Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5

Wątek: Skrzynia biegów automatycza - dziwne zachowanie

  1. #1
    Początkujący Użytkownik Awatar rubik
    Dołączył
    Nov 2008
    Posty
    62
    BMW
    E38 750i
    Skąd
    Bydgoszcz

    Skrzynia biegów automatycza - dziwne zachowanie

    Od kiedy zrobiło się dość ślisko zauważyłem taka dziwną/denerwującą rzecz. Gdy powoli się toczę i nacisnę mocno hamulec to przednie koła tak jak powinny są zablokowane, a napęd jeszcze pcha samochód (powiedzmy z 5-10cm)!! Czy to jest normalne zachowanie skrzyni automatycznej?? czy coś z nią nie tak?? Dodam, że hamulce przednie i tylne działają.

  2. #2
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    216
    BMW
    740d
    Skąd
    ddz
    No tak przeicez jak puscisz hamulec a skrzynia jest na D to auto jedzie.

  3. #3
    Doświadczony Użytkownik Awatar Aldik
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    6,420
    BMW
    740xd f01
    Skąd
    Katowice
    Tylne koła podczas D mają napęd i pchają autko w poślizgu przednich kół - uwazaj nawet jak już staniesz to upewnij sie ze koła tylne się nie kręcą na lodzie! Zanim wrzucisz R lub P najpierw odczekaj moment na N lub mocniej dociśnij hamulec ! ! Gdy koła się kręcą a wrzucisz P lub R mozesz zniszczyć skrzynie! Kolega tak po pijaku wyciągał żonie E30 z zaspy i sie bawił R-D R-D R-D no i na drugi dzień juz był 1500zł w plecy za remont... ale dobrze mu tak, mówiłem ze po pijaku nie wsiada sie za kółko!

  4. #4
    Początkujący Użytkownik Awatar rubik
    Dołączył
    Nov 2008
    Posty
    62
    BMW
    E38 750i
    Skąd
    Bydgoszcz
    blitz - przecież piszę, że jak wciskam hamulec a nie jak puszczam, czytaj ze zrozumieniem

    Aldik - dzięki za upewnienie, swoją drogą jest to wg mnie jakieś dziwne niedopracowanie

  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    216
    BMW
    740d
    Skąd
    ddz
    To ty czytaj ze zrozumieniem bo ci dobrze napisalem skad sie bierze to ze Cie pcha. To bylo logiczne ze sila ta jest tam zawsze czy trzymasz hamulec czy tez nie. Ale skoro nie zrozumiales....

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •