Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 16

Wątek: M60B40 Gwizd z silnika, brak katów, błąd sond

  1. #1
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2015
    Posty
    16
    BMW
    7er 4.0 M60
    Skąd
    Piła

    Post M60B40 Gwizd z silnika, brak katów, błąd sond

    Witam wszystkich, mam cholerny problem z moją E38 (taką ją kupiłem), otóż z okolic kolektora ssącego przy schodzeniu z obrotów wydobywa się głośny świst (tak jakby zasysał powietrze spod kolektora). Samochód kompletnie nie ma mocy, chodzi tylko gdy przepływomierz jest odłączony. Carsoft wywala uszkodzenie sond lambda i przepływomierza, dodam, że mam wywalone katalizatory. Moje podejrzenie jest takie, że gdy samochód pracował na niewyregulowanym gazie (strasznie strzelał w tłumiki ) rozszczelnił się kolektor. Co o tym sądzicie? od czego zacząć ?

  2. #2
    Początkujący Użytkownik Awatar LoloCK
    Dołączył
    Dec 2012
    Posty
    82
    BMW
    E38
    Skąd
    Kielce
    Cytat Zamieszczone przez taymon Zobacz posta
    ... Samochód kompletnie nie ma mocy, chodzi tylko gdy przepływomierz jest odłączony. ...
    Wygląda na to, że silnik dostaje "lewe" powietrze.
    Spróbuj popsikać np. WD-40, albo samostartem w okolicach kolektora ssącego gdzie może zasysać "lewe"powietrze. Gdy obroty będą się zmieniać to znaczy, że tam ssa powietrze. Ten zabieg pomoże Ci potwierdzić ten stan.

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2011
    Posty
    109
    BMW
    740i e32 v8
    Skąd
    opolskie
    Jak kolega wyżej pisze-lewe powietrze jest przyczyną-pociąga za sobą te błędy o których piszesz. Wyeliminuj lewe powietrze-zrób reset i zobaczysz że będzie ok. -polecam samostart:-)

  4. #4
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2015
    Posty
    16
    BMW
    7er 4.0 M60
    Skąd
    Piła
    Też mi się tak wydaje, tylko boję się ściągania kolektora.... Jutro zrobię test z samostartem, macie jakieś wskazówki jeśli będzie czekał mnie demontaż kolektora ?

  5. #5
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2015
    Posty
    16
    BMW
    7er 4.0 M60
    Skąd
    Piła
    Jest jakaś fotorelacja z demontażu kolektora ssącego ? Jeśli słabo szukałem, z góry przepraszam :)

  6. #6
    Początkujący Użytkownik Awatar LoloCK
    Dołączył
    Dec 2012
    Posty
    82
    BMW
    E38
    Skąd
    Kielce
    Powinno coś pomóc http://www.szarbia.com/index.php?p=a...pkat2=0&id=106
    Swoją drogą należy się szacunek autorowi strony za zgromadzenie i udostępnienie materiałów.

  7. #7
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2014
    Posty
    214
    BMW
    e38 M62B44 98r.
    Skąd
    Wołów
    Przy takich objawach masz bardzo dużą nieszczelność. na pierwszy ogień sprawdź z tyłu kolektora czy wszystko jest podłączone i czy wężyk idący od odmy do serwa nie sparciał i nie ciągnie lewego powietrza (u mnie tak było). Przy uruchomionym silniku lekko nim poruszaj i będziesz ewidentnie słyszał jak głośno syczy. Sprawdź jeszcze dolot od przepływki aż do przepustnicy czy jest szczelny. Pod tą dużą gumową złączką jest rezonator który jak się wypnie z układu to potrafi strzelać w dolot jakby coś do cylindrów wpadło. I na koniec błaha sprawa ale poluzuj linkę gazu i linkę od tempomatu na przepustnicy tak żeby miały lekki luz ponieważ jak są napięte to przepustnica potrafi być na wolnych obrotach uchylona i komputer głupieje. Po tych testach skasuj adaptacje i auto powinno jeździć ok. Jak będziesz miał jeszcze gdzieś nieszczelność to auto będzie trzęsło na wolnych obrotach ale będzie jeździć bez większych problemów. Oczywiście to trzęsienie na wolnych będzie świadczyć o konieczności wymiany kompletu uszczelek pod kolektorem itd ale do czasu ich kupna będziesz miał w miarę sprawne auto.

  8. #8
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2015
    Posty
    16
    BMW
    7er 4.0 M60
    Skąd
    Piła
    Zdecydowałem się na zrzucenie kolektora ( bez ściągania odmy i przepustnicy) i ku mojemu zdziwieniu okazało się, że uszczelki są w porządku. Nie zdjąłem jeszcze odmy i przepustnicy, bo nie mam akurat takich torxów.. W poniedziałek rozbiorę wszystko na części pierwsze, jednak na tą chwilę martwi mnie ten "brud".. masa zaschniętego oleju. Skąd ona może pochodzić ? I jeszcze jedna kwestia - czy żeby wymontować czujniki spalania stukowego muszę ściągać pompę wody ?

  9. #9
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2014
    Posty
    90
    BMW
    E38 740i '98
    Skąd
    Gdynia
    Od rurki łączącej odmę z separatorem oleju. Znajduje sie po prawej stronie bloku, rurka aluminiowa wchodzi w nią plastik z sprężyna. Umyj i Sprawdz czy nie jest popękana.


    Wysłane z mojego iPhone przez Tapatalk

  10. #10
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2015
    Posty
    16
    BMW
    7er 4.0 M60
    Skąd
    Piła
    Jest cała zawalona olejem, ale wygląda na całą.. I jeszcze takie pytanko - jeśli zamierzam zakładać kolektor razem z zamontowaną odmą, jak założyć tą rurkę ? i czy możliwe, że jest coś nie tak z separatorem oleju ?

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 07-07-2015, 18:26
  2. [pozostale] Brak katów...
    Przez alkoholic w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 12-10-2013, 17:55
  3. [elektronika] Błąd sond po zastosowaniu sterowników ALPINA - POMOCY!
    Przez grabol w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 19-05-2013, 12:56
  4. [silnik] Błąd sond lambda
    Przez rosomak79 w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 21
    Ostatni post / autor: 27-12-2012, 18:13
  5. [silnik] Praca sond lambda m60b40, porśba o analize
    Przez 525d w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 01-09-2012, 23:56

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •