Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9

Wątek: Potrzebny wsad z modułu tv 16:9

  1. #1
    Początkujący Użytkownik Awatar FuTuRee
    Dołączył
    Aug 2010
    Posty
    86
    BMW
    e38 m62b44 e65 n62b36 e70 n52b30
    Skąd
    Mała wioska gdzieś w środku

    Post Potrzebny wsad z modułu tv 16:9

    Witam wszystkich. Otóż z racji tego, że w mojej e38 (1997r) zepsuł się wyświetlacz z ekranem 4:3 postanowiłem zastąpić go monitorem 16:9. Wszystko ładnie kostki pasowały bez żadnych przeróbek. Oczywiście pojawił się problem z wyświetlaniem. Po podłączeniu obraz menu oraz inne funkcje z wyjątkiem telewizji działają poprawnie. Niestety po wybraniu opcji "tv" obraz zmniejsza się do rozdzielczości 4:3 i później niestety już nie wraca do pierwotnego rozmiaru. W sumie to bardziej dla zabawy niż potrzeby postanowiłem rozwiązać ten problem. Znalazłem wsad pamięci eeprom rzekomo z modułu 16:9 po czym zabrałem się za odczyt mojej pamięci "na stole". Zrobiłem backup wgrałem nowy eeprom niestety bez rezultatów, prawie bez. Teraz mam ładniejsze (wygładzone) litery i trochę inne menu po wyborze opcji oglądania tv. Dalej brak funkcji zmiany rozdzielczości.
    W związku z tym chciałbym poprosić kogoś o przesłanie wsadu z pewnego modułu 16:9. Jeżeli nie ma możliwości zrobienia tego na stole bezpośrednio z kości może być za pomocą pasofta (który to ma możliwość odczytu eeprom z tej części) Podejrzewam, że interfejs może zrobić to z błędem ale cóż mam chęć jeszcze trochę się z tym pobawić.
    Oczywiście oprócz eepromu znalazłem jeszcze pamięć flash (spansion) tak więc nie jestem pewien, że akurat plik konfiguracyjny dla rozdzielczości obrazu znajduje się właśnie w eepromie. Jeżeli nic z tego nie wyjdzie, to kupię moduł tv 16:9 i skopiuje soft w celu sprawdzenia czy mój stary moduł zadziała i gdzie dokładnie zapisana jest informacja o rozdzielczości ekranu.

    Ps. W moim przypadku jest to niepotrzebne Tv analogowej już nie ma więc zero odbioru do tego nie mam kamerki cofania, może jednak okaże się, że wystarczy przegrać za pomocą pasofta tylko pamięć eeprom i zaoszczędzimy komuś wydatku na moduł tv podczas wymiany monitora.

    Dla zainteresowanych numer mojego modułu: 8 381 940 Loewe HW 02/ SW 03


    Pozdrawiam Przemek

  2. #2
    Vip Vip Awatar kruger32
    Dołączył
    Jan 2012
    Posty
    1,827
    BMW
    BMW e38 750 il audi a8 d3 4.2tdi exlusive
    Skąd
    Bielsko

    Post

    A po co kombinować http://allegro.pl/tuner-tv-bmw-e39-e...132624276.html 5 minut i wszystka gra jak w książce napisali
    wszystkie z końcówką 221

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2009
    Posty
    653
    BMW
    E65 735
    Skąd
    Poznań
    Przemek jak masz czytnik mk2 wyjmij wtyczkę z modułu tv i wepnij w czytnik i po kłopocie

  4. #4
    Początkujący Użytkownik Awatar FuTuRee
    Dołączył
    Aug 2010
    Posty
    86
    BMW
    e38 m62b44 e65 n62b36 e70 n52b30
    Skąd
    Mała wioska gdzieś w środku
    Cytat Zamieszczone przez szpoper Zobacz posta
    Przemek jak masz czytnik mk2 wyjmij wtyczkę z modułu tv i wepnij w czytnik i po kłopocie
    Jak wyżej napisałem nie mam problemu z prawidłowym wyświetlaniem obrazu tak więc nie muszę przekładać kostek. Chodziło mi całkowicie o inna myśl w temacie :)

  5. #5
    Początkujący Użytkownik Awatar FuTuRee
    Dołączył
    Aug 2010
    Posty
    86
    BMW
    e38 m62b44 e65 n62b36 e70 n52b30
    Skąd
    Mała wioska gdzieś w środku
    Cytat Zamieszczone przez kruger32 Zobacz posta
    A po co kombinować http://allegro.pl/tuner-tv-bmw-e39-e...132624276.html 5 minut i wszystka gra jak w książce napisali
    wszystkie z końcówką 221
    Widzisz kolego jaki jest popyt? Nie zdążyłem obejrzeć a już sprzedany :D

  6. #6
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2014
    Posty
    2,120
    BMW
    E65 3.0D
    Skąd
    Barlinek
    Cytat Zamieszczone przez FuTuRee Zobacz posta
    Widzisz kolego jaki jest popyt? Nie zdążyłem obejrzeć a już sprzedany :D
    Sorki :)...

  7. #7
    Początkujący Użytkownik Awatar FuTuRee
    Dołączył
    Aug 2010
    Posty
    86
    BMW
    e38 m62b44 e65 n62b36 e70 n52b30
    Skąd
    Mała wioska gdzieś w środku
    Tak czułem, że to ktoś z naszego forum ogarnął po przeczytaniu wiadomości:P Tak więc kolego czekam na odczyt eepromu od Ciebie. No i oczywiście pozdrawiam:)

  8. #8
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2014
    Posty
    2,120
    BMW
    E65 3.0D
    Skąd
    Barlinek
    Cytat Zamieszczone przez FuTuRee Zobacz posta
    Tak czułem, że to ktoś z naszego forum ogarnął po przeczytaniu wiadomości:P Tak więc kolego czekam na odczyt eepromu od Ciebie. No i oczywiście pozdrawiam:)
    Nie ma problemu... jesli da sie to zrobic pasoftem wykozystujac do tego celu moja niewielka wiedze to damy rade :)
    Pzdr

  9. #9
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2015
    Posty
    7
    BMW
    e32
    Skąd
    Olsztyn
    Witam serdecznie. Jestem z Warmi i Mazur jak masz nie daleko to zapraszam mam wszystko do odczytu i zapisu bądź przeprogramowania twojego modułu tv ewentualnie jak to pomoże mogę dosłać odczyt eeprom

Podobne wątki

  1. Numeracja modułu LCM
    Przez Inur w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 23-01-2015, 18:08
  2. Zrobiony wsad do 1.9 tdi bls
    Przez technics w dziale TUNING
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 13-05-2014, 20:24
  3. [audio/video] Dołożenie modułu TV
    Przez ratovnik w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 30-12-2013, 17:04
  4. Dokładka modułu komfortu
    Przez bumapiła w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 07-10-2013, 16:33
  5. wsad lma moduł swiateł
    Przez lukasz7 w dziale Diagnostyka / AUDIO / VIDEO / NAVI
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 28-02-2012, 06:39

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •