Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 19

Wątek: E 66 Prośba o rade i pomoc w ocenie

  1. #1
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2015
    Posty
    11
    BMW
    E 61
    Skąd
    Rybnik

    Post E 66 Prośba o rade i pomoc w ocenie

    http://moto.gratka.pl/tresc/bmw-seri...94c1d71d9b51,1

    Przyjżyjcie się proszę. Trudno się z właścicielem rozmawia - on z tych co "jestem najmądrzejszy "
    VIN : WBAHM41077DE98584
    W pytaniu o serwis mówi że nic nie naprawiał, wymieniał z rzeczy silnikowych ( bo w PL nie ma takich mechaników ). Przeszłości wypadkowej - zaprzecza. Czy ten przebieg to cos czym należy się przejąć ?
    Proszę o rady i uwagi.
    Pozdrawiam

  2. #2
    użytkownik Awatar ADASIO
    Dołączył
    Mar 2008
    Posty
    9,182
    BMW
    BMW 750 LIX G12 FROZEN GREY MAT
    Skąd
    SILESIA City
    PLUSY:
    - kolor
    - rocznik
    - drewno w połysku
    - ciekawy kolor tapicerki
    - dobry wypasik



    MINUSY:
    - diesel - zwłaszcza jak nic nie robił w nim to po zakupie sporo PLN na serwis trzeba szykować
    - żółte autko na BC - sprawdź co to takiego
    - nie wiem ja mam chyba obsesje ale znów ta kiera mi się nie widzi - jakaś taka umęczona



    OCENA KOŃCOWA:
    Ładne autko, z fajnym wypasem.
    Niepokojąco wygląda to że skoro nie wiele serwisował itd to może być potrzebna kupa kasy bo przy przebiegu jaki jest (o ile nie większy )
    ma prawo powoli wszystko się sypać.
    Przy zakupie wg mnie bardzo dogłębna diagnoza bo to diesel więc koszty napraw duże
    Skoro dał VIN to i na stacje się zgodzi pojechać więc sprawdzaj wszystko - odżałuj te 500 zł bo to kropla w tym co możesz utopić tego nie robiąć
    W skali od 1 do 10 daje jej 7

    https://7er.pl/signaturepics/sigpic836_6.gif SIEDEM GRZECHÓW GŁÓWNYCH !!!

    ____________________________________________
    ex - BMW E38 728i cossmosschwarz metallic
    ex - BMW E66 745 Li black metallic
    ex - BMW F02 750Lix sophistograu metallic

  3. #3
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2015
    Posty
    11
    BMW
    E 61
    Skąd
    Rybnik
    "żółte autko na BC - sprawdź co to takiego"- Co masz na myśli?
    Vin mam z umowy wstępnej. Co do przebiegu tutaj jestem pewny. Kierownica- masz rację jest bardzo brudna i starta chyba farba od góry bez głębszych przetarć - myślę że do odczyszczenia.( Właściciel ma też takie dłonie umorusane i szorstkie jak pumex :) ) Właściciel raczej nie do negocjacji- wspomniałem o tym. Trudny temat podjechanie gdzieś na diagnostykę. Chyba raczej z kimś się umówić i tam dojechać razem- lecz co to da? jakie sprawy można uznać za wykluczające cenę czy kupno ? Co uczyni kupno nieopłacalnym ?

    Ps Już się domyślam kontrolka na Bord Computer
    Ostatnio edytowane przez Nikodem ; 23-02-2015 o 11:55

  4. #4
    użytkownik Awatar ADASIO
    Dołączył
    Mar 2008
    Posty
    9,182
    BMW
    BMW 750 LIX G12 FROZEN GREY MAT
    Skąd
    SILESIA City
    Cytat Zamieszczone przez Nikodem Zobacz posta
    "żółte autko na BC - sprawdź co to takiego"- Co masz na myśli?
    Abyś sprawdził co się pod tym kryje nie wiem wymiana klocków,tarcz,oleju,płynu hamulcowego itd itp???? powie CI to co musisz zrobić na już i ile urywać cene bo będziesz musiał to zrobić od razu chyba że chcesz jak właściciel jeździć aż "gad" stanie :)

    CO do podjechania na diagnostykę to wg mnie TY płacisz i TY wymagasz a jak się koleś nie godzi to odpuść temat bo kupować kota w worku to nie za bardzo
    Możesz wziąć kogoś z kompem i td ale też koleś może Ci nie dać się podpiąć :) więc lipa


    Ciżeko mówić co wyklucza zakup takiego auta bo powodów może być milion a ja nie znam i nie widzę auta tylko zdjęcia

    Sam fakt że nie był serwisowany jest dla mnie poważnym minusem bo wiąże się prawdopodobnie z dużymi nakładami po zakupie

    Sprawdzaj wszystko czy dymi,jak chodzi na zimnym i na ciepłym czy działa elektryka, czy działa mechanicznie wszystko - skoro auto było nie serwisowane może być kupa tematów do ogarnięcia
    https://7er.pl/signaturepics/sigpic836_6.gif SIEDEM GRZECHÓW GŁÓWNYCH !!!

    ____________________________________________
    ex - BMW E38 728i cossmosschwarz metallic
    ex - BMW E66 745 Li black metallic
    ex - BMW F02 750Lix sophistograu metallic

  5. #5
    Doświadczony Użytkownik Awatar MC1
    Dołączył
    Aug 2013
    Posty
    1,584
    BMW
    Ex - E 36 325i coupe, E 39 530D individual, teraz E 65 730D
    Skąd
    Otwock
    Nikodem jak gość jest trudny w rozmowie to trzeba zachować wzmożoną czujność i nie ma takiej możliwości żebyś nie mógł posprawdzać fury przed zakupem.....jednak Adasio trochę Cię straszy za mocno (On nie lubi diesli) ja natomiast tak. Powiem Ci w skrócie że jakbyś kupował ode mnie 7er to też byś nie dostał stosu faktur za naprawy i książki serwisowej stemplowanej w ASO....po prostu mam 7er od 1,5 roku i nic absolutnie mi się nie psuje więc nie muszę naprawiać. No chyba że pod pojęciem serwisowanie nazywamy wymiany oleju, filtrów i takich drobiazgów to co innego (ja nie zbieram faktur za takie drobiazgi). Także nie bój się za bardzo, dokładnie posprawdzaj i jak będzie wszystko ok to kupuj ;-)

    A co do samego samochodu to z zewnątrz mi się nie widzi, nie lubię shadowa no i fele lipne, natomiast środek już jest bardzo fajny tylko ciekawe w jakim jest stanie. Z wyposażenia ma wszystko co powinien mieć ale......to ostatni wypust więc ACC I NV też powinno być tak dla lepszego samopoczucia ;-)
    Moja 7er zdobywczyni I miejsca w kategorii E65 na zlocie Ślesin 2014.

  6. #6
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2015
    Posty
    11
    BMW
    E 61
    Skąd
    Rybnik
    Dzięki za wskazówki to trochę oswaja niepokój :). Gość tel. nadmienił że auto jest chipowane rozpędza się do 260. Nie wiem po co mu to podkręcanie . Domyślam się że chyba go syn namówił. Syna przecinak M3 jest w tle na zdjęciach. Co do felg ma w VIN-ie 231 i one są dodatkowo. Środek jest ok. poza wspomnianą kierownicą. Co do serwisu nadmieniał, że nie chciał przepłacać w org serwisie i jak samochód miał nakulane 260 tys to już tam nie zaglądał. Oleje wymieniał w warsztacie lokalnym. Co do mankamentow wymienil tylko ksenony ktore już nie świecą jak nowe i narzekal że słabo w nocy widzi ( 66 lat ).

    Ps Jakaś sugestia co do felg ? jakiś przykładowy obrazek w jakie butki ubrać ? :)
    Ostatnio edytowane przez Nikodem ; 23-02-2015 o 13:57

  7. #7
    użytkownik Awatar ADASIO
    Dołączył
    Mar 2008
    Posty
    9,182
    BMW
    BMW 750 LIX G12 FROZEN GREY MAT
    Skąd
    SILESIA City
    Co do felg to poszukaj czegoś w 20 calach lub ostatecznie 19 (ja śmigam póki co na 19 tzw słoneczka) ale plan na wiosnę jest coś większego - więc jak chcesz mogę sprzedać 19

    Widzę że jesteś z Rybnika więc jak co ogarniemy spota zakupowego :)
    https://7er.pl/signaturepics/sigpic836_6.gif SIEDEM GRZECHÓW GŁÓWNYCH !!!

    ____________________________________________
    ex - BMW E38 728i cossmosschwarz metallic
    ex - BMW E66 745 Li black metallic
    ex - BMW F02 750Lix sophistograu metallic

  8. #8
    Doświadczony Użytkownik Awatar MC1
    Dołączył
    Aug 2013
    Posty
    1,584
    BMW
    Ex - E 36 325i coupe, E 39 530D individual, teraz E 65 730D
    Skąd
    Otwock
    Nikodem co do felg to polecam takie.......;-)

    Pozwoliłem sobie zamieścić zdjęcie mojej 7er w twoim wątku jako poglądowe.....jeżeli będzie Ci to przeszkadzało to napisz a je usunę....

    Moja 7er zdobywczyni I miejsca w kategorii E65 na zlocie Ślesin 2014.

  9. #9
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2015
    Posty
    11
    BMW
    E 61
    Skąd
    Rybnik
    Są 19 jako letnie takie: http://www.ahag.de/images/product_im...es/6774705.jpg. Ogrodzieniec nie tak daleko. Bywam u znajomych w Dąbrowie a wiosną co najmniej kilka razy Mirów, Podlesice, Ogrodzieniec więc pewnie okazja się trafi aby zobaczyć najładniejsze auto 2013 ;). Do Rybnika również zapraszam bo rodzinnie sporą reprezentację tworzymy jeśli chodzi o BMW.

  10. #10
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2015
    Posty
    11
    BMW
    E 61
    Skąd
    Rybnik
    Oj nieprzejdą testu żony :) bi za dużo widać pod spodem, za wielkie puste przestrzenie znaczy. :) Dzięki za foto mi się podobają.

Podobne wątki

  1. pomoc w ocenie auta!!
    Przez JointoVicz w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 02-10-2013, 20:50
  2. [E38] Pomoc w ocenie/kupnie samochodu
    Przez lukasz-chudy w dziale Allegro, Ebay i inne ...
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 12-05-2013, 14:20
  3. [Stag] prośba w ocenie mapy m60b40
    Przez 525d w dziale LPG / CNG
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 25-09-2012, 10:22
  4. Pomoc w ocenie E32 :)
    Przez juve_zdw w dziale Allegro, Ebay i inne ...
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 23-09-2011, 17:02

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •