Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 35

Wątek: Doinwestowane Bmw 730 E32

  1. #21
    Vip Vip Awatar avecezarave
    Dołączył
    Feb 2010
    Posty
    1,614
    BMW
    E32 740iL `93
    Skąd
    Mińsk Mazowiecki
    Blog
    27
    A nie lepiej dołożyć trochę grosza i zainteresować się tą sztuką?

    http://allegro.pl/bmw-732i-735i-e23-...1.html#thumb/8

    Sprzedający zjadł zęby na E23 i z pewnością wie co sprzedaje. No chyba że jest nacisk na poliftowy model to co innego
    [IMG]http://img408.imageshack.us/img408/1048/dsc0188v.jpg[/IMG 7er

  2. #22
    Smerf Czepialski Awatar tuczi77
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    12,252
    BMW
    E32 740iA
    Skąd
    ONA --> DW
    Blog
    1
    Mówiliśmy to już tutaj wiele razy, i to nie tylko odnośnie E23 czy E32 ale też E38 i każdego innego auta - podstawą jest zdrowa buda. Łatwiej jest ogarnąć auto od strony mechanicznej niż skutecznie zwalczyć rdzę. W E23 silnik jest prosty w budowie, zawieszenie również nie jest jakieś wyjątkowo skomplikowane, więc doprowadzenie tego do prządku będzie łatwiejsze i tańsze niż kompleksowy remont blacharki i położenie nowego lakieru na wysokim poziomie. Poza tym sprawy mechaniczne możesz ogarniać etapami przez parę sezonów, a blacharkę trzeba zrobić raz i skutecznie, co oczywiście kosztuje.

  3. #23
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2013
    Posty
    216
    BMW
    E32 730I R6 89.r ,E36 Sedan 96.r
    Skąd
    Augustów
    Tylko blacharkę i mechanikę zrobię razem z ojcem więc też mam inny punkt widzenia na to wszystko ale ok chciałem uzyskać waszą opinie .Avecezarave dzięki za propozycje ale automat odpada tym bardziej że po rocznych pracach nad c124 i przejażdżce się nim jakoś automat mnie nie porwał przyznaje jest wygodny ale nie dla mnie może też że jest on sterowany podciśnieniem w mercedesie i może stąd moje takie odczucia na minus .

  4. #24
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2013
    Posty
    216
    BMW
    E32 730I R6 89.r ,E36 Sedan 96.r
    Skąd
    Augustów
    Sorry że pod moim postem ale inaczej temat się nie odświeży.Więc myślę nie będę zakładał nowego tematu a zapytam w tym a rozchodzi się o parę spraw z E23 po
    1.Czym się różni L-jetronic od Motronica bo na innych forach coś było lecz szczątkowe informacje i czy da się założyć do L-jetronica sekwencję bo patrząc po portalach aukcyjnych to jak gaz mają to zwykły a moim zdaniem nigdy nie będzie dobrze chodzić to tak samo jak sobie jedzenie podawać szuflą nie dasz rady udławisz się szybciej bo ogólnie z tego co rozumuje jest to elektroniczny wtrysk nie jest to jak w mercedesie k-jetronic mechaniczny wtrysk paliwa w przypadku mercedesa nie jest on do gazowania bo mechaniczny tłok musi być cały czas smarowany benzyną inaczej cały wtrysk załatwimy w drobny mak i tak samo czy podobnie w starych silnikach pięciocylindrowych audi . Aha i pytanie o gaz to tylko moja ciekawość bo pomyślicie że chce się wypytać i zawalić gaz do E23 nie jeśli będzie E23 to trzeba się pogodzi że auto będzie tylko na weekendy i jakieś wyjazdy, zloty .
    2.Na co uważać przy oględzinach i jeśli chodzi o gamę silnikową to wystarczy jak dla mnie 2.8.l bo on był najczęściej chyba z manualną skrzynią biegów ?
    3.Czy da się regenerować klapkowe przepływomierze to też bardziej ciekawość moja bo na którymś z forum też ktoś pisał o jakiś zakładzie lecz bardzo stary to był post i czy da się czy nie ?
    4.Jak jest z naprawą przekaźników i ogólnie jakiś innych podzespołów elektronicznych czy da się to zrobić wiadomo jeśli jeszcze jakieś są z używanych to się szuka używanych rzeczy ?
    Ostatnio edytowane przez Lord58 ; 27-08-2016 o 21:21

  5. #25
    Vip Vip Awatar avecezarave
    Dołączył
    Feb 2010
    Posty
    1,614
    BMW
    E32 740iL `93
    Skąd
    Mińsk Mazowiecki
    Blog
    27
    Jeśli chodzi o rożnicę we wtrysku to jest taka że L-jetronic ma na głowicy aparat zapłonowy standardowy (coś jak w Polonezie czy pierwszym maluchu) zaś Motronic ma już tylko palec i kopułkę na głowicy.

    Co zaś tyczy się elektroniki to nie ma w niej nic strasznego a niemalże wszystko można bez problemu kupić.

    Co do gazu to nic nie potrafię na ten temat powiedzieć.
    [IMG]http://img408.imageshack.us/img408/1048/dsc0188v.jpg[/IMG 7er

  6. #26
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2013
    Posty
    216
    BMW
    E32 730I R6 89.r ,E36 Sedan 96.r
    Skąd
    Augustów
    A po czym poznać L-jetronica oprócz po tym aparacie zapłonowym ? Z tego co mi świta to nie które m30 miały taki wielki leżący kolektor ssący prawie na pokrywie zaworów czy po tym się poznawało L-jetronica czy nie ma reguły czy po prostu od do jakiegoś roku produkcji danego modelu/silnika .
    A o elektronikę chciałem się dowiedzieć czy da się ją naprawiać bo np w świecie powstał taki mit że np: liczniki Opla digital nie są naprawialne lecz to nie prawa garstka osób jest w naszym kraju którzy umieją takie typu rzeczy naprawić i szacunek dla takich ludzi .

  7. #27
    yazg.o.t. Vip Awatar yaz
    Dołączył
    Jan 2011
    Posty
    2,652
    BMW
    e2431gt
    Skąd
    inąd
    Blog
    14

  8. #28
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2013
    Posty
    216
    BMW
    E32 730I R6 89.r ,E36 Sedan 96.r
    Skąd
    Augustów
    Mam pytanko do was byłem na oględzinach E32 w niedziele w moim województwie i czekam z mało nadzieją że młody zmieni zdanie na temat ceny ale nie oto chodzi mianowicie jak jechaliśmy na jazdę próbną i pytałem jak sprawa ma się z elektryką i powiedział że wszystko działa lecz jest problem z podgrzewaniem tylnej szyby grzeje lecz mówi jak załączy to czuć smród w kabinie i pod kanapą wszystko się nagrzewa nie wiem pod kanapą są przekaźniki i moduły ? Więc odłączył to i tak samo z podnoszeniem tylnej lewej szyby tłumaczył to że jakby cały czas dostawała prąd i też wiązka ciepła silniczek podnośnika szyby teraz pytanie co to przekaźnik ,moduł czy ktoś dłubał w wiązce i coś z partolił wersja bez klimy 89.r 730 R6.

  9. #29
    yazg.o.t. Vip Awatar yaz
    Dołączył
    Jan 2011
    Posty
    2,652
    BMW
    e2431gt
    Skąd
    inąd
    Blog
    14
    A czemu zadajesz pytanie w tym temacie?
    Pod kanapą masz m.in. bezpiecznik od grzania szyby.
    To częsta przypadłość w e32, że jego gniazdo jest spalone.
    Idzie tam spory prąd na szybę i z czasem przewody zaczynają się fajczyć. Trzeba oczyścić, dać nowe przewody i gniazdo bezpiecznika.
    Wiązka szyby może być przetarta w peszlu między drzwiami, a karoserią powodując notoryczne zwarcie.

  10. #30
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2013
    Posty
    216
    BMW
    E32 730I R6 89.r ,E36 Sedan 96.r
    Skąd
    Augustów
    Dzięki Yaz za błyskawiczną odpowiedz teraz wiem że mogę dusić go dalej żeby przeszedł na moją stronę z ceną zobaczymy co wyjdzie a czemu w tym dziale nie chciałem kolejnych tematów zakładać gdy była moja to bym zadał już w poprawnym dziale może źle trochę pomyślałem .Aha i dzięki za pomoc z pozycją w E36 tak jak mówiłeś przekaźnik.

Podobne wątki

  1. [pozostale] Remont BMW e32 730
    Przez doman9k w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 68
    Ostatni post / autor: 28-02-2013, 06:46

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •