Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 40

Wątek: problem z ogrzewaniem

  1. #11
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2014
    Posty
    258
    BMW
    e32 735iA 87r
    Skąd
    Poznań
    a wiec moj panel klimatyzacji wyglada, tak:
    Załącznik 7537

    sa tylko dwa piny, napiecie na nich przy lewym pokretle ustawionym na maks zimno 13,5v a mkas cieplo 0,1v natomiast nie ma roznicy w napieciach kiedy zmieniam polozenie prawego pokretła, poza tym nie ma wartosci posrednich pomiedzy 13,5 a 0,1v.

  2. #12
    Doświadczony Użytkownik Awatar Martynka
    Dołączył
    Dec 2013
    Posty
    1,232
    BMW
    735 iL
    Skąd
    Zabrze
    czyli wszystko ok. napięcia tutaj powinny być stałe. ta wtyczka nie reguluje pracy elektrozaworów. zmierzyłeś jakie masz napięcia na wtyczce od elektrozaworów ??
    Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem...

  3. #13
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2014
    Posty
    258
    BMW
    e32 735iA 87r
    Skąd
    Poznań
    napiecie na wtyczce (pisałem wczesniej)

    lewe pokretło / prawe pokretło

    1. lewe i prawe - max zimne
    13,5 v 13,5v

    2.lewe i prawe- maks ciepłe
    0,12v 0,12v

    3. temp. ok 22C na jednym i drugim pokretle
    13,44v 13,44v

    4. lewe - maks ciepłe / prawe- maks zimne
    0,1v 0,1v

    5. lewe - maks zimne /prawe- maks ciepłe
    13,4v 13,4v

    jak mozna łatwo zauwazyc nie wartosci posrednich a wydaje mi sie ze takie powinny byc, poza tym prawe pokretło przybiera takie wartosci jak pokretło lewe- nie ma roznicy w napieciu
    Ostatnio edytowane przez Piciu ; 23-02-2015 o 19:36

  4. #14
    Vip Vip Awatar ttrol
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    4,086
    BMW
    e32 750 II 88/W124 250D V 93
    Skąd
    Zgorzała/Warszawa
    Tam nie ma wartości pośrednich, tylko jest kluczowanie o ile pamiętam, ale mogę się mylić robiłem to lata temu.

    Środkowy PIN jest ciągle gorący po przekręceniu stacyjki, skrajne sterowane od dołu. Zimne maks na skrajnych napięcie aku/ładowania. Ciepłe odwrotnie. Odłącz wtyczkę i ma grzać jak szalone po obu stronach. Wygląda na to, że sterowanie masz ok, rozbierz elektrozawory, u mnie była powódź i brak uszczelek.

    Zmierz jeszcze omomierzem, środkowy do skrajnych w elektrozaworach, będziemy mieli pewność, że uzwojenia żyją. Siódema Ci o tym napisał na początku. Tylko na odłączonej wtyczce.
    Ostatnio edytowane przez ttrol ; 23-02-2015 o 19:39
    pozdrawiam Bartek

  5. #15
    Doświadczony Użytkownik Awatar Martynka
    Dołączył
    Dec 2013
    Posty
    1,232
    BMW
    735 iL
    Skąd
    Zabrze
    Wartościami zajmiemy się później, piszesz, że stale masz ciepło nawet jak dasz klimatronika na zimne, tak ??
    Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem...

  6. #16
    Vip Vip Awatar ttrol
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    4,086
    BMW
    e32 750 II 88/W124 250D V 93
    Skąd
    Zgorzała/Warszawa
    Zobacz jeszcze czy na środkowym jest zasilanie aku/ładowania do masy. Miałem dwa takie przypadki, że gdzieś padło połączenie od bezpieczników i trzeba było puszczać bokiem.
    pozdrawiam Bartek

  7. #17
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2014
    Posty
    258
    BMW
    e32 735iA 87r
    Skąd
    Poznań
    jutro omomierzem sprawdze pin srodkowy do skrajnego,jak sugerujecie, przelutowałem panel klimatyzacji i w tej chwili leci z srodkowych chłodne powietrze, sprawdze to jeszcze dokladniej jutro

  8. #18
    Doświadczony Użytkownik Awatar Martynka
    Dołączył
    Dec 2013
    Posty
    1,232
    BMW
    735 iL
    Skąd
    Zabrze
    Weź do ręki zwykła żarówkę i sprawdź czy się będzie świeciła na tych pinach gdzie zasilasz elektrozawory, bo skoro masz tam +13 V to znaczy, że powinno lecieć zimne z nawiewow chyba że jest wprawdzie napięcie ale prąd jest niewielki.
    Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem...

  9. #19
    Doświadczony Użytkownik Awatar Martynka
    Dołączył
    Dec 2013
    Posty
    1,232
    BMW
    735 iL
    Skąd
    Zabrze
    Żebyś miał łatwiej jak to działa masz film z opisem, opis jest na YouTube:




    jak już mówiłem najlepiej będzie Ci odłączyć wtyczkę i podłączyć zamiast elektrozaworów żarówkę bo to, że miernik pokazuje napięcie nie znaczy, że płynie wystarczająco duży prąd.

    skoro miernik pokazuje Ci 13V to znaczy, że napięcie sterujące jest i powinno lecieć zimne. skoro nie leci to albo problem z przewodami ( śniedź, przetarcie, zimny lut we wtyczce ) albo z samymi elektrozaworami.

    dopiero jak to ustalisz to możesz wziąć do ręki miernik i sprawdzać wartości w zależności od ustawień temperatury (oczywiście mówimy o sprawdzeniu rezystorów w pokrętłach) ale mówiłeś, że podmieniałeś panel i było to samo.

    EDIT:
    wklejam opis też tutaj:
    0:00 - 0:30 Temperatura na klimatroniku nastawiona na 19 stopni, moduł podaje napięcie w określonych przedziałach czasowych w zależności od temperatury wewnątrz samochodu wydłużając lub skracając przedziały.
    0:30 - 0:45 Temperatura na klimatroniku na minimum, moduł nie podaje napięcia a ponieważ mamy podane na drugim pinie stałe napięcie wprost z bezpieczników mamy więc 13V na elektrozaworach czyli są zamknięte.
    0:45 - 1:00 Temperatura na klimatroniku ustawiona na maksimum, moduł podaje napięcie a więc z braku różnicy potencjałów elektrycznych napięcie równe jest zeru czyli elektrozawory są otwarte.
    Ostatnio edytowane przez Martynka ; 24-02-2015 o 09:14
    Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem...

  10. #20
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2014
    Posty
    258
    BMW
    e32 735iA 87r
    Skąd
    Poznań
    - a wiec jak jechałem do pracy, ustawiłem pokretlo na cieplo to z nawiewów srodkowych leciało zimne powietrze a na nogi i szybe ciepłe,
    - zmierzyłem opor miedzy srodkowym a lewym pinem elektrozaworu wyszlo 15,6 a srodkowy i prawy 15,7 ohma
    -jak odłaczyłem wtyczke od elektrozaworów to pojawiło sie dosc cieple powietrze z srodkowych nawiewów czego nie ma przy wpietej wtyczce do elektrozaworow, leci zimne lub slabo letnie powietrze
    - do kolegi Martynki, odnosnie filmu, bardzo pomocne, dziekuje ale u mnie nie ma takiego przeskoku napiecia jak w przedziale czasowym 0:00 i 0:30 i teraz nie pamietam ale chyba u mnie jest zero, u mnie w skrajnym zimnym 13.5v a goracym 0,1v - i chyba tu jest problem
    - zarowki nie zdazyłem podlaczyc bo znikło mi zasilanie na elektrozaworach, dmuchawa dziala tylko w skrajnym polozeniu, brak podswietlenia przycisków
    Ostatnio edytowane przez Piciu ; 24-02-2015 o 16:12

Podobne wątki

  1. [klima] Problem z ogrzewaniem :(
    Przez ManiacDrifting w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 07-07-2013, 14:57
  2. Problem z ogrzewaniem??
    Przez lostami1988 w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 22-09-2011, 17:28
  3. Problem z ogrzewaniem
    Przez Szyszon w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 06-12-2010, 08:43
  4. Problem z ogrzewaniem.
    Przez UCHO w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 29-05-2010, 13:54
  5. Problem z Ogrzewaniem
    Przez arek.krk w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 23-12-2009, 19:16

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •