Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 17

Wątek: [mechanika] problem z odpalaniem e38 728

  1. #1
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    5

    [mechanika] problem z odpalaniem e38 728

    witam jestem tu nowy nazywam sie piotrek mam 21 i posiadam od nie dawna e38 728 i mam z nia problem ciezko mi pali i nie ma znaczenia czy jest ciepła czy zimna i ostatni zaopserwowałem ze od 4 tys odrotów zaczyna sie dławic jak by mało paliwa dostawała to moze wina filtra lub pąpki ale to odpalanie ???? jesli macie jakies pomysły podsuncie cos

  2. #2
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2008
    Posty
    244
    BMW
    E38 740
    Skąd
    Kraków
    Napisz coś więcej, odpalasz i odrazu gaśnie, pyrka tak jak by nie paliło na wszystkie gary, ile ma obrotów na jałowym, i czy masz instalację gaz?
    Od tego bym zaczął, [może komputer jakieś błędy Ci wywala to wtedy napisz tutaj]
    jeżeli tak się dzieje na paliwie to najlepiej zacząć od najtańszych opcji, sprawdź wszystkie płyny, chłodnicze, olej itp, potem pewnie świeczki, [ i przewody świec], dalej filtr powietrza, filtr paliwa tak +/- ja nie jestem machanikiem więc co tego bym się sam nie zabrał, potem już pompka.
    Nie jestem expertem ale może bezpieczniki warto sprawdzić.
    jeżeli nie pomoże to już długa do mechanika :)

    To jest moja ścieżka :)
    Pzd.


    oczywiście komando07 ma rację! Najpierw się przedstaw!!

    Kiedy kończy się kultura? Wraz z ostatnim pociągiem do Krakowa :)

  3. #3
    Witaj, nam wszystkim było by miło jakbyś odwiedził dział "Przedstaw się" a potem zadawał pytania. Tak więc odwiedz ten dział, napisz coś o sobie, o autku wrzuc fotki i pytaj. Napisz dokładnie jakie obiawy czy masz istalacje gaz itd.

  4. #4
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    5
    ok sorki ze sie nie przedstawiłem tak wiec moje 7 jest nie stety na gazie z tym ze odpala na bezynie i zeby ja zapalic musze krecic chwile jak juz zapali to chodzi idealnie obroty na luzie ma ok 700 jedyne co sie wyswietla to ze mam mało płynu chłodzacego dopiero jutro doleje a do kompa nie mam sie gdzie podłaczyc bo mieszkam obecnie w szwecji
    jutro mam wolne to postaram sie podłubac troszke moze cos zdziałam jest tu moje gg jak by ktos mogł cos podpowiedziec to zapraszam

  5. #5
    Tak jak pisał Angus zacznij od sprawdzenia świeczek, filtrów, może byc juz powoli objaw padającej pompy która nie podaje tyle benzynki ile trzeba , może silniczek krokowy, powodów może byc dużo, może jakaś cewka itd, napisz czy juz gdy odpalisz i pojeżdzisz to wszystko jest OK. z zapalaniem czy nadal ciężko kręci. ;)

  6. #6
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    5
    ostatnio ogladałem swieczki wygladaja na dobre sa czyste i nie sa powypalane co do twojego pytania to obojetnie czy zima czy ciepła tak samo ciezko ma odpalic mówisz ze silniczek moze byc krokowy tylko ze jak ja zapale to chodzi idealnie obroty nie skacza nie gasnie zastanawiam czy to czasem nie sa wtryski bo gdy auto jezdzi na gazie wtryski od bezyny nie działaja i tak mysle czy one nie sa czasem jakies zajechane a wiesz moze gdzie tam jest filtr paliwa bo ostatnio szukałem i nie ogłem znalezc

  7. #7
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2008
    Posty
    244
    BMW
    E38 740
    Skąd
    Kraków
    ale zaraz...
    skoro komp mówi o chłodziwie to dolewaj :) tylko nie lej wody :D no moze destylowaną :D

    gaz hmmm , na gazie chodzi ok? tz wiadomo że jest miększa, ale chodzi bez przerwań? jaką masz instalację? Ponieważ możesz wymusić aby się zapalała na gazie, tylko dla celów sprawdzenia jak chodzi odrazu.

    może masz paliwa za mało :) a może zamarzło? Szwecja? ile tam jest -30? zdaża się :)

    jeżeli przerywa na PB to poza tym co napisałem wcześniej, może być wszystko :)

    jeżeli przerywa na PB i LPG to ani wina pompki, ani filtru paliwa [na szczęście] tylko coś wspólnego, świeczki [może nie są do LPG], przewody, hmm komputer pokladowy mógł szlak trafić, chłodzenie, filtr powietrza,

    [silnik krokowy na gazie nie pracuje? czy pracuje? bo nie wiem?]

    Kiedy kończy się kultura? Wraz z ostatnim pociągiem do Krakowa :)

  8. #8
    użytkownik
    Dołączył
    Jul 2007
    Posty
    5,673
    BMW
    e38 czerwone
    Skąd
    Białytok
    Zrób małą sztuczkę - teraz gdy będziesz chciał wyłączyć autko przełącz na benzynę - poobserwuj kontroli i gdy instalacja gazowa się wyłączy posiedź w nim jeszcze jakieś 30 sec. i wtedy wyłącz motor - napisz jak odpali po takim wyłączeniu na benzynie (tak jak odpalasz normalnie)

  9. #9
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2008
    Posty
    53
    Ja mam podobnie.Silnik 3.0 benzyna.Czy cieply,czy nie,to bez znaczenia,czesto sie zdarza,ze nie chce odpalic za pierwszym,ale jak krece za drugim,to juz pyrka jakby mial zapalic,no i zapala,2 razy zdarzlo sie,ze motor poprostu sie wylaczyl i ze 2 razy,ze przygasal po odpaleniu(przez pare sekund)jakby paliwa brakowalo.Rozrusznik kreci swobodnie.Potem juz wszystko ok,idzie jak burza.Aku mialem slaby,bo sie rozladowal przy wlaczonym radiu i lampkach wewnatrz przez godzine,wiec naladowalem i przez 2 dni z odpalaniem nie bylo problemu,teraz sie zdarzy,ale znacznie rzadziej.Czy to moze wina slabego aku?Auto ma jednak troche elektorniki,ale jak na serie 7,to jest wersja uboga.Tak przy okazji jaki aku kupic?80 starczy?Czy 100mAh?

  10. #10
    Aku zakup taki żeby nie był za duży, ani za mały, żeby alternator zawsze go doładował, zwróc uwagę na prąd przy rozruchu teraz robią takie aku że pojemnośc jest nie za duża ale zato duża siła rozruchu. Ci którzy sprzedaja aku w katalogach sprawdzą Tobie jaki powinien byc u Ciebie wsadzony. ;)

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •