Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 16

Wątek: Poratujcie poradą prawną - parkowanie w świetle nieoznakowanej bramy

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Prezeslaw
    Dołączył
    May 2013
    Posty
    637
    BMW
    E38 4.0 M60
    Skąd
    Warszawa

    Post Poratujcie poradą prawną - parkowanie w świetle nieoznakowanej bramy

    Koledzy. Spotkała mnie dziś taka sytuacja:
    zaparkowałem samochód przed bramą (z racji braku innych miejsc). Po zaparkowaniu upewniłem się, że nie wisi nad nią żadna tabliczka "zakaz parkowania", i że nie stoję na powierzchni wyłączonej z ruchu. Dodam, że w tym miejscu spółdzielnia uzgodniła z mieszkańcami brak możliwości parkowania w podwórzu i brama otwierana jest właściwie tylko z okazji przeprowadzek lub remontów. Ponieważ była niedziela, odszedłem od auta z przekonaniem, że nikomu nie będę przeszkadzał.
    Po paru godzinach auta już nie było. Za odholowanie samochodu na odległość ok. 3km zapłaciłem ponad 500zł. Pani z SM odstąpiła od wystawiania mandatu, natomiast opłata za odholowanie pozostała.
    Jestem niemal pewien, że nikt przez tę bramę tego dnia nie potrzebował przejeżdżać, za to "tubylec" w dresie podejrzanie obserwował mnie podczas parkowania i możliwe jest, że kablując nie pierwszy raz zarobił na flaszkę, ale to tylko moje domysły i trochę OT.
    Pytanie brzmi, czy mam jakieś szanse przy ewentualnym odwołaniu do ZDM, w sytuacji gdy brama jest nieopatrzona żadną tabliczką z zakazem, nie jest też zbyt pokaźnych rozmiarów i właściwie służy tylko do wychodzenia, a nie wyjeżdżania?
    Przeczytałem pół internetu, ale odpowiedzi nie znalazłem. Natknąłem się za to na innym forum, przy innym wątku na informację, że pewna spółdzielnia zdecydowała nie wywieszać tabliczki z zakazem parkowania właśnie ze względu na ustalenie, że na tamtejszym podwórku nie będzie możliwości zostawienia auta nawet dla mieszkańców. Możliwe, że tutaj było podobnie.
    Pani z SM nie potrafiła mi odpowiedzieć na pytanie, jak właściwie przepisy definiują pojęcie bramy wjazdowej. Na każdą inną pierdołę mają podpunkt w kodeksach a tu zakaz parkowania przed bramą, ale przepisy nie określają, czym ona jest i jakie musi spełniać warunki.
    Z góry dzięki za wskazówki.
    Pozdrawiam,
    Prezes
    Ostatnio edytowane przez Prezeslaw ; 23-02-2015 o 00:43
    To co, że diesel? Pewnie świece zalane;)

  2. #2
    Doświadczony Użytkownik Awatar MC1
    Dołączył
    Aug 2013
    Posty
    1,584
    BMW
    Ex - E 36 325i coupe, E 39 530D individual, teraz E 65 730D
    Skąd
    Otwock
    Nie mam dla Ciebie dobrych wiadomości.....niestety popełniłeś wykroczenie i co do zasady zholowanie Twojego samochodu było wykonane w świetle prawa i nic nie wskórasz z odwołaniem. Inną sprawą jest że było to ewidentnie po to żeby zarobić kasę a nie usprawnić tam ruch (no chyba że miałeś taki nie fart i naprawdę ktoś chciał wyjechać albo wjechać tam). Poniżej wrzucam zapisy z kodeksu wykroczeń które mogłeś naruszyć....

    Naruszenie warunków dopuszczalności zatrzymania lub postoju pojazdu na chodniku: 100 zł

    Naruszenie zakazu postoju w miejscach utrudniających wjazd lub wyjazd: 100 zł

    Naruszenie zakazu postoju w miejscach utrudniających dostęp do innego prawidłowo zaparkowanego pojazdu lub wyjazd tego pojazdu: 100 zł

    Możesz uruchomić prawnika ale czy to się opłaci.....porada będzie kosztowała (chyba że masz znajomego) ale jak dla mnie to nic nie uratujesz.

    A ha......zwróć uwagę że nigdzie nie ma mowy w tych przepisach o bramie, wnękach i takich tam więc co do zasady próba definiowania "pojęcia bramy" nie ma sensu.
    Moja 7er zdobywczyni I miejsca w kategorii E65 na zlocie Ślesin 2014.

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Bingo
    Dołączył
    May 2014
    Posty
    401
    BMW
    E46 320Ci ,A8 D3 4,2
    Skąd
    Harklowa
    Potwierdzam .Naruszenie zakazu postoju w miejscach utrudniających wjazd lub wyjazd :) Kiedyś ktoś zostawił brykę na mojej bramie i został odholowany :) Na bramie nie musi być żadnego znaku .

  4. #4
    Doświadczony Użytkownik Awatar sz4l0ny
    Dołączył
    Sep 2007
    Posty
    2,755
    BMW
    e32
    Skąd
    Kraków
    Nie musi być żadnego znaku. Mają tu zastosowanie przepisy pożarowe, którym podlega każdy budynek oddany do użytku.

    Nic nie uzyskasz odwołując się gdziekolwiek, wystarczy że administrator / zarządca potwierdzi, że pojazd zastawił miejsce, które w razie pożaru może stanowić drogę ewakuacji.

    Mam to sprawdzone na wszystkie sposoby.
    Czarne e32 w benzynie!


  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Prezeslaw
    Dołączył
    May 2013
    Posty
    637
    BMW
    E38 4.0 M60
    Skąd
    Warszawa
    A jakbym od spółdzielni wydębił decyzję o nieużytkowaniu podwórka przez samochody? Jest to jakiś cień szansy? Brama na tyle wąska, że straż pożarna co najwyżej wąż poprowadzi, a karetka może wejdzie na styk.
    To co, że diesel? Pewnie świece zalane;)

  6. #6
    Zaawansowany Użytkownik Awatar qba
    Dołączył
    Sep 2011
    Posty
    692
    BMW
    E32 750iL, E46 330Ci
    Skąd
    Warszawa
    Dla mnie sprawa jest ewidentna - brama to brama. Co z tego, że nieużywana? To akurat chyba nie ma znaczenia i nikogo (policja, SM) nie powinno interesować. Jeżeli ktoś by stanął przed moją, nawet nieużywaną bramą (to akurat nie powinno go interesować czy jej używam czy nie), sam zadzwonił bym po holownik.

  7. #7
    Doświadczony Użytkownik Awatar Martynka
    Dołączył
    Dec 2013
    Posty
    1,232
    BMW
    735 iL
    Skąd
    Zabrze
    Weź też zaświadczenie że pasami obok bramy nikt nie chodzi i tam parkuj :)
    Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem...

  8. #8
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Prezeslaw
    Dołączył
    May 2013
    Posty
    637
    BMW
    E38 4.0 M60
    Skąd
    Warszawa
    No nie spodziewałem się takiego ciepła i życzliwej atmosfery. Panowie. Temat był "porada prawna". Założyłem go, bo strażnik miejski nie potrafił do końca wyjaśnić moich wątpliwości. Jak ktoś chce pluć jadem, to niech sobie założy osobny wątek, bo tu nie pomaga. Przypomnę, że upewniłem się na 15 sposobów, że nikomu nie zablokowałem używanego wjazdu. Gdybym miał cień wątpliwości, to jechałbym dalej, albo ostatecznie zostawił nr tel. (na mojej ulicy ludzie w ten sposób sobie radzą i jakoś nikogo nie trzeba lawetować). Niestety z tego, co widzę przepisów nie przeskoczę.
    To co, że diesel? Pewnie świece zalane;)

  9. #9
    Doświadczony Użytkownik Awatar Martynka
    Dołączył
    Dec 2013
    Posty
    1,232
    BMW
    735 iL
    Skąd
    Zabrze
    A gdzie tu jad, dla uwidocznienia niedorzecznosci Twojego pytania o zaświadczenie o niekorzystnie z bramy podałem przykład równoznaczny ale z pasami.
    Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem...

  10. #10
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Prezeslaw
    Dołączył
    May 2013
    Posty
    637
    BMW
    E38 4.0 M60
    Skąd
    Warszawa
    Jak już wcześniej pisałem, strażnik miejski nie umiał składnie odpowiedzieć na moje pytanie i tak się plątał (a właściwie plątała), że pojawiły się wątpliwości i stąd pytanie o poradę prawną. I myślę, że dość logiczne rozumowanie: jeśli brama jest wyłączona jakimś zarządzeniem dla ruchu pojazdów, to może mam jakieś szanse na odwołanie. Nie upieram się przy swoim, ale uważam zgryźliwości typu "sam bym takiego podkablował" za zbędne.
    Z tym jadem rzeczywiście trochę przesadziłem, za co przepraszam:)
    To co, że diesel? Pewnie świece zalane;)

Podobne wątki

  1. Kara za parkowanie w USA
    Przez Greg38 w dziale NA KAŻDY TEMAT / Humor / Off Topic
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 08-08-2012, 21:55
  2. Programowanie pilota od bramy
    Przez olejus w dziale Seria e65 / e66 / e67
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 21-01-2011, 18:36
  3. [pozostale] Jak zaprogramować piloty w lusterku do bramy gar
    Przez Aldik w dziale Diagnostyka / AUDIO / VIDEO / NAVI
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 22-01-2010, 11:54
  4. Parkowanie pod blokiem
    Przez conan997 w dziale NA KAŻDY TEMAT / Humor / Off Topic
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 11-11-2009, 11:08
  5. X5 E53 i otwieranie bramy
    Przez EVAN w dziale NA KAŻDY TEMAT / Humor / Off Topic
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 18-07-2009, 22:14

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •