Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 16 z 16

Wątek: Poratujcie poradą prawną - parkowanie w świetle nieoznakowanej bramy

  1. #11
    Vip Vip Awatar damned1
    Dołączył
    Apr 2014
    Posty
    4,443
    BMW
    520i, 118i
    Skąd
    Wrocław

    Post

    Cytat Zamieszczone przez MC1 Zobacz posta

    Naruszenie zakazu postoju w miejscach utrudniających wjazd lub wyjazd: 100 zł
    Myślę, że pod to należy podciągnąć powód odholowania. Straż, czy karetka może nie chcieć wjechać w podwórko, ale podjechać możliwie najbliżej bramy, by jak najlepiej wykonać zadanie. Nie chciałbyś chyba zobaczyć takiego obrazka ze swoim autem ;) http://www.gannett-cdn.com/-mm-/bba2...-hose-3-1-.JPG

    pozdrawiam
    Bartek

  2. #12
    Doświadczony Użytkownik Awatar sz4l0ny
    Dołączył
    Sep 2007
    Posty
    2,755
    BMW
    e32
    Skąd
    Kraków
    Przepisy pożarowe dotyczą też ewakuacji ludzi, nieważne że jest to brama, tak samo jest z wyjściem z klatki schodowej, furtkami, drzwiami itp.

    Miałem podobną sprawę, tyle że nie chodziło manadat tylko odszkodowanie, nic się nie da z tym zrobić.
    Czarne e32 w benzynie!


  3. #13
    Doświadczony Użytkownik Awatar MC1
    Dołączył
    Aug 2013
    Posty
    1,584
    BMW
    Ex - E 36 325i coupe, E 39 530D individual, teraz E 65 730D
    Skąd
    Otwock
    Prezeslaw akurat na spocie nie było czasu o tym porozmawiać bo się szybko zmyłem ale tak jak pisałem w moim poście na samym dole....definiowanie pojęcia bramy albo próby udowodnienia czy jest ona używana, odpowiednio szeroka i czy ktoś przez nią jeździ czy nie itp nie mają sensu.......

    Zwróć jeszcze raz uwagę że w tym zapisie

    Naruszenie zakazu postoju w miejscach utrudniających wjazd lub wyjazd: 100 zł

    nie ma mowy o bramie oraz nie ma również mowy o tym że gdzieś w jakimś podwórku musi być samochód bądź też nie.....

    Zapewne przepis ten został tak specjalnie skonstruowany żeby móc go stosować w wielu mniej lub bardziej podobnych przypadkach.

    Nic nie wskórasz więc postaraj się zapomnieć o stracie kasy a pamiętać żeby tam nie parkować ;-)
    Moja 7er zdobywczyni I miejsca w kategorii E65 na zlocie Ślesin 2014.

  4. #14
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Prezeslaw
    Dołączył
    May 2013
    Posty
    637
    BMW
    E38 4.0 M60
    Skąd
    Warszawa
    Dzięki za odpowiedzi. Chyba nie ma, co się z koniem kopać. Mam wrażenie, że tak to na tej ulicy działa. Pani z SM powiedziała, że strażnicy zastali na miejscu czekającego na wjazd kierowcę, ale jak zapytałem o markę albo chociaż kolor auta czekającego na wjazd, okazało się, że właściwie nie wiadomo. Pewnie nie mają obowiązku tego zapisywać, ale coś mi mówi, że w raportach tego typu obok słowa "kierowca" zazwyczaj pojawia się marka jego pojazdu, (nawet, jeśli jest tylko świadkiem jakiegoś zdarzenia). Obstawiam, że nikt na wjazd nie czekał. Pewnie niedługo się przekonam, jak jest, bo na tej ulicy bywam często. Jak przyjadą po kogoś innego, to zerknę, czy rzeczywiście ktoś czeka by użyć bramy.
    Pozdrawiam,
    Prezes
    To co, że diesel? Pewnie świece zalane;)

  5. #15
    Zaawansowany Użytkownik Awatar lionix
    Dołączył
    Sep 2010
    Posty
    618
    BMW
    728 E38
    Skąd
    Łdz

    Post

    Nie chce wyjsc na zlosliwego, ale z racji zawodu jaki wykonuje codziennie spotykam sie z takimi cwaniakami co parkuja na zakazach, we wjazdach, pod bramami i w drzwiach/przejsciach, nigdy nie spodziewaja sie/nie wiedza ze tu wjazd albo parkuja tylko na minutke moim zdaniem bardzo dobrze ze ci zabrali auto, brama jest brama i koniec dyskusji, uzywana czy nie to nie ma znaczenia, mandat tez powinienes dostac, moze bys sie nauczyl na drugi raz, a teraz piszesz na forach jak bardzo pokrzywdzony jestes.
    Jak ja nie moge juz ewidentnie gdzies wjechac i utrudnia mi to prace to nawet sie nie bawie w dzwonienie tylko od razu odkrecam wentyle i tyle, jakos potem przez dluzszy czas wjazdy sa wolne

    Czasami sie tez zdarza ze frajer patrzy przez okno i sie cieszy, a dopiero jak przyjezdza policja to nagle wychodzi z domu, ale wtedy to juz sie konczy mandatem
    Ostatnio edytowane przez lionix ; 09-03-2015 o 06:51

  6. #16
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Prezeslaw
    Dołączył
    May 2013
    Posty
    637
    BMW
    E38 4.0 M60
    Skąd
    Warszawa
    Mimo szczerych chęci wyszedłeś jednak na złośliwego. Jakbym miał chociaż cień podejrzeń, że rzeczywiście komuś utrudnię wjazd, to nie zaparkowałbym tam auta lub w ostateczności zostawił nr tel. na podszybiu (tak to funkcjonuje u mnie na ulicy i dzięki temu więcej nas może się pomieścić).
    To co, że diesel? Pewnie świece zalane;)

Podobne wątki

  1. Kara za parkowanie w USA
    Przez Greg38 w dziale NA KAŻDY TEMAT / Humor / Off Topic
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 08-08-2012, 21:55
  2. Programowanie pilota od bramy
    Przez olejus w dziale Seria e65 / e66 / e67
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 21-01-2011, 18:36
  3. [pozostale] Jak zaprogramować piloty w lusterku do bramy gar
    Przez Aldik w dziale Diagnostyka / AUDIO / VIDEO / NAVI
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 22-01-2010, 11:54
  4. Parkowanie pod blokiem
    Przez conan997 w dziale NA KAŻDY TEMAT / Humor / Off Topic
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 11-11-2009, 11:08
  5. X5 E53 i otwieranie bramy
    Przez EVAN w dziale NA KAŻDY TEMAT / Humor / Off Topic
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 18-07-2009, 22:14

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •