Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 15

Wątek: Zdekompletowany system nawigacji

  1. #1
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2014
    Posty
    2,120
    BMW
    E65 3.0D
    Skąd
    Barlinek

    Post Zdekompletowany system nawigacji

    Po tym jak poukladalem sprawy techniczne w swojej e38 przyszedl czas aby zrobic pozadek w systemie nawigacji albo predzej jego braku.
    Jako ze jestem zielony a szukajka zaprowadzila mnie do setek stron na ktorych nie znalazlem dokladnej odpowiedzi na moje pytania a mianowicie:

    U mnie w autku jakas madra glowa dokladala system nawigacji. Z fabryki wyjechala bez zadnego monitorka a teraz mam monitor 4:3, tuner tv, tuner radiowy i zmieniarke. Dziala wszystko tylko nie mam wogole czytnika navi. Chcem to wszystko doprowadzic do ladu. Jakie elementy musze dokladnie kupic zeby to chodzila nawka? Wiem ze musze kupic czytnik ale nie wiem jaki. Musze kupic stelaz, boczek z wycieciem na czytnik i antene gps?
    Mam wiele luznych wtyczek w bagazniku i nie wiem czy mam kupowac jakies odcinki instalacji?
    Nom i jak to wszystko podlaczyc. Gdzie wpina sie antene gps? Jak wpiac w instalacje czytnik bo obecnie go nie mam a wszystko dziala...

    Bede bardzo wdzieczny za wskazowki bo musze uporac sie z tematem.

    Dziekuje i pozdrawiam.

  2. #2
    Moderator Mod Awatar BOSS
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    4,125
    BMW
    740i
    Skąd
    Dolny Slask
    Przede wszystkim ustal co tam jest wsadzone... tj MK1 MK2?
    Każdy człowiek jest jak książka, ma dobre strony, wystarczy tylko przekartkować te złe !!!

  3. #3
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2014
    Posty
    2,120
    BMW
    E65 3.0D
    Skąd
    Barlinek
    Cytat Zamieszczone przez BOSS Zobacz posta
    Przede wszystkim ustal co tam jest wsadzone... tj MK1 MK2?
    No slabo bo jest wersja SW 1-1/72 czyli MK1... szalu nie ma... jakie mam mozliwosci i co dokladnie zakupic?

    Rozumiem ze przejscie na MK2 i wyzej wiaze sie z wymiana wiazki a z tym sobie raczej nie poradze...

    Z drugiej strony jak lukam na fotki czytnikow to wszystkie maja takie same wejscia - jedno niebieskie i jedno czerwone...

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2010
    Posty
    185
    BMW
    740i
    Skąd
    PWR
    Przejście na MK2, lub nawet na MK3 z tego co wiem nie wymaga zmiany wiązki (minimalnie na mk3 o tym niżej). MK1 ma sporo wad, nie idź tą drogą.
    Wszystkie mają po dwa wejścia jak zauważyłeś: niebieskie i fioletowe. Takie wtyczki musisz mieć, jak nie masz, to musisz kupować wiązkę. Podejrzewam jednak, że masz, skoro już posiadasz działający tuner TV. Ten wpinany jest między ekran, a czytnik navi (tor wideo- niebieska wtyczka).
    Antena GPS montowana jest pod tylną półką. Kończy się takim samym koncentrykiem, jak anteny od tunera TV. (wtyczka prosta, nie kątowe). Jak zdecydujesz się na mk1, lub mk2, to musisz dokupić wzmacniacz sygnału, w mk3 i mk4 jest on zintegrowany z czytnikiem i to do niego bezpośrednio podłączasz antenę GPS. Ogólnie to długi, żmudny i trudny temat. Gdzieś mam manual, jak to się doposaża w navi. Dasz maila na PW, to Ci wyślę, będziesz mieć wszystko od A-Ż

  5. #5
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2014
    Posty
    2,120
    BMW
    E65 3.0D
    Skąd
    Barlinek
    mroova81 pw poszedl.

    Teraz juz wiem jak to mniejwiecej wyglada i dziala.

    Zdecydowanie rezygnuje z MK1. I szukam MK3.

    Czekam na maila i dziekuje za zainteresowanie :)

  6. #6
    Moderator Mod Awatar BOSS
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    4,125
    BMW
    740i
    Skąd
    Dolny Slask
    Cytat Zamieszczone przez mroova81 Zobacz posta
    Przejście na MK2, lub nawet na MK3 z tego co wiem nie wymaga zmiany wiązki (minimalnie na mk3 o tym niżej). MK1 ma sporo wad, nie idź tą drogą.
    Wszystkie mają po dwa wejścia jak zauważyłeś: niebieskie i fioletowe. Takie wtyczki musisz mieć, jak nie masz, to musisz kupować wiązkę. Podejrzewam jednak, że masz, skoro już posiadasz działający tuner TV. Ten wpinany jest między ekran, a czytnik navi (tor wideo- niebieska wtyczka).
    Antena GPS montowana jest pod tylną półką. Kończy się takim samym koncentrykiem, jak anteny od tunera TV. (wtyczka prosta, nie kątowe). Jak zdecydujesz się na mk1, lub mk2, to musisz dokupić wzmacniacz sygnału, w mk3 i mk4 jest on zintegrowany z czytnikiem i to do niego bezpośrednio podłączasz antenę GPS. Ogólnie to długi, żmudny i trudny temat. Gdzieś mam manual, jak to się doposaża w navi. Dasz maila na PW, to Ci wyślę, będziesz mieć wszystko od A-Ż
    Mroova81 widziales kiedys jak wygladaja wtyczki do podlaczenia czytnika MK1?? najprawdopodobniej nie wiec nie wprowadzaj czlowieka w blad.

    @pokolacji: niestety szukaj wiazki min MK2
    Każdy człowiek jest jak książka, ma dobre strony, wystarczy tylko przekartkować te złe !!!

  7. #7
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2014
    Posty
    2,120
    BMW
    E65 3.0D
    Skąd
    Barlinek
    @boss reasumujac musze kupic kawalek wiazki tej w bagazniku od min. Mk2. Oprucz niej czytnik MK3 i antene gps? Jak juz bede mial klamoty wtedy zostanie tylko podlaczenie?
    Musze zlukac jak wygladaja wtyczki do mk2 i wyzej bo w tej ilosci wolnych wtyczek u mnie w bagazniku to moze i takie sie znajda bo operacja dolozenia navi przebiegla delikatnie mowiac w sposob spartanski wiec i wiazka moze jest od mk2 :)

    Istnieje jeszcze opcja dokupienia calego zestawu. Znalazlem takowy. W sklad zestawu wchodzi niby wszystko czyli czytnik mk3 monitor 16:9 tuner tv tuner radiowy antena gps stelarz oraz cala wiazka. Tylko czy ja z takiego peku kabli cosik ulepie :)
    Nie wiem nawet gdzie jest poczatek i od czego zaczac prowadzenie nowej wiazki...

    Zostaje albo modelowanie tego co mam albo kupno nowego zestawu tylko co bedzie lepsze-latwiejsze :)

    Dzieki boss za czytanie moich dlugich postow...

  8. #8
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2010
    Posty
    185
    BMW
    740i
    Skąd
    PWR
    Cytat Zamieszczone przez BOSS Zobacz posta
    Mroova81 widziales kiedys jak wygladaja wtyczki do podlaczenia czytnika MK1?? najprawdopodobniej nie wiec nie wprowadzaj czlowieka w blad.

    @pokolacji: niestety szukaj wiazki min MK2
    BOSS >> http://www.ecstuning.com/Search/Site...7432/ES163673/
    adapter cable part number 61128377432.

    A co do meritum, to już wysyłam maila. Tam temat jest wyczerpany.

  9. #9

  10. #10
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2014
    Posty
    2,120
    BMW
    E65 3.0D
    Skąd
    Barlinek
    Cytat Zamieszczone przez mroova81 Zobacz posta
    BOSS >> http://www.ecstuning.com/Search/Site...7432/ES163673/
    adapter cable part number 61128377432.

    A co do meritum, to już wysyłam maila. Tam temat jest wyczerpany.
    Jeszcze raz dzieki mroova. Wszystko juz wiem i nie bede pytal o wiazki anteny itd itp...

    Martwi mnie podlaczenie wiazki dokladnie dwoch pinow do pompy absu. Czy nawka nie ruszy bez wpiecia sie w abs?
    Pzdr

Podobne wątki

  1. [elektronika] Safety system
    Przez wujekdon w dziale Seria e65 / e66 / e67
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 06-01-2019, 13:38
  2. [audio/video] hifi system
    Przez halunnn w dziale Seria e65 / e66 / e67
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 02-02-2014, 12:48
  3. [felgi] E38 na felgach m-system 2
    Przez grabol w dziale Felgi, opony, itp.
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 14-06-2012, 12:26
  4. DTC system!
    Przez Risorius w dziale Seria e65 / e66 / e67
    Odpowiedzi: 23
    Ostatni post / autor: 15-12-2010, 19:22
  5. [ elektronika] System DSP
    Przez rosomak79 w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 18-08-2010, 05:40

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •