z czym to się je. http://arahnet.org/bmw/e32/ tu je znajdziesz. Biegi powinny wchodzić gładko - jeśli to automat nie powinno być szarpnięć - jeśli są przy zwalnianiu pomiędzy 1-2 tzn. że skrzynia zdycha.

    10. Pozwól autku dojść do temperatury 90 stopni - jeśli ją przekroczy, podziękuj za przejażdżkę i szukaj następnego.

    Jak mi się coś jeszcze przypomni to napiszę ;)
    usługi i bezpieczeństwo IT
    BMW E32 750iA '91 (magia V12 ) | Ex: BMW E32 735i '87
    Honda VT 1100 chopper
    Schematy E32 (czytelna lista plików)

  4. #4
    Cytat Zamieszczone przez Powerek
    Zapraszamy do działu

    "Przedstaw się i swoją siódemkę"

    Bez niego nic tu nie zdziałasz
    Ja jeszcze nie mam dlatego napisalem ze chce kupic :)

    Amato dzieki za wszelkie rady ktore wypisales napewno mi pomoga :)
    Ale najpier musze sprzedac swoje E34

  5. #5
    Super Moderator Awatar Anatol
    Dołączył
    Jun 2007
    Posty
    6,149
    BMW
    e38 735 iA
    Skąd
    Warszawa
    Dział Przedstaw się jest to przedstawiania się i siedem ,jeśli nie masz ... to poprostu się przedstawiasz ....

  6. #6
    Doświadczony Użytkownik Awatar sz4l0ny
    Dołączył
    Sep 2007
    Posty
    2,755
    BMW
    e32
    Skąd
    Kraków

    Re: Jak kupic dobre E32

    Cytat Zamieszczone przez Spinacz Kalisz
    smigam juz BMW od paru lat ale na poczatku mialem dwie e30 teraz mam e34 ale chce kupic sobie e32 w manualu z silnikiem 3L lub 3.5L do ceny okolo 7tys.
    na co ewentualnie zwracac uwage
    jak jezdzisz BMW od kilku lat to mniej wiecej wiesz na co zwracac uwage - e32 nie ma jakis daleko idacych odstepstw od e30 i e34 takze ostroznosc przy kupowaniu na podobnym poziomie

    kupowac wersje bez kiszony, nie umeczona i tyle, a jak ktos ma pecha to nawet w d*pie sobie palec zlamie

  7. #7
    Vip Vip
    Dołączył
    Jul 2008
    Posty
    1,947
    BMW
    było e32 m60, teraz pożyczam matiza od żony
    Skąd
    Kraków
    Dodatkowo, do powyższego dopowiem, że jak masz możliwość to podjedź oglądanym autem na stację diagnostyczną.

    W większości przypadków (stacji) sprawdzenie zawieszenia na szarpakach, hamulców, analizę spalin zapłacisz 20-50pln - bedziesz miał badanie techniczne bez wbicia w dowód, ale coś więcej poznasz o aucie
    Okres i wypłata... jedno i drugie jest co miesiąc, a jak nie ma to znaczy, że ktoś was zdrowo wyruchał...

  8. #8
    Dzieki za rady teraz tylko pozostaje mi sprzedac swoje E34 :)

  9. #9
    Koledzy znalazlem taki oto okaz co onim sadzicie i czy warto sie w niego pakowac
    http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=C7577280

  10. #10
    Dobry tekst: w aucie jest manual bo automat się popsuł ;D ;D ;D Wydaje mi się, że za taką kase można jeszcze poszukać.
    [URL]http://7er.pl/showthread.php/9030-Damias[/URL]

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •