Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 17 z 17

Wątek: [ pozostale] uszczelka podszybia

  1. #11
    użytkownik Awatar ADASIO
    Dołączył
    Mar 2008
    Posty
    9,182
    BMW
    BMW 750 LIX G12 FROZEN GREY MAT
    Skąd
    SILESIA City
    moje zdanie jest takie ze jak cos sie robi nalezy to robic z zasadami polotem i pomyslem czy cena 160 pln za uszczelke to takie duze pieniadze?? nie sadze i masz oryginala i spokoj co do szkiel reflektorow to coz sam mam w kiepskim stanie i tez kupie nowe bo moim zdaniem nie uda sie ich doprowadzic do stanu takie jak nowe zadna polerka takie moje zdanie a co do klockow i tarcz uwazam ze nalezy wymieniac je razem wtedy uloza sie dobrze i tarcze i klocki ale kazdy ma swoj rozum i wg niego postepuje
    https://7er.pl/signaturepics/sigpic836_6.gif SIEDEM GRZECHÓW GŁÓWNYCH !!!

    ____________________________________________
    ex - BMW E38 728i cossmosschwarz metallic
    ex - BMW E66 745 Li black metallic
    ex - BMW F02 750Lix sophistograu metallic

  2. #12
    Bąbel na oponie dyskwalifikuje ją w 100%. Z tym się już nic nie da zrobić.
    Skoro polerowanie lamp nic u Ciebie nie dało to nic na to nie poradzę. Są ludzie, którzy lubią czasem podłubać przy swoim aucie i nie ma w tym nic złego o ile są to rzeczy robione z głową. Jak ktoś lubi spędzić 40h na polerowaniu lamp to prosze bardzo. Jeśli nie są zmasakrowane, to zapewniam Cię że taka polerka dużo daje i wcale nie trzeba wymieniać kloszy na nowe. Sam u siebie robiłem tylne lampy (fakt, tylne nie zniszczą się nigdy tak jak przednie) i efekt jest rewelacyjny. Jak mi przednie zmatowieją to na pewno spróbuję je spolerować, chociaż pracy będzie nieporównywalnie więcej niż z tylnymi. Jeśli to nic nie pomoże to na pewno kupię nowe, bo nie zamierzam oszczedzać na aucie. Natomiast nie zamierzam też przeinwestowywać i z miejsca kupowac nowych, skoro wiem że u niektórych polerka na prawdę dużo dała. Przy niewielkich rysach i zmatowieniu można spokojnie przedłuzyć sobie wymianę lamp o rok czy dwa. A co do tarcz i klocków, to póki co mam założony nowy komplet i nie wiem co zrobię jak mi się klocki zużyją. Zobaczę w jakim stanie będą tarcze i wtedy zadecyduję. Nie bardzo wiem dla czego miało by się wymieniać tarcze razem z klockami. W E34 komplet tarcz wystarczał mi na 3 komplety klocków i nie było prpblemów z ułożeniem się nowych klocków do starych tarcz, a jak będzie teraz- nie wiem. Oczywiste jest, że takie rzeczy jak uszczelka pod szybę nie są raczej naprawialne, a Twoje ironiczne i sarkastyczne komentarze są po prostu nie na miejscu.
    Ex BMW: E34 525i '89, E38 740i '95, E38 750 iL '00, Jag X330

  3. #13
    Vip Vip Awatar ELVIS
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    4,935
    BMW
    BRAK
    Skąd
    BEUTHEN/Bytom
    Śmiechu warte :hah: Mavic was podpuszcza ,a Wy wypisujecie jakieś mega długie opowieści ,a pytanie było bardzo proste: gdzie kupić i ile kosztuje uszczelka podszybia i odpowiedż była już dawno :hah:

  4. #14
    Podpuszcza czy nie, denerwują mnie wypowiedzi w takim tonie, bo psuje to jak dotąd miłą atmosferę na forum
    Ex BMW: E34 525i '89, E38 740i '95, E38 750 iL '00, Jag X330

  5. #15
    Vip Vip Awatar ELVIS
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    4,935
    BMW
    BRAK
    Skąd
    BEUTHEN/Bytom
    Od razu było widać ,że sobie jaja robi ,przynajmniej ja to tak odebrałem :)

  6. #16
    No własnie, a ja nie. Tym bardziej że to nie pierwszy post kolegi utrzymany w takim tonie. Dla tego radziłbym trochę odpuścić
    Ex BMW: E34 525i '89, E38 740i '95, E38 750 iL '00, Jag X330

  7. #17
    wstrząśnięty nie zmieszany Awatar WojtekD
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    8,616
    BMW
    e38 728 iA
    Skąd
    Warszawa
    Blog
    11
    Uważam temat za wyczerpany.
    Gra muzyka

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •