Strona 4 z 5 PierwszyPierwszy ... 2345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 31 do 40 z 46

Wątek: 728 prośba o ocenę

  1. #31
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2012
    Posty
    33
    BMW
    Narazie w planach, obecnie Lancia Kappa
    Skąd
    Cegłów k. Mińska Maz.
    A tak na poważnie. Pytanie do znawców tematu, ile trzeba zapłacić za 728 tego rocznika w dobrym stanie? Dla czepialskich wyjaśniam od razu co to jest dobry stan. Tzn. Brak korozji, śladów kolizji, otarć, sprawna skrzynia i silnik oraz wyposażenie. Przebieg powiedzmy ok. 250 000.

  2. #32
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2012
    Posty
    70
    BMW
    e38
    Skąd
    Białystok
    250 tyś? Te auta robią po 50 tyś rocznie, także takie cyferki to ma wskazywać licznik a nie realny przebieg. Rdza w e38 to norma, lepiej kupić taniej z rudą i samemu ogarnąć niż od handlarza zrobioną na sprzedaż.

  3. #33
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2015
    Posty
    40
    BMW
    bmw
    Skąd
    otwock
    rdza norma? ja mam rocznik 99 i z tego co patrzyłem tylko tylna klapa była malowana i nigdzie śladu rdzy, przebieg mam oryginalny z tym że nie 250tys tylko 320 książeczka od nowości. W sumie pierwszy raz widziałem oryginalną książeczkę

  4. #34
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2013
    Posty
    1,569
    BMW
    E38 750i 1997 rok
    Skąd
    Opolskie
    E39 i E38 gniją

  5. #35
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2015
    Posty
    40
    BMW
    bmw
    Skąd
    otwock
    w jakich miejscach, bo ja kojarzę tylko przy listwach drzwiowych i klapę. Blacha może już nie jest taka jak kiedyś 3 lata temu miałem e34 z 90 roku i nigdzie rdzy nie było oprócz drzwi właśnie. Sorki za eot
    Ostatnio edytowane przez wryl ; 08-03-2015 o 19:18

  6. #36
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2013
    Posty
    1,569
    BMW
    E38 750i 1997 rok
    Skąd
    Opolskie
    Klapa, progi, błotniki, drzwi, komora silnika, wnęka bagaznika

  7. #37
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Bingo
    Dołączył
    May 2014
    Posty
    401
    BMW
    E46 320Ci ,A8 D3 4,2
    Skąd
    Harklowa
    Cytat Zamieszczone przez kamil_aparat Zobacz posta
    A tak na poważnie. Pytanie do znawców tematu, ile trzeba zapłacić za 728 tego rocznika w dobrym stanie? Dla czepialskich wyjaśniam od razu co to jest dobry stan. Tzn. Brak korozji, śladów kolizji, otarć, sprawna skrzynia i silnik oraz wyposażenie. Przebieg powiedzmy ok. 250 000.
    15 letni samochód bez poprawek w oryginale ? Pewnie ,że można kupić - widziałem kilka w DE ceny od 10 tys.EUR w górę :) Realnie za 15 tys. "dobrego" nie kupisz ,od 20 zaczynają się dobre ale obawiam się ,że Twoich kryteriów nie spełni żaden. Malowana klapa czy poprawki lakiernicze to najmniejszy problem w E38 i takie poprawki kosztują niewiele .Utrzymanie tego auta w dobrym stanie naprawdę sporo kosztuje. Co do przebiegu to nie bardzo wierzę ,żeby było dużo egzemplarzy jeżdżących po 15 tysięcy rocznie przez 16 lat :) Do takiej jazdy kupuje się Punto a nie limuzynę.

  8. #38
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2009
    Posty
    124
    BMW
    E30, E38
    Skąd
    Wlkp.
    Spody drzwi i klapa w rdzy występują niemal tak często jak klimatronic w tych autach :) To się tyczy jak Impex wspomniał e38 i e39.
    Do tego ranty nadkoli lubią sobie zgnić - szczególnie z tyłu na łączeniu końców tylnego zderzaka.

    Z mniej standardowych miejsc ale nadal częstych to też progi, chociaż tutaj mniej same z siebie a więcej z racji wrażliwości na nieumiejętne podnoszenie, jak raz będzie naruszone to już potem leci...

    No i jeszcze pod główną uszczelką klapy bagażnika szczególnie w okolicy jej łączenia (zaraz przy zamku), tam też tylko najtwardsze cukierki się opierają rdzy :)

    Te miejsca to podstawy podstaw przy oglądaniu każdej e38 i e39 i warto się nastawić, że coś się znajdzie bo jak mówią lepiej przygotować się na najgorsze ale miło zaskoczyć ;) Ale nie będę odkrywcą jeżeli powiem że rdza rdzy nierówna, bo oczywiście nieporównywalnie łatwiej wspawać kawał progu i pomalować niż walczyć z rdzą na drzwiach, gdzie jest to wręcz nieopłacalne, chociaż drzwi zawsze można wymienić całe.


    kamil_aparat niestety E38 to auto na tyle stare i wysłużone, że nie ma czegoś takiego jak średnia kwota za ładną sztukę bo takich sztuk jest na rynku jak na lekarstwo a ceny totalnie nie trzymają się kupy - jeden chce 12 tys inny 25 nawet i po chwili na forum tak się okazuje że to nie igły bo ktoś kojarzy, ktoś coś pamięta itp...

    Ja wychodzę z założenia, że auto musi być przede wszystkim oryginalne, nie grzebane przez żadnego magika który sobie zamarzył chromowane ramki wokół liczników, ringi w lampach czy tubę w bagażniku, bo umówmy się ok 90% przypadków to chłopaczki którzy rozkręcają i składają byle jak przy tym, tu zapomni śrubki, tam urwie jakieś mocowania, tu coś na zipa przyczepi a potem takie auto trzeszczy, piszczy, coś się psuje nie wiadomo dlaczego i jesteś niezadowolony bo wszyscy mówili jakie fajne E38 a to wieczna walka.

  9. #39
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2015
    Posty
    603
    BMW
    S-Max 2,5T PoWeR
    Skąd
    North East PL
    Koledzy,
    pozwólcie że podepnę soę pod temat.
    również jestem na etapie poszukiwania 728i
    czy ktoś z Was mógłby coś więcej powiedzieć na temat auta jednego kolegi z forum, link poniżej
    http://otomoto.pl/bmw-728-C36069713.html

    Interesuje mnie również ten egzemplarz:
    http://allegro.pl/bmw-728ia-e38-b-g-...121662408.html

    Podpowiecie coś więej,
    z góry dziękuję.,

  10. #40
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2012
    Posty
    33
    BMW
    Narazie w planach, obecnie Lancia Kappa
    Skąd
    Cegłów k. Mińska Maz.
    Poszukiwań ciąg dalszy. Niestety ładna sztuka z Siedlec umknęła mi sprzed nosa, ale może coś powiecie o tym egzemplarzu.

    http://otomoto.pl/bmw-728-e38-i-193k...C35757430.html

    Wnętrze wygląda na całkiem dobrze utrzymane. Z udziwnień zaobserwowanych przeze mnie to tylko ramki wokół zegarów. Wydaje się ciekawe.

    Z góry dzięki za pomoc :)
    Ostatnio edytowane przez kamil_aparat ; 19-03-2015 o 19:23

Podobne wątki

  1. [E65/66] Prośba o ocenę
    Przez Bąku w dziale Allegro, Ebay i inne ...
    Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 02-06-2014, 12:37
  2. 728 proszę o ocenę
    Przez bloodyopel w dziale Allegro, Ebay i inne ...
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 31-01-2014, 22:16
  3. [E65/66] Prośba o ocenę
    Przez yaz w dziale Allegro, Ebay i inne ...
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 22-10-2013, 18:15
  4. Prośba o ocenę
    Przez S1Janek w dziale Allegro, Ebay i inne ...
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 22-03-2013, 21:45
  5. Prośba o ocenę 728
    Przez krzysiek7er w dziale Allegro, Ebay i inne ...
    Odpowiedzi: 35
    Ostatni post / autor: 16-02-2012, 16:31

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •