Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 11

Wątek: "zabowanie/kangurek" po wymianie sprzegla

  1. #1
    Doświadczony Użytkownik Awatar JointoVicz
    Dołączył
    Dec 2010
    Posty
    1,019
    BMW
    e32 EX 730 88' m30b30 r6 & e38 730i 95' m60b30 v8
    Skąd
    Torun

    Post "zabowanie/kangurek" po wymianie sprzegla

    Witam:) i zaczelo sie znow... pozyczylem na moment kuzynowi auto i wrocilo z 820km na licnziku i calkowicie ebz sprzegla....;) postanowilm wiec odwiedzic mechanika i wymienic komplet sprzegla:) ten zas zaproponowal zeby nie kupwac nowego sprzegla tylkko oddac moje do regeneracji:) tak wiec regeneracja polegala na obiciu tarczy planowaniu docicku i dwumasy pod nowa tarcze itd:) ocenil ze lozysko oporowe jest w dobrym stanie i go nie wymienil...teraz po wymianie tzn regeneracji sprzegla objawy sa takie :
    -sprzeglo lapie jakies 2-3 cm od podlogi dopiero - mowi ze to nrmlane ze tak powinno lapac:) mi sie nie wydaje:)
    -podczas lekkiego puszczania sprzegla na jedynce i wstecznym najabrdziej i jak auto sie rozgzeje czuc takie szarpanie camochodem calym:)
    -podczas juz jazdy deliktnej miedzy 1000-1500 obrotow po zmianie biegow tez czuc takie jakby na chwilke jakbym przejechal po popekanym asfalcie...

    ogolnie mechanik twierdzi ze wszystko zrobil zajebiscie(pozatym ze wsteczny pali sie non stop i tlumik wisi bo nie ma spawarki....;o)
    i ze srzeglo jest super chodzi super i ze ruszac powinienem z gazem a nie ebz gazu bo tak sie nie rusza:) i ze to na bank nie wina lozyska ktore zostawil stare itd:)

    co poradzicie? zostawic u niego auto i ma robic tak dlugo az tego nie bedzie? przez wymiana sprzegla tego nie bylo ... tzn bylo czasem po upalaniu jakims malym czy cos:) ale w znacznie mniejszym stopniu niz teraz przy zwyklej jezdzie...:)

  2. #2
    Zaawansowany Użytkownik Awatar BsijZabsij
    Dołączył
    Sep 2013
    Posty
    508
    BMW
    E38 728i manual, ex e34 525tds
    Skąd
    Mazury

    Post

    Spieprzył to niech poprawia - proste... Po co masz jeszcze więcej w to wkładać przez czyjeś partactwo... No tyle że na własnym przykładzie wiem, ze nie każdy się będzie poczuwał a pieniążków nie masz jak od nich wyciągnąć, jak nie brałeś faktur (nie pytaj ile w ten sposób już włożyłem niepotrzebnie kasy w auto...)
    Obecnie E38 728i 1995 manual, dunkelblau. Poprzednio E34 525tdsA 1992, granitsilber-metalic.
    Moje autko: http://7er.pl/showthread.php/33145-W...151#post395151

  3. #3
    użytkownik Awatar ADASIO
    Dołączył
    Mar 2008
    Posty
    9,182
    BMW
    BMW 750 LIX G12 FROZEN GREY MAT
    Skąd
    SILESIA City
    Cytat Zamieszczone przez JointoVicz Zobacz posta
    Witam:) i zaczelo sie znow... pozyczylem na moment kuzynowi auto i wrocilo z 820km na licnziku i calkowicie ebz sprzegla....;) postanowilm wiec odwiedzic mechanika i wymienic komplet sprzegla:) ten zas zaproponowal zeby nie kupwac nowego sprzegla tylkko oddac moje do regeneracji:) tak wiec regeneracja polegala na obiciu tarczy planowaniu docicku i dwumasy pod nowa tarcze itd:) ocenil ze lozysko oporowe jest w dobrym stanie i go nie wymienil...teraz po wymianie tzn regeneracji sprzegla objawy sa takie :
    -sprzeglo lapie jakies 2-3 cm od podlogi dopiero - mowi ze to nrmlane ze tak powinno lapac:) mi sie nie wydaje:)
    -podczas lekkiego puszczania sprzegla na jedynce i wstecznym najabrdziej i jak auto sie rozgzeje czuc takie szarpanie camochodem calym:)
    -podczas juz jazdy deliktnej miedzy 1000-1500 obrotow po zmianie biegow tez czuc takie jakby na chwilke jakbym przejechal po popekanym asfalcie...

    ogolnie mechanik twierdzi ze wszystko zrobil zajebiscie(pozatym ze wsteczny pali sie non stop i tlumik wisi bo nie ma spawarki....;o)
    i ze srzeglo jest super chodzi super i ze ruszac powinienem z gazem a nie ebz gazu bo tak sie nie rusza:) i ze to na bank nie wina lozyska ktore zostawil stare itd:)

    co poradzicie? zostawic u niego auto i ma robic tak dlugo az tego nie bedzie? przez wymiana sprzegla tego nie bylo ... tzn bylo czasem po upalaniu jakims malym czy cos:) ale w znacznie mniejszym stopniu niz teraz przy zwyklej jezdzie...:)


    Radzimy - ZMIEŃ MECHANIKA!!!

    i to co tanio czasem jest dwa razy drożej :)

    Sytuacja patowa - albo robisz do skutku i się wkurw… albo mówisz pass i idziesz po nowe sprzęgło i nowego mechanika szukasz - wybór należy do Ciebie :)
    https://7er.pl/signaturepics/sigpic836_6.gif SIEDEM GRZECHÓW GŁÓWNYCH !!!

    ____________________________________________
    ex - BMW E38 728i cossmosschwarz metallic
    ex - BMW E66 745 Li black metallic
    ex - BMW F02 750Lix sophistograu metallic

  4. #4
    Początkujący Użytkownik Awatar LoloCK
    Dołączył
    Dec 2012
    Posty
    82
    BMW
    E38
    Skąd
    Kielce
    Racja zmień mechanika i pewnie nowe sprzęgło też będziesz musiał zamontować... Mechanik ciekawy. Zrobił jedno, drugie zepsuł (tłumik).
    Jeśli naprawisz u innego mechanika, to podjedź i poucz tego bezspawarkowego mechanika, jak należy naprawić sprzęgło.
    Dwa tygodnie temu przerabiałem podobny temat (sprzęgło). Z tym, że całe szczęście docisk nie nadawał się do regeneracji.
    Przekalkulowałem zakup docisku +ewentualna regeneracja, nabicie okładziny, zakup łożyska dociskowego. Postanowiłem zakupić nowe i mieć pewniejszą sytuacje.

  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Byczus
    Dołączył
    Aug 2013
    Posty
    495
    BMW
    E39 530dAT, E32 730i V8 manual
    Skąd
    Poznań
    jak w ogóle można podchodzić do wymiany sprzęgła nie wymieniając od razu kompletu oO
    Jest BMW E39 530dA Touring 2001r.


    Jest BMW E32 730i V8 manual 1992r.



    Było BMW E34 525i manual 1991r.

  6. #6
    Moderator Mod Awatar BOSS
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    4,128
    BMW
    740i
    Skąd
    Dolny Slask
    Cytat Zamieszczone przez JointoVicz Zobacz posta
    Witam:) i zaczelo sie znow... pozyczylem na moment kuzynowi auto i wrocilo z 820km na licnziku i calkowicie ebz sprzegla....;) postanowilm wiec odwiedzic mechanika i wymienic komplet sprzegla:) ten zas zaproponowal zeby nie kupwac nowego sprzegla tylkko oddac moje do regeneracji:) tak wiec regeneracja polegala na obiciu tarczy planowaniu docicku i dwumasy pod nowa tarcze itd:) ocenil ze lozysko oporowe jest w dobrym stanie i go nie wymienil...teraz po wymianie tzn regeneracji sprzegla objawy sa takie :
    -sprzeglo lapie jakies 2-3 cm od podlogi dopiero - mowi ze to nrmlane ze tak powinno lapac:) mi sie nie wydaje:)
    -podczas lekkiego puszczania sprzegla na jedynce i wstecznym najabrdziej i jak auto sie rozgzeje czuc takie szarpanie camochodem calym:)
    -podczas juz jazdy deliktnej miedzy 1000-1500 obrotow po zmianie biegow tez czuc takie jakby na chwilke jakbym przejechal po popekanym asfalcie...

    ogolnie mechanik twierdzi ze wszystko zrobil zajebiscie(pozatym ze wsteczny pali sie non stop i tlumik wisi bo nie ma spawarki....;o)
    i ze srzeglo jest super chodzi super i ze ruszac powinienem z gazem a nie ebz gazu bo tak sie nie rusza:) i ze to na bank nie wina lozyska ktore zostawil stare itd:)

    co poradzicie? zostawic u niego auto i ma robic tak dlugo az tego nie bedzie? przez wymiana sprzegla tego nie bylo ... tzn bylo czasem po upalaniu jakims malym czy cos:) ale w znacznie mniejszym stopniu niz teraz przy zwyklej jezdzie...:)
    Skrzynia ponownie do zrzutu- jesli regeneracja zostala zrobiona dobrze to tarcza jest zle zamontowana (zle wycentrowana) stad i te "kangurki"
    Każdy człowiek jest jak książka, ma dobre strony, wystarczy tylko przekartkować te złe !!!

  7. #7
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2010
    Posty
    185
    BMW
    740i
    Skąd
    PWR

    Post

    Sprzęgło SAC, czyli samonastawne. Idę o dużego browara, że nie użył tego:

  8. #8
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2012
    Posty
    537
    BMW
    e38 728i
    Skąd
    rabka zdrój
    Blog
    1
    Cytat Zamieszczone przez mroova81 Zobacz posta
    Sprzęgło SAC, czyli samonastawne. Idę o dużego browara, że nie użył tego:
    u siebie robiłem sprzegło i dwumasa które kupiłem praktycznie nowe bo po przebiegu 1tyś km bo auto wydachowało i cofałem regulacje sac i przy odrobinie pomysłowości z powodzeniem da sie to zrobić bez specjalnych przyrzadów. działa idealnie do dzis ;-)

  9. #9
    Początkujący Użytkownik Awatar VIK
    Dołączył
    May 2013
    Posty
    23
    BMW
    Kiedyś dawno temu E23 732i. Obecnie E38 M52+LPG
    Skąd
    Stołeczne Królewskie Miasto Kraków
    Jak do 98 to raczej nie jest samonastawne. Sprzęgło szarpie i tyle.
    "Użytkownicy automatów dzielą się na 2 grupy: 1. Już naprawiali, 2. Będą naprawiać"
    ...gaz niszczy silnik, ale tylko tym, który na nim nie jeżdżą...

  10. #10
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2012
    Posty
    537
    BMW
    e38 728i
    Skąd
    rabka zdrój
    Blog
    1
    wszystkie dociski stosowane w e38 są samonastawne , nawet wiekszość e36 6cyl. takie ma . szarpie bo pewnie nie równo przetoczyli dwumasa bo splanować raczej sie go nie da

Podobne wątki

  1. [felgi] 20" MK MOTORSPORT ALLOYS , 20 x 9" et15 front and 10.5" et22 rear
    Przez FuBu w dziale Felgi, opony, itp.
    Odpowiedzi: 83
    Ostatni post / autor: 03-02-2014, 10:38
  2. Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 07-10-2013, 18:35
  3. pływa strasznie, po wymianie koł z 16" na 17"
    Przez bialydaro w dziale Felgi, opony, itp.
    Odpowiedzi: 28
    Ostatni post / autor: 27-03-2010, 09:05

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •